Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Hobbi(s)tka

Wczoraj w kościele

Polecane posty

Przed chwilą, Chochlik napisał:

I tak i nie, bo Żydzi nie wierzą, że Jezus był tym zapowiedzianym mesjaszem i czekają dalej na jego nadejście. Z ich punktu widzenia Jezus jest trochę guru sekty  😉

to nie ma znaczenia co myślą Żydzi. od zapowiedzi nadejścia Mesjasza przez proroka Izajasza świat czekał około 400 lat... ten nadszedł i wypełnił wszystkie proroctwa, jak zapowiedział, tak wszystko uczynił nowym, po jego przyjściu, śmierci, zmartwychwstaniu i odejściu do Ojca, odmienił cały świat, to są fakty, nic już nie było na świecie takie same po przyjściu Chrystusa, Jego uczniowie i wierni mieli kolosalny wpływ na losy świata... to że część Żydów nie uznała go i czeka już ponad 2020 lat na Mesjasza, to ich problem, bo ten wypełnił wszystko co starotestamentowi prorocy zapowiadali, więc jakich dowodów jeszcze im trzeba?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Hobbi(s)tka napisał:

Ok. A coś o roli kobiety w kościele...? 

Nie ma nic. Zobacz  do dziś u Żydkòw w Izraelu są bo są mają marginalną rolę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RymCym+ napisał:

to nie ma znaczenia co myślą Żydzi. od zapowiedzi nadejścia Mesjasza przez proroka Izajasza świat czekał około 400 lat... ten nadszedł i wypełnił wszystkie proroctwa, jak zapowiedział, tak wszystko uczynił nowym, po jego przyjściu, śmierci, zmartwychwstaniu i odejściu do Ojca, odmienił cały świat, to są fakty, nic już nie było na świecie takie same po przyjściu Chrystusa, Jego uczniowie i wierni mieli kolosalny wpływ na losy świata... to że część Żydów nie uznała go i czeka już ponad 2020 lat na Mesjasza, to ich problem, bo ten wypełnił wszystko co starotestamentowi prorocy zapowiadali, więc jakich dowodów jeszcze im trzeba?

To strasznie antysemickie co piszesz 😉 nie można tak o narodzie wybranym. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nemesio Cervantes napisał:

ok, pytam bo może trzeba to przeanalizować...

Wyobrażam to sobie, tak samo jak wielokrotnie gdy Anioł przyszedł np. oznajmić pastuszkom że narodzi się Zbawiciel lub gdy przyszedł do Marii, do Elżbiety... W ST non stop jest o aniolach. Diabeł to upadły anioł, który zdradził przecież... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Hobbi(s)tka napisał:

Ok. A coś o roli kobiety w kościele...? 

Coś o roli kobiety w kościele może powiedzieć Matka Boża, Maryja z Nazaretu. Która nie licząc samego Boga jest największą świętą chrześcijaństwa, oddaje się jej wielką cześć, szczególnie w kościołach katolickich i prawosławnych.

Jakiego większego wywyższenia jeszcze byś chciała dla kobiet. Pamiętaj, że chrześcijaństwo nie znosi pychy, Lucyfer upadł przez swoją pychę... 😉

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Hobbi(s)tka napisał:

Wyobrażam to sobie, tak samo jak wielokrotnie gdy Anioł przyszedł np. oznajmić pastuszkom że narodzi się Zbawiciel lub gdy przyszedł do Marii, do Elżbiety... W ST non stop jest o aniolach. Diabeł to upadły anioł, który zdradził przecież... 

ok...kazdy ma prawo do swoich wierzeń. Ja nie wierze ale ja jestem psychol wiec wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RymCym+ napisał:

Coś o roli kobiety w kościele może powiedzieć Matka Boża, Maryja z Nazaretu. Która nie licząc samego Boga jest największą świętą chrześcijaństwa, oddaje się jej wielką cześć, szczególnie w kościołach katolickich i prawosławnych.

Jakiego większego wywyższenia jeszcze byś chciała dla kobiet. Pamiętaj, że chrześcijaństwo nie znosi pychy, Lucyfer upadł przez swoją pychę... 😉

No przecież nie bez przyczyny mówi się o kimś "diabeł, nie kobieta" 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Nemesio Cervantes napisał:

ok...kazdy ma prawo do swoich wierzeń. Ja nie wierze ale ja jestem psychol wiec wiesz...

Zawsze możesz się nawrócić. Jeśli tego chcesz. Również nikt nigdy przynajmniej ja nie nazwałam Cie psycholem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Hobbi(s)tka napisał:

Zawsze możesz się nawrócić. Jeśli tego chcesz. Również nikt nigdy przynajmniej ja nie nazwałam Cie psycholem. 

Nie da sie nawrócić...Jeśli nauczysz sie języka angielskiego to nie da sie odumieć..to samo jest z religią, kiedy zrozumie się, że ludzie sami zgotowali sobie ten los i tak było od tysięcy lat wstecz to wszystko staje sie proste, rzeczywiste, techniczne, zero magii i  aniołów...jestemy tu i teraz a po śmierci the end...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych czasach prawie wszyscy byli niepiśmienni krzyżyk x wystarczył.

 Kobieta do szkoły nie chodziła no bo po co?

Pisali Biblię gdzie się uczyli pisać?  w kościele? 

Kobieta nie miała jak.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Nemesio Cervantes napisał:

Nie da sie nawrócić...Jeśli nauczysz sie języka angielskiego to nie da sie odumieć..to samo jest z religią, kiedy zrozumie się, że ludzie sami zgotowali sobie ten los i tak było od tysięcy lat wstecz to wszystko staje sie proste, rzeczywiste, techniczne, zero magii i  aniołów...jestemy tu i teraz a po śmierci the end...

No nie, jednak trochę racji miałeś... Dyskusja z Tobą to jakby z kimś (dla mnie) niekumatym rozmawiać... Sorry, bez obrazy... Się wie 😉 po prostu jeszcze nigdy nie miałam w życiu sytuacji dyskutować z niewierzącym i przekonywać go do swoich racji... Nie umiem... A do kościola chodzisz?? 

Edytowano przez Hobbi(s)tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kościół był zawładnięty tylko prze mężczyzn zatwierdzanie co się znalazło w Biblii.

Wspomnienia o kobietach oznaczało  dyskryminacje kościoła, statusu omen omen Wysoko wielebnych.

 

Edytowano przez kiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apostołowie też mieli jakieś żony kochanki i co nic. Pierwszy papież czyli Piotr miał Żonę.

Edytowano przez kiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, kiii napisał:

Apostołowie też mieli jakieś żony kochanki i co nic.

To papieże ustanowili że duchowni mają się nie żenić... Wcześniej podobno nikt im nie zabraniał a zresztą mam na to osobne zdanie bo mam opinie znajomego księdza w tym temacie i byście się zdziwili co sami księża na ten temat myślą i mówią 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Hobbi(s)tka napisał:

To papieże ustanowili że duchowni mają się nie żenić... Wcześniej podobno nikt im nie zabraniał a zresztą mam na to osobne zdanie bo mam opinie znajomego księdza w tym temacie i byście się zdziwili co sami księża na ten temat myślą i mówią 😉

Podważali status Kościoła. Kiedyś prawo było surowe. Zloty Papieskie dekrety z czasem były nowelizowane w sprawie religii co można, co nie można. Zapomniałem nazywało. Nowelizowane jest do czasów jakich żyjemy do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hobbi(s)tka napisał:

Słowa Jezusa to nie ściema. Mam prawo wierzyć w jego słowa. Mam prawo czytać "u źródła" czyli nie sugerować się interpreracjami jego słów przez księży. Mam prawo, mogę, ale nie muszę i nie mam obowiązku. 

P. S. Jezus nigdzie nie powiedział, że kobieta (katoliczka) ma wymagać prawiczka 😂

Ja bez wiary jestem porzadniejszy niż katoliki mając księgę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisane idą do nieba patrzeli do góry w chmury, nie wiedziano ziemia jest okrągła  krąży wokół słońca. Egocentryzm panował. Niebo jest tylko atmosferą Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jechowych z Nieba ktoś przyjdzie będzie Raj na Ziemi...Ludzie wierzą mamy XXI wiek. Są obrazki takie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×