Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
RBRFAN

Dlaczego ludzie nawet w pracy nie mają szacunku i empatii dla osób starszych?

Polecane posty

Ta historia sięga przełomu lat 2019 i 2020 i utwierdziła mnie w przekonaniu, że ludzie nawet w pracy nie mają szacunku i empatii do osób starszych.

Jeszcze w 2019 roku w pewnym supermarkecie pracował sobie ochroniarz. Starszy pan, który wówczas miał już skończone 70 lat i od kilku lat był na emeryturze. Pracował w tym supermarkecie od 1997 roku(swoją drogą złote czasy magnetowidów) był świetnym i bardzo czujnym ochroniarzem ze świetnymi wynikami w pracy. Wielu złodziejom spuszczał łomot podczas ujęcia. Z nikim się nie cackał, zawsze z każdym był brutalnie szczery. Był prawdziwym postrachem wśród klientów. 

2019 był tak naprawdę ostatnim rokiem jego pracy. I podczas tego ostatniego roku dostał udaru, po którym dwa miesiące dochodził do siebie. Gdy wrócił do pracy, to nie był już takim samym ochroniarzem jak przed udarem. Co prawda nie radził sobie tak źle, ale pisał głupoty w dokumentach ochrony.

A teraz dochodzimy do kwietnia 2020. 

Pewnego dnia ów ochroniarz wdał się w bardzo ostrą awanturę z kierownikiem sklepu (najprawdopodobniej poszło o pilnowanie kas samoobsługowych, że nie chciał ich pilnować, bo nie jest od tego), podczas której padło wiele nieprzyjemnych słów. Ta pyskówka doprowadziła do tego, że kierownik sklepu stwierdził: „Nie no, tak dalej być nie będzie” i zadzwonił do człowieka z góry firmy ochroniarskiej, będącego nad zwykłym kierownikiem ochrony. Podczas rozmowy telefonicznej jasno się wyraził: „Już nigdy więcej nie chcę widzieć tego człowieka na oczy w moim sklepie”. Owa osoba z góry zadzwoniła do zwykłego kierownika ochrony i poprosiła go o zwolnienie owego ochroniarza mówiąc: "No cóż, najwyższy czas podziękować już Panu Tadkowi za współpracę". Kierownik ochrony poprosił tę osobę z góry, żeby pozwolił mu zostać do końca kwietnia 2020.

I w ten oto sposób 70-letni pracownik ochrony zakończył pracę po 23 latach (1997 - 2020) w przykry sposób. Naprawdę został potraktowany bardzo brutalnie. Tyle zrobił dla sklepu, wykurzył najgorszą patologię, najgorszą hołotę, menele prawie w ogóle nie łazili po sklepie, kradzieże stawały się rzadkością. I jak mu się odwdzięczono po tylu latach pracy? Nazbierali jadu i opluli nim starszego, zasłużonego dla sklepu człowieka! Tym bardziej że jego kondycja fizyczna na pewno pozwalała mu jeszcze na kilka lat pracy. Totalny brak szacunku i empatii dla starszego człowieka…

Dokąd ten świat zmierza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest kwestia szacunku do osób starszych , ja też miałem podobną sytuację , gdy miłem 27 lat . Pracowałem w spedycji od 2 lat , ludzie mili dobrze się tam czułem , szefowie bym powiedział , że też raczej spoko.

 

Potem doszło do sytuacji , że kilku klientów ktorych obsługiwałem , zaczęło mieć problemy finansowe i nie płacilici za faktury . Minęło trochę czasu i na mnie zrzucili , że to moja wina i dano mi wypowiedzenie.  W trakcie wypoiwedzenia złożyłem wniosek do  sądu ,że niesłusznie mnie zwolnili , potem w trakcie wypowiedzenia dano mi dyscyplinarne zwolnienie , że niby nie chodze do pracy a sami twierdzili , ze nie muszę. Potem złożyłem kolejny wniosek do sądu i finalnie na etapie sądowym dopiero zgodzili się po negocjacjach na odszkodowanie , które mogłoby być większe , ale to był czas poczatku lockdownów , więc jakbym nie poszedl na ugodę to pewnie bardzo długo by to trwało a finalnie dostałem jakieś odszkodowanie i byłem zadowolony.

 

Dlatego podsumowując firmy trzeba traktować instrumantalnie , czyli jak najwięcej starać się zarabiać i nie koniecznie jakoś super się starać , na miejscu tego ochroniarza to bym złożył wniosek do sądu o bezprawne zwolnienie , bo został zwolniony nie słusznie , nie koniecznie o przywrócenie do pracy , ale np. jakies odszkodowanie , ma emeryture rozumiem , więc pewnie żyć za co będzie miał , a jakaś kasa ekstra się przyda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×