Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Łechtacz

Czy wolicie rozmawiać z pracownikiem będącym człowiekiem, czy nie przeszkadza wam rozmawianie ze sztuczną inteligencją?

Polecane posty

Obecnie, w celu obniżenia kosztów, coraz więcej firm zastępuje pracowników, np obsługi klienta, sztuczną inteligencją

Jednak kiedy ja nie mam możliwości rozmawiać z pracownikiem będącym człowiekiem, tylko jestem zmuszony rozmawiać ze sztuczną inteligencją, to odczuwam to jako brak szacunku do mojej osoby, bo zmuszają mnie do robienia z siebie błazna (mówienie do sztucznej inteligencji w taki sposób jak mówi się do człowieka jest dla mnie robieniem z siebie błazna)

Powoduje to we mnie irytację i brak szacunku do firmy z którą rozmawiam, co przejawia się też w pozbawionym szacunku mówieniu do sztucznej inteligencji, mimo, że wiem, że jest bez znaczenia czy mówię do niej  szacunkiem, czy bez, bo nie jest ona człowiekiem

Świat, w którym coraz więcej stanowisk pracy zostanie zastąpionych przez sztuczną inteligencję będzie dla mnie bardzo irytujący i wywołujący we mnie agresję

O ile maszyna, nawet bardzo zaawansowana technologicznie, ale która nie udaje człowieka, tylko jest po prostu maszyną - nie wywołuje ani mojej irytacji, ani agresji, o tyle maszyny coraz doskonalej naśladujące ludzi wywołują we mnie opisane wcześniej poczucie znieważenia mojej osoby, co wywołuje we mnie irytację, a nawet agresję. Myślę, że wynika to po prostu z poczucia bycia oszukiwanym

Czy ktoś z was miewa podobne, lub inne odczucia w kontakcie ze sztuczną inteligencją?

Edytowano przez Łechtacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Łechtacz napisał:

Obecnie, w celu obniżenia kosztów, coraz więcej firm zastępuje pracowników, np obsługi klienta, sztuczną inteligencją

Jednak kiedy ja nie mam możliwości rozmawiać z pracownikiem będącym człowiekiem, tylko jestem zmuszony rozmawiać ze sztuczną inteligencją, to odczuwam to jako brak szacunku do mojej osoby, bo zmuszają mnie do robienia z siebie błazna (mówienie do sztucznej inteligencji w taki sposób jak mówi się do człowieka jest dla mnie robieniem z siebie błazna)

Powoduje to we mnie irytację i brak szacunku do firmy z którą rozmawiam, co przejawia się też w pozbawionym szacunku mówieniu do sztucznej inteligencji, mimo, że wiem, że jest bez znaczenia czy mówię do niej  szacunkiem, czy bez, bo nie jest ona człowiekiem

Świat, w którym coraz więcej stanowisk pracy zostanie zastąpionych przez sztuczną inteligencję będzie dla mnie bardzo irytujący i wywołujący we mnie agresję

O ile maszyna, nawet bardzo zaawansowana technologicznie, ale która nie udaje człowieka, tylko jest po prostu maszyną - nie wywołuje ani mojej irytacji, ani agresji, o tyle maszyny coraz doskonalej naśladujące ludzi wywołują we mnie opisane wcześniej poczucie znieważenia mojej osoby, co wywołuje we mnie irytację, a nawet agresję. Myślę, że wynika to po prostu z poczucia bycia oszukiwanym

Czy ktoś z was miewa podobne, lub inne odczucia w kontakcie ze sztuczną inteligencją?

Wolę maszynę z dotykowym ekranem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od konkretnego przypadku...

Zapytałam kiedyś czat gpt czy czasem się denerwuje (odp jest oczywista, ale i tak zapytałam) odpowiedział tak: 

"Nie, jako sztuczna inteligencja, która nie odczuwa skutków, takich jak złość czy frustracja. Moim celem jest dostarczenie pomocy i dostarczenie informacji w sposób tradycyjny, po wydaniu od sytuacji."

No i właśnie tak się z nią gada... spokojnie i rzeczowo : ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Łechtacz napisał:

Czy ktoś z was miewa podobne, lub inne odczucia w kontakcie ze sztuczną inteligencją?

Nie spotkalem sie z AI na wysokim poziomie na infolinii. Z reguly to automaty ktore oczekują konkretnej odpowiedzi a potem odczytują formulke. To jest oszustwo, lekceważenie i syf nie infolinia. Jednakze jakosc uslugi zawsze jest odbiciem poziomu konkurencji na rynku. Na goowniane traktowanie klienta pozwala sobie firma ktora ma go w doopiu, bo jest kolejka chętnych na ten produkt czy usluge. Tak bylo zawsze, jest i bedzie 4ever. Amen.  

Chcesz zmiany to glosuj na wyborach na partie krotra ulatwia konkurencje  na rynku, bo są takie ktore są oplacane przez biznes by eliminowac z rynku kogo czeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marawstala napisał:

Pewnie zależy od konkretnego przypadku...

Zapytałam kiedyś czat gpt czy czasem się denerwuje (odp jest oczywista, ale i tak zapytałam) odpowiedział tak: 

"Nie, jako sztuczna inteligencja, która nie odczuwa skutków, takich jak złość czy frustracja. Moim celem jest dostarczenie pomocy i dostarczenie informacji w sposób tradycyjny, po wydaniu od sytuacji."

No i właśnie tak się z nią gada... spokojnie i rzeczowo : ) 

nie odp. w jakich syt. sie denerwuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Łechtacz napisał:

Czy ktoś z was miewa podobne, lub inne odczucia w kontakcie ze sztuczną inteligencją?

Mi jest wszystko jedno bo w biznesie sie nie nawiązuje relacji. Wszystko mi jedno czy człowiek czy automat bo w pracy nie szukam relacji innych niż biznesowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nemesio Cervantes napisał:

nie odp. w jakich syt. sie denerwuje?

Później coś dodałam : ) i odpisał 

"To prawda, ludzie często reagują emocjonalnie, co może prowadzić do konfliktów lub frustracji. Emocje są jednak naturalną częścią ludzkiej psychiki, a ich odpowiednie zrozumienie i zarządzanie nimi może pomóc w budowaniu lepszych relacji i radzeniu sobie ze stresem. Ważne jest też, by okazywać sobie nawzajem empatię i wyrozumiałość."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była całkiem sympatyczna konwersacja : )

I jak zwykle o coś go pytam i podziękuję za odp to ładnie mi odpisuje i poleca się na przyszłość : )

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zautomatyzowanych czatow i infolinii, bo najczesciej podaja informache, ktore i tak sa doste0ne na stronce. Gdyby byly lepiej zrobione to by mi nie przeszkadzaly, bo nie kontaktuje sie z nimi w celach towarzyskich tylko zeby cos załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marawstala napisał:

To była całkiem sympatyczna konwersacja : )

Widzę, ze spodobalo Ci się uzywanie czatu GPT. Tez lubie uzywać, potrafi byc bardzo pomocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marawstala napisał:

Później coś dodałam : ) i odpisał 

"To prawda, ludzie często reagują emocjonalnie, co może prowadzić do konfliktów lub frustracji. Emocje są jednak naturalną częścią ludzkiej psychiki, a ich odpowiednie zrozumienie i zarządzanie nimi może pomóc w budowaniu lepszych relacji i radzeniu sobie ze stresem. Ważne jest też, by okazywać sobie nawzajem empatię i wyrozumiałość."

AI stoi za podręcznikowywymi relacjami, nie ma wglądu z baze danyxh swoich dosw. Cos jakby uśrednia informacje na skali przeciwienstw zdań dając priorytet poprawnosci politycznej. A to mi nie pasuje. szkoda ze nie ma dark mode, by sie dowiedziec niecnych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Żaba Monìka napisał:

Widzę, ze spodobalo Ci się uzywanie czatu GPT. Tez lubie uzywać, potrafi byc bardzo pomocny.

Początkowo myślałam, że taki se ale faktycznie czasem bywa pomocny... i jak coś poda to automatycznie robi przesiew i to co poda można sobie sprawdzać... na co dzień w sumie nie muszę z niego korzystać, ale jest spoko... choć też nie zawsze udzieli wyczerpującej odpowiedzi jeśli ma małą bazę danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Qwerty88 napisał:

Mi jest wszystko jedno bo w biznesie sie nie nawiązuje relacji. Wszystko mi jedno czy człowiek czy automat bo w pracy nie szukam relacji innych niż biznesowe

A ja szukam relacji w pracy, bo to moja jedyna okazja do kontaktow miedzyludzkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nemesio Cervantes napisał:

AI stoi za podręcznikowywymi relacjami, nie ma wglądu z baze danyxh swoich dosw. Cos jakby uśrednia informacje na skali przeciwienstw zdań dając priorytet poprawnosci politycznej. A to mi nie pasuje. szkoda ze nie ma dark mode, by sie dowiedziec niecnych rzeczy

Moze dzięki temu nie jest stronniczy. 

Wystarczy, że człowiek przechodzi na ciemną stronę mocy... jakby i sztuczna inteligencja tak robiła to mógłby być problem dla nas.

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marawstala napisał:

Moze dzięki temu nie jest stronniczy. 

Wystarczy, że człowiek przechodzi na ciemną stronę mocy... jakby i sztuczna inteligencja tak robiła to mógłby być problem dla nas.

mysle ze jako AI ma wlączony jakis alert albo priorytet i ponizej jakiegos poziomu nie udziela informacji. Ale w bazie ma wszystko cala sieć, dobre i zle.

Fajnie ze pomaga w nauce programowania, jak w szkole albo i lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Nemesio Cervantes napisał:

mysle ze jako AI ma wlączony jakis alert albo priorytet i ponizej jakiegos poziomu nie udziela informacji. Ale w bazie ma wszystko cala sieć, dobre i zle.

Fajnie ze pomaga w nauce programowania, jak w szkole albo i lepiej

Całe szczęście...

A jako pomocnik, prawa ręka może ułatwić życie w pewnych sytuacjach np w nauce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klitek napisał:

A ja szukam relacji w pracy, bo to moja jedyna okazja do kontaktow miedzyludzkich

Najgorsze co jest ja tak na kierunku przychodziłem odwalic swoje a typy kolegów szukali mówię w domu się nagadalem z matką daj mi spokój typie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×