Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
impotenti

obiad bbc - pierś z kurczaka w sosie jogurtowym

Polecane posty

jest to obiad przeznaczony dla mężczyzn, a nie polaków. polacy nie powinni próbować go przygotowywać, bo zrobią sobie krzwdę, a nie tym bardziej jeść, bo będą chorować. prawdziwy polak stosuje dietę wegańsko-alkoholową - je chleb z pszenicy i popija go wódką z pszenicy.

składniki:

pierś z kurczaka 400g

jogurt naturalny 400g

mąka pszenna (element polski)

2-4 jajka

parmezan

świerzy koper

mielona gałka muszkatołowa

sól

 

w związku z tym ze zostało mi sporo przypraw i składnikó z poprzedniego przepisu stwierdziłem że wykorzystam je w tym.

jajka gotujemy na twardo i odstawiamy do wystygnięcia. pierś z kurczaka kroimy w paski, rozkładamy na suchej patelni. patelnię stawiamy na palniku kuchni indukcyjnej ustawionej na poziom 5 gotowania i przykrywamy. kurczak będzie nam się dusił pod przykryciem, ale należy an wczesnym etapie przynajmniej 2 razy go wymieszać zanim nei puści soków aby nie przywarł do patelni. kiedy kurczak puści soki pozwalamy mu sie dusić około 6-7 minut. gdy kurczak jest podduszony dodajemy do niego jogurt, posiekany koper, i sól oraz przyprawy w ilości wedle uznania. ja dużo solę, bo to danie lubi sól. mieszamy wszystko, posypujemy powstałą masę jedną łyżką czubatą mąki pszennej i mieszamy ponownie. przykrywamy i dusimy kolejne 6-7 minut. warto sprawdzać konsystencję podczas duszenia i ewnentualnie dodać trochę więcej mąki jeśli sos wydaje nam się za mało gęsty. odkrywamy patelnię i przez 2 minuty gotujemy na odkrytej patelni mieszając przez cały czas. po teh czynności wyłączamy kuchnię i pozostawiamy patelnię na grzejniku. jajka kroimy w ćwiartki i układamy na dnie talerza do zupy. przekładamy nasze mieso z sosem zalewając nim jajka. trzemy parmezan na tarce o drobnych oczkach w ilości według uznania i posypujemy danie.

 

jest to typowy obiad bbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, impotenti napisał:

jest to typowy obiad bbc.

to jeszcze kolacje proszę przepis

wedle pewnych standardów nie pasuję do typowego polaka 😄

więc takie jedzenie mogę śmiało jeść.

Edytowano przez kris888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×