Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majlo

Leczo. Wasze przepisy.

Polecane posty

Gość a ja robię tak
na patelnie boczek, wytopić na to kiełbaskę na to trochę mielonego mięsa na to cebulka-zeszklić do tego kabaczek i cukinia w kostkę podlewam odrobiną wody i się dusi oczywiście sól, pieprz , czosnek i takie tam w tym czasie parze pomidory i na 5 min wkładam papryki kolorowe do mikrofali żeby sie zaparzyły i daly obrać ze skóry (bo mi po papryce ze skórką siada żołądek - częsta przypadłość.... :( ) obieram pomidory, w kostkę - wrzucam do gara obieram paprykę, w paski - wrzucam do gara. doprawiam. chyba już wszystko smacznego. Ja uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegrowiczka8
Ja właśnie mam zamiar zrobić dzisiaj leczo , bo mi już od jakiegoś czasu po głowie chodzi to danie. A że papryka tania to można się pokusić :) Ja robię podobnie jak w przepisie wyżej tylko bez mielonego mięsa. No i zamiast świeżych pomidorów dam takie przetarte z kartonika, bo jakoś bardziej mi smakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daf
ja tam nie lubię smrodu smalcu:( fuuu, więc nie wiem jakie to by miało mieć walory smakowe czy zapachowe, bleee. Chyba tylko nasze babcie stosowały smalec bo nie miały oliwy z oliwek, a teraz ważą po 100kg:( blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka145
PRZEPIS NA PYSZNE LECZO!!! *cebula *papryka *parowka *ziemniaki *cukinnia *ogorek zielony *koncentrat pomidorowy Wszystko podsmarzyc na patelni,ziemniaki ugotowac i rowniez usmazyc wrzucic wszystko do garnka zalac troche woda i poddusic,nastepnie dodac koncentratu (mozna dodac troche keczupu do smaku)i gotowe.SMACZNEGO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misti888
2 paprykii cos tam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie najlepsze leczo
cebula podsmażona papryki (żółta, czerwona, zielona) pomidory bez skórki troche koncentratu pomidorowego kalafior kiełbasa piers z kurczaka pieczarki czasami jak mam to cukinia i przyprawy oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia co też robi leczo
Ja robię najczęściej takie: -kroję boczek wędzony w kostkę i wrzucam do gara -potem dodaję pokrojoną drobno cebulę (kilka) -potem pokrojone w kostki papryki (fajnie jak są różne kolory) -potem pokrojoną w kostkę cukinię (chyba można też bakłażana) -i obrane ze skórki pomidory - z nich się taki sos zrobi -przyprawiam tylko solą, pieprzem i majerankiem U mnie w domu smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoniek plamowy
cukinia bałkłażan papryka kilka rodzajów świeże pomidory cebula czosnek sól pieprz pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie 100% leczo
ale to moje ulubione sezonowe danie z cukinii i papryki: - cebulę cukrową podsmażyć na patelni ze słodką papryką, jak już zmięknie wrzucić pokrojoną w cienkie półplasterki MAŁĄ cukinię i pokrojone w kawałki kilka różnokolorowych papryk - zmiksować puszkę pomidorów lub kilka świeżych z oregano (najlepiej świeżym), czosnkiem i suszonym pomidorkiem - zalać warzywa zmiksowanymi pomidorami, ewentualnie rozcieńczyć sokiem pomidorowym (ale i tak puści wodę), przykryć i dusić jakiś czas. Ja jem to z czarnymi oliwkami, posypane natką i parmezanem. jak już muszę dodać mięso to na samym początku podsmażam pokrojoną w kostkę pierś z kurczaka. Pyszne letnie danie, mogłabym jeść codziennie! Czasami zastępuję cukinię bakłażanem, albo daję i to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×