Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mariusz4

Takie tam rozpiski

Polecane posty

Proszę na mnie nie krzyczeć. Jakby ktoś chciał w czymś doradzić to poczytam. Dodam, że nie umiem się "wyprowadzać", zamieszkać sobie gdzieś indziej, żyć w wielkim mieście. Na razie szukałem pracy w ten sposób, jak opisuję.

Szukam pracy z ogłoszeń na około 35 portalach od prawie 17 miesięcy. Byłem na 12 rozmowach/egzaminach, sporo z nich to pomyłka, inne oczekiwania niż się spodziewałem albo inne, niz na to stanowisko się spodziewałem. Czyli szukanie przez internet nie działa? Cierpliwości i wiary w powodzenie już prawie nie mam, choć mimo to nadal wysyłam zgłoszenia na wybrane oferty. Nie wiem, czy lepszym wyborem byłoby szukać z marszu czegoś po mieście, ale spodziewam się co najwyżej ciężkich ofert, jak zmywak, pomoc kuchenna, pomoc w dźwiganiu, prace na powietrzu. I jak przypomnę sobie ile lat i czasu poświęciłem na szkoły, to oferty z wymaganym wykształceniem podstawowym i jak traktuje się takie osoby pomijam. Może faktycznie lepiej spojrzeć ludziom w twarz i wzajemnie, żeby rozpoznać z kim i czym można mieć do czynienia. Są ale same markety, może jakies restauracje, piekarnie, poza tym same ciężkie produkcje w metalu, oknach, drewnie co mnie zupełnie nie interesuje, bez normy czasu pracy 8 h dziennie. Byłem raz na rozmowie na hali produkcyjnej, ale z góry powiedziano mi, że tu się pracuje co najmniej 10 godzin, nawet od 4 rano albo kończy o 2 w nocy. I nie interesuje mnie raczej praca typowo męska. Obszedłem raz w ciągu kilku godzin całe miasto, rozglądając się, czy nie ma gdzieś ogłoszeń o pracy. Nic nie było. Wszędzie przez witryny widziałem same młode ok. 20-letnie osoby, a myślałem, czy może gdzieś potrzebują sprzedawcy.
Nie szukam czegoś dalej niż 20 km, bo dojazd wyniósłby powyżej kilkuset złotych plus czas dojazdu.

Pracowałem wiele lat w biurze, też długo jako sprzedawca. Spróbowałem też kilka miesięcy w pracy fizycznej i na produkcji i to, jak tam się traktuje ludzi przeszło moje naiwne wyobrażenia i nie chcę mieć do czynienia z takimi pracodawcami. Spróbowałem mimo dyplomu inżyniera, w zawodzie, którym nie mam praktyki, bo każdy potrzebuje fachowca z wieloletnią praktyką i dużą wiedzą.

CV, myślę, że mam dobrze napisane, wg wzoru, co jakiś czas jej poprawiam, udoskonalam ale tez dostosowuję, dodając coś na temat oferty, która mnie interesuje.

Prównując czas np sprzed 10-15 lat temu i tak znacznie częściej ktoś odpowiadał na wysłane CV, niż wtedy, kiedy miałem mało doświadczenia w CV.

Nie chciałbym pracować w nocy, na 3 zmiany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś regionalnej grupie FB od czasu do czasu pojawia się post... ktoś szuka pracy no i czasem w odpowiedziach pojawiają się propozycje... to grupa dla kobiet, nie ma sensu bym podawała, a piszę tylko dlatego, że możesz czegoś podobnego właśnie tam poszukać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 2 takich grupach z mojego miasta i 2 z okolicznych ale 40-50 km to i tak odpada, na FB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×