Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
introvertea

Dlaczego przewinienia względem mienia są karalne a przewinienia względem uczuć nie?

Polecane posty

Jak ktoś ukradnie albo zniszczy cokolwiek, nawet niematerialnego, ale co jest czyjąś własnością, to przynajmniej teoretycznie jest zagrożony jakąś karą

A jeśli ktoś kogoś bardzo skrzywdzi psychicznie, oszuka, wykorzysta, zdradzi, porzuci itd to nie jest nawet zagrożone żadną karą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W naszej europejskiej, łacińskiej kulturze własność uchodzi za fundament cywilizacji i dlatego jest chroniona przez państwo.

Kwestie psychiczne i uczuciowe są sprawami zbyt indywidualnymi, a poza tym trudnymi do oceny przez organy państwowe (z sądami włącznie). Tak więc twoje pytanie jak zwykle jest od czapy i albo jesteś trollem, albo odklejeńcem któremu peron już dawno odjechał.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, introvertea napisał:

Jak ktoś ukradnie albo zniszczy cokolwiek, nawet niematerialnego, ale co jest czyjąś własnością, to przynajmniej teoretycznie jest zagrożony jakąś karą

A jeśli ktoś kogoś bardzo skrzywdzi psychicznie, oszuka, wykorzysta, zdradzi, porzuci itd to nie jest nawet zagrożone żadną karą?

W szkole moich dzieci wprowadzili regulamin który m.in. zakazuje zaniedbań emocjonalnych wobec dzieci. Więc temat zaczyna być zauważany, choć nie wiem jak dyrekcja zamierza stwierdzić i zmierzyć te zaniedbania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są różne rodzaje praw a prawo karne i cywilne to tylko jedne z nielicznych

Są jeszcze prawa moralne i prawa religijne , zwyczajowe itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, introvertea napisał:

Jak ktoś ukradnie albo zniszczy cokolwiek, nawet niematerialnego, ale co jest czyjąś własnością, to przynajmniej teoretycznie jest zagrożony jakąś karą

A jeśli ktoś kogoś bardzo skrzywdzi psychicznie, oszuka, wykorzysta, zdradzi, porzuci itd to nie jest nawet zagrożone żadną karą?

Moze placic zadoscuczynienie za szkody niemajatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Qwerty88 napisał:

W szkole moich dzieci wprowadzili regulamin który m.in. zakazuje zaniedbań emocjonalnych wobec dzieci. Więc temat zaczyna być zauważany, choć nie wiem jak dyrekcja zamierza stwierdzić i zmierzyć te zaniedbania

No i jak to beda egzekwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Żaba Monìka napisał:

No i jak to beda egzekwowac.

No pic na wodę trochę. Bardziej dla dzieci narzędzie na zasadzie nie krzycz na mnie bo powiem pani dyrektor 🙂

Edytowano przez Qwerty88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Qwerty88 napisał:

No pic na wodę trochę. Bardziej dla dzieci narzędzie na zasadzie nie krzycz na mnie bo powiem pani dyrektor 🙂

Tez tak mysle, choc powiem Ci, ze u mojego siostrzenca w szkole rzeczywiście pilnuja by dzieci nie byly przesladowane przez innych uczniow co sie chwali. I w ogole wspieraja ich psychologicznie, moj siostrzeniec ma Aspergera i zawsze mual duza pomoc ze strony i podstawowki i teraz liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Żaba Monìka napisał:

Tez tak mysle, choc powiem Ci, ze u mojego siostrzenca w szkole rzeczywiście pilnuja by dzieci nie byly przesladowane przez innych uczniow co sie chwali. I w ogole wspieraja ich psychologicznie, moj siostrzeniec ma Aspergera i zawsze mual duza pomoc ze strony i podstawowki i teraz liceum.

Na szczęście świadomość wzrasta bo dzieci powinny się czuć bezpiecznie w szkole niezależnie czy mają zaburzenia inna orientację czy są wysoko wrażliwe. Kiedyś w d*pie to szkoła miała i dużo kalek emocjonalnych wypuściła w zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Qwerty88 napisał:

Na szczęście świadomość wzrasta bo dzieci powinny się czuć bezpiecznie w szkole niezależnie czy mają zaburzenia inna orientację czy są wysoko wrażliwe. Kiedyś w d*pie to szkoła miała i dużo kalek emocjonalnych wypuściła w zycie

Ogolnie wsrod ludzi powoli wzrasta swiadomosc, nawet moja mama rozwija sie w tym kierunku i zaczela rozumiec wiele rzeczy, a kiedys terroryzowala cala rodzinę i sama tez sie meczyla ze swoimi traumami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×