Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Klitek

Podczas dłuższych poszukiwań znalazłem wreszcie, że do mojego wymarzonego zawodu również wymagane jest wykształcenie i jakie to wykształcenie

Polecane posty

Okazuje się, że nauka tego zawodu trwa kilka lat w szkole zawodowej, a potem wymaga jeszcze odbycia praktyki w jakimś zakładzie pracy

Sytuacja rynkowa w tym zawodzie nie jest różowa (w sumie można się było tego domyślić, bo rynek jest bardzo mały) i wiele osób nie znajduje ani zatrudnienia i nawet o praktykę trudno

Co najciekawsze, tego typu wykształcenia chyba w ogóle nie można uzyskać w Polsce 😄 Musze jeszcze poszukać, ale te informacje o wykształceniu znalazłem na stronie z innego kraju

Czyli wygląda na to, że gdyby jakieś 30 lat temu w wieku 15 lat po skończeniu szkoły podstawowej wybrał taka szkołę zawodową to byłoby trochę lepiej niż kiedy wpadłem na ten pomysł dopiero teraz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przypominam sobie jak w szkole podstawowej nauczycielka mówiła moim rodzicom, że ja się nie nadaję na studia, tylko do szkoły zawodowej

Ale to były czasy kiedy szkoła zawodowa to brzmiało jak obelga

I moi rodzice uważali, że ja muszę iść na studia, żeby coś osiągnąć w życiu

No i poszedłem

Ale chyba nauczycielka jednak miała rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wykształcenie zawodowe wróciło do łask, bo widać, że po wykształceniu zawodowym (fach w ręku) nie tylko o prace łatwiej niż po wielu kierunkach studiów, ale i zarobki sa nieporównywalnie wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No brawo bo pomału dochodzisz do wniosków, że studia były stratą czasu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×