Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Klitek

Podczas dłuższych poszukiwań znalazłem wreszcie, że do mojego wymarzonego zawodu również wymagane jest wykształcenie i jakie to wykształcenie

Polecane posty

Okazuje się, że nauka tego zawodu trwa kilka lat w szkole zawodowej, a potem wymaga jeszcze odbycia praktyki w jakimś zakładzie pracy

Sytuacja rynkowa w tym zawodzie nie jest różowa (w sumie można się było tego domyślić, bo rynek jest bardzo mały) i wiele osób nie znajduje ani zatrudnienia i nawet o praktykę trudno

Co najciekawsze, tego typu wykształcenia chyba w ogóle nie można uzyskać w Polsce 😄 Musze jeszcze poszukać, ale te informacje o wykształceniu znalazłem na stronie z innego kraju

Czyli wygląda na to, że gdyby jakieś 30 lat temu w wieku 15 lat po skończeniu szkoły podstawowej wybrał taka szkołę zawodową to byłoby trochę lepiej niż kiedy wpadłem na ten pomysł dopiero teraz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przypominam sobie jak w szkole podstawowej nauczycielka mówiła moim rodzicom, że ja się nie nadaję na studia, tylko do szkoły zawodowej

Ale to były czasy kiedy szkoła zawodowa to brzmiało jak obelga

I moi rodzice uważali, że ja muszę iść na studia, żeby coś osiągnąć w życiu

No i poszedłem

Ale chyba nauczycielka jednak miała rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wykształcenie zawodowe wróciło do łask, bo widać, że po wykształceniu zawodowym (fach w ręku) nie tylko o prace łatwiej niż po wielu kierunkach studiów, ale i zarobki sa nieporównywalnie wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No brawo bo pomału dochodzisz do wniosków, że studia były stratą czasu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2024 o 17:56, Crеер napisał:

No brawo bo pomału dochodzisz do wniosków, że studia były stratą czasu 😁

Były stratą czasu jak większość rzeczy w moim życiu, bo większość rzeczy które robiłem to bez przekonania, bo albo ktoś mi to narzucał (jak studia), albo bo robiłem to z braku laku (jak związki z kobietami, które mi się nie podobały) ehh tylko, że ja dotychczas nie byłem gotowy, nie byłem w stanie lepiej wykorzystywać mojego życia, bo nie miałem swojego zdania, które w dodatku miałbym odwagę realizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie możesz powiedzieć co to za zainteresowanie... kto wie może ktoś z tutejszych tez ma podobne zainteresowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marawstala napisał:

Szkoda, że nie możesz powiedzieć co to za zainteresowanie... kto wie może ktoś z tutejszych tez ma podobne zainteresowania. 

Nawet jesli to niewiele by zmienilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2024 o 12:41, Klitek napisał:

Okazuje się, że nauka tego zawodu trwa kilka lat w szkole zawodowej, a potem wymaga jeszcze odbycia praktyki w jakimś zakładzie pracy

Sytuacja rynkowa w tym zawodzie nie jest różowa (w sumie można się było tego domyślić, bo rynek jest bardzo mały) i wiele osób nie znajduje ani zatrudnienia i nawet o praktykę trudno

Co najciekawsze, tego typu wykształcenia chyba w ogóle nie można uzyskać w Polsce 😄 Musze jeszcze poszukać, ale te informacje o wykształceniu znalazłem na stronie z innego kraju

Czyli wygląda na to, że gdyby jakieś 30 lat temu w wieku 15 lat po skończeniu szkoły podstawowej wybrał taka szkołę zawodową to byłoby trochę lepiej niż kiedy wpadłem na ten pomysł dopiero teraz 🙂

Złotnik-jubiler? 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Niburdiama napisał:

Złotnik-jubiler? 😎

A i tak się nie przyznam😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Niburdiama napisał:

Złotnik-jubiler? 😎

10 minut temu, Klitek napisał:

A i tak się nie przyznam😂

Ale mógłbyś pomyśleć o tym złotnictwie 😅 Kobiety lubią dostawać oryginalne wyroby ze złota 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klitek napisał:

Nawet jesli to niewiele by zmienilo...

Może za jakiś czas się pojawi jak będzie zapotrzebowanie... : ) i zainteresowanie.

Mój pradziadek był szewcem to pomyślałam, że to coś takiego, ale nadal można się kształcić w tym kierunku... no i wątpię tez byś się tym interesował lata temu.

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jestem Jaka Jestem napisał:

Ale mógłbyś pomyśleć o tym złotnictwie 😅 Kobiety lubią dostawać oryginalne wyroby ze złota 😂

Odpisałem 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2024 o 12:45, Klitek napisał:

W sumie to przypominam sobie jak w szkole podstawowej nauczycielka mówiła moim rodzicom, że ja się nie nadaję na studia, tylko do szkoły zawodowej

Ale to były czasy kiedy szkoła zawodowa to brzmiało jak obelga

I moi rodzice uważali, że ja muszę iść na studia, żeby coś osiągnąć w życiu

No i poszedłem

Ale chyba nauczycielka jednak miała rację...

Miała przygotowanie psychologiczne więc trafiła w punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Klitek napisał:

Były stratą czasu jak większość rzeczy w moim życiu, bo większość rzeczy które robiłem to bez przekonania, bo albo ktoś mi to narzucał (jak studia), albo bo robiłem to z braku laku (jak związki z kobietami, które mi się nie podobały) ehh tylko, że ja dotychczas nie byłem gotowy, nie byłem w stanie lepiej wykorzystywać mojego życia, bo nie miałem swojego zdania, które w dodatku miałbym odwagę realizować

I dopiero jak pięć dych na karku odkryliscie, że trzeba ci zrobić jakieś kwalifikacje i w tym przypadku zawodówka dwa lata. Albo jakiś kurs kilkumiesięczny zrobić i zacząć zarabiać przyzwoite pieniądze. 

A dzisiaj masz swoje zdanie którego będziesz bronił wątpię , bo nie zmienisz się z dnia na dzień dlatego że to wieloletni proces.

Edytowano przez Crеер

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Crеер napisał:

I dopiero jak pięć dych na karku odkryliscie, że trzeba ci zrobić jakieś kwalifikacje i w tym przypadku zawodówka dwa lata. Albo jakiś kurs kilkumiesięczny zrobić i zacząć zarabiać przyzwoite pieniądze. 

A dzisiaj masz swoje zdanie którego będziesz bronił wątpię , bo nie zmienisz się z dnia na dzień dlatego że to wieloletni proces.

To już 2 lata... @wakanka1 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 𝖎𝖒𝖆𝖓𝖚𝖊𝖑𝖑𝖆 napisał:

Piliśmy sobie winko w nocy, masz jakiś problem? 😄

Na odległość? 

Z Wrocławia do Męcikału trochę jest kilometrów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 𝖎𝖒𝖆𝖓𝖚𝖊𝖑𝖑𝖆 napisał:

A ty znalazłeś jakiegoś jabola w koszach?

Nie ma w koszach takich produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 𝖎𝖒𝖆𝖓𝖚𝖊𝖑𝖑𝖆 napisał:

To dobrze, może wrócisz na drogę trzeźwości xD

 

Nie chce pić, bo musze znalezc prace, jeszcze tylko 25 dni...

Edytowano przez fjewf39ewfj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 𝖎𝖒𝖆𝖓𝖚𝖊𝖑𝖑𝖆 napisał:

Mama postawiła ci ultimatum?

Tak. Ale chyba na zime mnie nie wyrzuci z domu?

Edytowano przez fjewf39ewfj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 𝖎𝖒𝖆𝖓𝖚𝖊𝖑𝖑𝖆 napisał:

W końcu, bo zmarnowałeś już kawał życia.

 

Stać mnie tylko na miłość koko szanelko :)) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×