Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Wygnaniec

Mentzen vs Petru - czegoś takiego w polskiej polityce jeszcze nie widziałem

Polecane posty

Mentzen recytuje w stronę Petru fragment monologu z kultowego filmu "Chłopaki nie płaczą" jako formę ataku. Myślicie ze stanie się to viral'em?

 

Edytowano przez Wygnaniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się mi się kiedy Leszek Miler posiłkował się wierszem Tuwina, w stosunku do Palikota

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sribed napisał:

brakowalo mu w ostatniej dyskusji z petru - ktory nie oszukujmy sie tytanem intelektu nie jest- argumentów ekonomicznych to cytuje dialogi z filmow ktore znaja jego wyborcy ze stadionow.

nie wiem co mialby stac sie tym viralem.

a petru tez lazi za nim bo wie ze ma ...yczne poglady i liczy ze zapunktuje.

 

 

Oglądałem początek, jest film i artykuł na TVN24. To zaczęło się od tego ze Mentzen zaprosił Petru na scenę, a Patru zaczęła od pytania, czy jest on za likwidacją ZUS. Mentzen jest znany z hasła "Jestem za likwidacja PIT, CIT, ZUS, VAT, TVP" . A po ostatnich słabych meczach polskiej reprezentacji dodał do niego jeszcze "PZPN". Wiec oczywiście potwierdził, że tak i dodał ze to piramida finansową, do tego dodał ze jest za tym, by zrobić to jak najszybciej. W sumie plan polityczny konfederacji jest mało transparentny, bo oni mają teoretycznie program, ale są rozpoznawalni z haseł politycznych, który każdy sobie rzuca, a które są oderwane od rzeczywistego programu.

W każdym razie Petru tutaj próbował ugrać, że z czego mają być wypłacane emerytury. Ale właśnie... Z jednej strony można tu rozpocząć merytoryczną dyskusję, a z drugiej jest to trochę populistyczne, w sensie ze sugeruje się ze ludzie nagle przestaną dostawać emerytury. I jak tu się można zachować? 

Bo problem z finansami ZUS'u jest realny. Gwiazdowski już lata temu mówił, że ZUS jest dofinansowany an zasadzie kreatywnej księgowości, a Gwiazdowski chyba wie co mówi, bo był prezesem rady nadzorczej ZUS. Zresztą demografia jest niebłagalna i nawet jeśli teraz wszystkie młode kobiety, które są w okresie zakładania rodzin doszedł do wniosku ze chcą mieć po 3-4 dzieci, to i tak będziemy mieć sporą dziurę demograficzną. Ogólnie to temat ZUSu jest bardzo niewygodny i musi prowadzić do konfliktów, bo jesteś w takiej sytuacji że trzeba pozbawić nas obywateli zusu jaki obecnie znamy i każdy przez to może poczuć się pokrzywdzony, a do tego można straszyć obecnych biorców ZUSu ze reforma pozbawi ich i tak nierzadko niskiej emerytury

 

A vilarem ma się stać, bo jest to zwyczajnie kontrowersyjne i barwne... Ciekawy jestem czy będą dziennikarze pisać artykuły o "kreskach towaru Mentzena"

Edytowano przez Wygnaniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wygnaniec napisał:

Zresztą demografia jest niebłagalna i nawet jeśli teraz wszystkie młode kobiety, które są w okresie zakładania rodzin doszedł do wniosku ze chcą mieć po 3-4 dzieci, to i tak będziemy mieć sporą dziurę demograficzną.

W tej rzeczywistości która teraz jest kobiety nie będą rodzić dzieci. To dla nich ekonomiczne i społeczne samo/bójst/wo a jeszcze przez przepisy antyaborcyjne nawet fizyczne czasami.

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze że dziura pokoleniowa powstała w moim pokoleniu kobiet właśnie przez kryzys ekonomiczny po 2000 roku ... Nie urodziły się przez to dzieci które miałyby dzisiaj po 20kilka lat ...

Do tego cały okres reprodukcyjny przesunął się w okolicach 30 u plebsu i w okolice 40 u klasy średniej ..

Czyli jest wyrwa ok.30 letnia demograficzna...jedno całe pokolenie

Tendencja na świecie też nie jest dobra. Kobiet jest nominalnie mało przez aborcje selektywne w innych krajach. Żony z importu to skarb.

Dlatego będzie coraz więcej singli 😕 jak to w krajach wysoko rozwiniętych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LEXlatina napisał:

mam plany bo motor kupuje i 800+ jak znalazl.

Kurs angielskiego dziecku kup, żeby mogło wykształcić się, a nie motory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×