Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Karel

Słaby wzrok u dziecka, a czytnik ebooków

Polecane posty

Dzień dobry. 

Potrzebuję informacji.

Moje dziecko po nocach czytała sobie książki na tablecie (na pełnym podświetleniu i za blisko twarzy) ( miała książki papierowe i robiła to w nocy, jak ja spałam) 

Niestety uszkodziła sobie wzrok ma P1:25 i L1:00.. (rok temu zdrowe oczy) nie ma takich książek jak lubi papierowych.. 

Pytanie czy mogę jej kupić czytnik czy to będzie szkodzić i pogarszać wadę wzroku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego okulisty nie ma większej różnicy między czytnikiem a książką papierową, o ile ten czytnik ma ekran e-ink, i najlepiej, jakby też miał możliwość regulacji temperatury oświetlenia. Plusem czytników jest też możliwość zmiany układu strony: krój i wielkość czcionki, odstępy między wierszami etc., więc można dodatkowo dopasować sobie tak, żeby się najwygodniej czytało. Ciekawostką jest też "pilot" do czytników: dzięki niemu można "książkę" odsunąć na większą odległość, nie zawsze tuż w zasięgu ręki jest najwygodniej.

I zachęcaj młodą do spędzania czasu na dworze, do jakichś zajęć sportowych - wszystkiego, co na 2-3 godziny dziennie zmusi oczy do pracy "na pełen dystans", u dzieciaków gałka oczna jest jeszcze na tyle plastyczna, że to może jeśli nie cofnąć,  to przynajmniej zastopować progres wady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×