Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
user657

Działanie antykoncepcji

Polecane posty

Dzień dobry.
Zaczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w nieznany dzień cyklu (brak miesiączki przez kilka miesięcy) rozpoczęłam swoje pierwsze opakowanie 2 listopada po 21 dniach stosowania tabletek odbyłam 7 dniową przerwa w trakcie której pojawił się okres (22 listopada skończyłam opakowanie 26 listopada zaczęła się miesiączka i trwała 5 dni) pierwszą tabletkę drugiego opakowania wzięłam 30 listopada. Teraz kończę kolejne opakowanie i moje pytanie brzmi… Czy jestem już chroniona przed ciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, user657 napisał:

Dzień dobry.
Zaczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w nieznany dzień cyklu (brak miesiączki przez kilka miesięcy) rozpoczęłam swoje pierwsze opakowanie 2 listopada po 21 dniach stosowania tabletek odbyłam 7 dniową przerwa w trakcie której pojawił się okres (22 listopada skończyłam opakowanie 26 listopada zaczęła się miesiączka i trwała 5 dni) pierwszą tabletkę drugiego opakowania wzięłam 30 listopada. Teraz kończę kolejne opakowanie i moje pytanie brzmi… Czy jestem już chroniona przed ciążą?

A czemu zrobilaś przerwe? Nie masz tabletek placebo? Jeżeli zrobilas taka przerwe między opakowaniami, to nie, nie jestes chroniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedmiodniowa przerwa jest zaleceniem lekarza 21+7 nie biorę w ciągu tej przerwy tabletek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesli wzielas juz 2 opakowania to jestes.

 Zarówno tabletki dwu-, jak i jednoskładnikowe przyjęte po raz pierwszy do 5 dnia cyklu miesiączkowego zdążą zahamować owulację.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×