Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monny

przepisy na sałatki pilne

Polecane posty

Sałatka z tuńczyka Składniki: -puszka rozdrobnionego tuńczyka - seler naciowego - kilka ogóków kiszonych - 2-3 jajka na twardo - majonez Tuńczyka odsączyć, wyłożyć na sitko, przemyć wodą i odsączyć. Seler drobno pokroić, ogórki zetrzeć na tarce na dużych oczkach, pokroić jajka. Wszystko razem wymieszać dodając majonezu i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaapppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypróbowane
puszka kukurydzy 5 matyjasów jabłko por ( gruby ) ogórki korniszone ( szt.3-5 ) w/g uznania pieprz ( szczypta ) łyżka majonezu może być papryka kolorowa ( ale nie koniecznie ) wszystko pokroić w kosteczkę, wymieszać, przygotowanie ok 15 min. Pychotka. smacznego 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feroza
bardo pilnie poszukuje przepisu na kalmary,nie mam pojecia jak je podawac i co mozna z nich zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajny temat:-) Moja ulubiona SAŁATKA ZIEMNIACZANA: -ugotowane ziemniaki (ale dość twarde, żeby nie zrobiła się ciapa); -ogórki kwaszone -jajko na twardo -szczypior -odrobinę soli, pieprz i duuuuużo majeranku Ktoś podał podobny przepis z porem zamiast szczypiorku i innymi ziołami, więc ja podałam swój patent. Mniam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abbypl
sledzie w oleju, ugotowane jajko, cebulka, ogorek kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w góre kochareczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos zna przepis na sałatke lub surówke a selera naciowego ??? Bardzo go lubie ,a nie wiem z czym sie komponuje ? Poradźcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje przepis na sałatkę z białą fasolą. Może ktoś pomoże?:-) A z selerem naciowym była na tym topiku wcześniej (chyba z tuńczykiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ukochana i arcyprosta, gotowa w 5 minut, zaraz do wszamania: Sałata zielona, (mały \"pęczek\" listków, ze tak powiem) = siekamy drobniutko, żeby sie potem nie ciągneła w sałatce Pomindorek, w drobna kosteczke siekamy Troche zielonego ogórka - robimy z nim, to co wyzej (a ile tego ogórka dać zelezy od gustu, ja kroję taki kawałek około 5 centymetrowy z całego ogórka) Ser zólty - kilka grubszych plastrów, siekamy zw kosteczkę Łyżeczka majonezu - wymieszać, ta sałatka sama wypuści tyle soku, że wiele tego majonezu nie trzeba I JUZ GOTOWE DO WSZAMANIA :) Nie dodaję żadnych przypraw - z reguły żólty ser daje troszkę wyraźniejszego smaku, więc zastępuje wszystkie przyprawy Opcjonalnie mozna dodac jedno gotowane jajko, równiez posiekane drobniutko - ale to wydłuża czas przygotowania, więc ja z reguły pomijam jajo... Jak ktos chce moze do tej bazy dodać również troszke zielonego groszku, jesli ma pod ręka (ja pomijam, bo nie chce otwierać całej puchy groszku dla zuzycia kilky łyżeczek...) Generalnie potem rozpoczyna się pole do popisu i jeśli ktoś lubi eksperymentowac może do tej \"bazy\" pomidorowo - sałatowo-ogórkowo-serowo-majonezowej dodac cos nowego. Ale sama baza jest PRZEEEEPYSZNA :) I ekspresowa... POLECAM!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki: - Sałata lodowa - 4 pomidory - 2 zielone ogórki - puszka kukurydzy - zielona i żółta papryka - czerwona lub biała cebula (pokrojona w talarki) - 2 ugotowane jajka - zioła prowansalskie - sok z cytryny - oliwa z oliwek (ewentualnie olej z 1 tłoczenia) Przygotowanie: Sałatę poszarpać na mniejsze kawałki (nie kroić nożem!) , dodać pokrojone w wieksze kawałki warzywa, doprawić ziołami i solą z pieprzem , pokropić sokiem z cytryny i polać oliwą. Delikatnie wszystko wymieszać i podawać na stół najlepiej jak sałatka odstoi jakieś 30 min w lodówce. PYCHOTKA POLECAM ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernikowa mama
moja salatka letnia: 250 h makaronu swiderkow 2 jajka na poltwardo troche pietruszki - swiezej 1,5 pomidora kilka ogorkow konserwowych kilka plastrow szynki makaron ugotowac, jajka tez i posiekac na calkiem drobno, pietruszke posiekac, ogorka pokroic na drobne kawalki, pomidora tez, pokroic szynke w droben kosteczki, wszystko wymieszac i.. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lecce
młoda kapusta,ogórek konserwowy i zielony,dymka ze szczypiorkiem,seler konserwowy,kukurydza,pomidor,papryka,majonez,jogurt lub kwaśna śmietana,sól,pieprz i trochę cukru.Kapustę drobno poszatkować posolić iodcisnąć.Resztę pokroić w kostkę dodać majonez i przyprawy wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helcia
Podam moj przepis na salatke z ryżu i warzyw - warstwow Układac warstwami w szklanym naczyniu tak jak sa napisane: 1. woreczek ryżu ugotowac , ostudzic i wyłozyc do naczynia, polać sosem: 5 łyżek oliwy +3 łyżki soku z cytryny+ 3 łyżki wody przegotowanej + 0.5 łyżeczki cukru +0.5 łyżeczki soli. 2.Pomidory pokroić w mał plasterki - popieprzyć. 3.Cebulę w drobną kostkę- posolić 4.Jajka ok 3 szt ugotować na twardo , pokroić w półplasterki i skropić cytryną. 5. Cienka warstwa majonezu. 6.Posypać żółtym serem - na grubej tarce. 7.Ogórki zielone pokrojone w cinkie plasterki-mozna lekko odcisnąć z soku. 8.Rzodkiewka w plasterki. 9.Majonez 10.Kawałki zielonej sałaty - porozrywać . 11.Posypać żółtym serem - na drobnej tarce.ozdobić dookoła majonezem. Należy ja zrobić ok 5 godzin wcześniej przed podaniem . Jest naprawde bardzo dobra . Ilość składników nie podaje ,tak na oko, aby stworzyć warstwy.Cebuli mozna troche mniej. SMACZNEGO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam czosnek , jak ktoś lubi też to polecam: 1. 2 woreczki ryżu, puszka kukurydzy, puszka ananasa w kawałkach , mała główka czosnku, curry, majonez Ryż ugotować posypać przyprawą curry 2 łyżeczki, a nawet ciut więcej iodstawić niech wystygnie i nabierze kolorku, potem dodać czosnek przeciśniety przez praskę, kukurydzę, ananas i wymiesać z majonezem. Odstawić do lodówki. Najlepsza jest jak postoi całą noc i niestety nie nadaje sie do jedzenia zaraz po zrobieniu te 5 godzin minimalnie jej trezba Pyszna do mieska, wędliny, na grila 2. prosta szybka i wspaniały dodatek do wędlin: pól kilo pieczarek, kukurydza, pól słoika korniszonów, 1papryka czerwona, majonez pieczarki obgotować pokrojone w plastry, wystudzić. dodaźć kukurydzę, korniszony pokrojone w kostkę. Paprykę pokroić w kostkę dodac majonez i gotowe. Mnaim , pyszne:) tylko tą sałatkę trzeba robić przed podaniem bo papryka puści sok i bedzie brzydko wyglądać. Nadaje sie od razu do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla LOVE1966 50dag selerów naciowych 2 cebule 1 marchewka 50dag pomidorów 1/2 szkl oliwy sól,cukier sproszkowana papryka lub przyprawa curry warzywa osolić,podlać oliwąi kilkoma łyżkami wrzącej wody.Udusić.Do miękkich dodać obrane ze skórki i pokrajane w plasterki pomidory,zagotować przyprawić do smaku solą ,paprykąi cukrem,podawać na gorżco lub na zimmno jako dodatek do potraw. u mnie to idzie jak ciepłe bułeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ............... LOVE 1966 Sałatka z selera naciowego - seler naciowy - pokr. w półplasterki (ok. 4 pędy) - 1 p. ananasa - rodzynki (1 op) - sól, pieprz - majonez (2 -3 łyzki) Wszystkie skł. wymieszać, sałatka musi trochę postać, żeby seler \"przeszedł\" aromatem ananasa Pycha SMACZNEGO ! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ossy
ŚWIDNICKA SAŁATKA Z ZIELONEGO GROSZKU I PIECZAREK 1 puszka zielonego groszku, 7-8 małych pieczarek, 1 duże, winne jabłko z czerwoną skórką, sok z połowy cytryny, 20 dkg ostrego żółtego sera, 2 kopiaste łyżki rodzynek, 1 łyżka posiekanej natki pietruszki, pół szklanki Majonezu Świdnickiego, pół szklanki jogurtu naturalnego, sól, pieprz, szczypta cukru, łyżeczka Musztardy Świdnicki. Groszek odsączyć, pieczarki umyć, poszatkować na cieniutkie plasterki i skropić sokiem z cytryny, żeby nie ściemniały. Ser i jabłko (nie obierać!) pokroić w kostkę - jabłko również skropić cytrynowym sokiem, żeby nie ciemniało. Rodzynki namoczyć na 15 minut w ciepłej wodzie, dokładnie osączyć. Wszystkie składniki sałatki wymieszać dokładnie ale delikatnie, doprawić solą i pieprzem. Majonez Świdnicki (będzie idealny, ale można użyć inny, jeśli w Twoim regionie ciężko dostać ten majonez o staropolskim smaku) wymieszać z jogurtem i Musztardą Świdnicki (lub inną łagodną musztardą), doprawić solą, pieprzem i cukrem. Sałatkę polać majonezem, jeszcze raz wymieszać. Udekorować pół plasterkami jabłka i gałązkami pietruszki. Sałatkę polecał z Majonezem Świdnckim Klaudiusz Sevkovic, kucharz z Big Brthera, Polecam - naprawdę palce lizac. Jesli ktoś nie ma dostępnu do Majonezu Świdnickiego,który ma bardzo wyrazisty staropolski smak a jednocześnie zawiera mało konserwantów może go zastąpić innym swoim ulubionym majonezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z kalafiora🌻 Kalafiora lekko zblanszować,podzielić na różyczki 4 jaja ugotowane na twardo pokroic w kosteczkę puszka kukurydzy pęczek natki pietruszki majonez,sól.pieprz. Wymieszać,odstawić na chwilę,żeby przeszło i szamać,pyyyyszota:) Sałatka z tortellini🌻 opakowanie makaronu tortellini z mięsem ogórek zielony duży pomidor puszka kukurydzy 2 ząbki czosnku,wycisnąć mała, czerwona paryka pieprz,sól 2 łyżki majonezu Makaron ugotować w/g opisu na opakowaniu,warzywa pokroić w drobna kosteczkę,dodać czosnek,sól pieprz,kukurydzę i majonez. Jak dla mnie ta sałatka jest rewelacyjna,polecam:)i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam sałateczki na bazie zupek chińskich .Z dodatkiem warzywek sezonowych ,szyneczki majoneziku .Łatwe ,szybkie,smaczne.Własnie taką zrobiłam pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z za oceanu
sałatka z owoców: wyjąć dwie salaterki, wkroić po równo: jabłko, gruszka, banan, kiwi, truskawki, winogrona, mandarynki. Generalnie co pod ręką i w sezonie. Unikam cystrusów. Sałatkę polać jogurtem, posypać paroma rodzynkami i orzechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z za oceanu
salatka z tunczykiem: puszka tunczyka w kawalkach saszetka ugotowanego ryzu 2 jaja ugotowane na twardo ogorek (konserwowy, malosolny, kiszony jak kto lubi) kukurydza z puszki moze byc fasola z puszki mozna tez dodac pomidora i tak jaja, ogorek kroimy w kosteczke i wrzucamy do garnka. do tego dodajemy ryz, tunczyka, kukurydze i fasole. mieszamy i dodajemy majonez(ale moze byc bez, ja np. jestem uczulona). doprawiamy do smaku. bardzo dobre i sycace na kolacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teraz ja cos Wam polece
sałatka wiosenna : -2 pęczki rzodkiewki -papryka czerwona pokrojona w kostkę -pomidor pokrojony w kostkę -kukurydza -ogórek świeży pokrojony oczywiście w kostkę -szczypiorek,koperek -ser feta -jogurt naturalny,sól pieprz do smaku Mi bardzo smakowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×