Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agnezja

MOJE DZIECKO ULEWA!!

Polecane posty

Gość Agnezja

Mam 5 miesięczną córeczkę Antoninę,jest darem od losu i najcudowniejszym dzieckiem na świecie. Niestety już od pierwszych dni od narodzin potwornie ulewa. i trwa to do dnia dzisiejszego.Jestem załamana.Stosowałam wszystkie możliwe środki zapobiegawcze od układania wysoko do preparatu Coordinax(po którym dostała strasznych pleśniwek). Ile to jeszcze może trwać. Mam dosyć mokrch pieluch,obrzyganych dywanów i przebierania 10 razy dziennie zarówno siebie jak i Tosi.Może ktoś ma jakiś pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) nie wiem czy Ci pomogę ale napisze co ja w takiej sytuacji zrobiłam a polecił mi to dobry lekarz pediatra. Otóz jedna z moich córek _ mam bliźniaczki _ od chwili narodzin ulewała mi non stop. Tez ciągle ją przebierałam bo zapach takiego ulanego pokarmu nie jest czymś przyjemnyjm a i miałam pod brodą wiecznie mokro. Otóz zalecił mi ów lekarz abym zawsze po karmieniu trzymała ją na rekach w pozycji pionowej. Trwało to około 3 tygodni ale dolegliwośc minęła bezpowrotnie:) Jezeli masz tyle wytrwałosci i czasu aby to zastosowac spróbuj tej metody moze i w Twoim przypadku ulewanie minie:) Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 2
Jest takie mleko BEBILON duża puszka w cenie od 24 do 30 zł, mała około 13 zależy w jakim sklepie. Mleko dla dzieci z problemem ulewania. Mojemu wnukowi pomogło rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulewanie
wiem coś o tym, sama to przeżywałam miałam dosyć, przebieranie 10 razy dziennie - do mometu gdy pani pediatra poleciła mi mleko antyrefluksyjne. Jak już wcześniej ktoś pisał mój syn Kubuś był karmiony Bebilonem w smaku niespecjalne, ale ma specjalny zagęszczacz, nie rozwiązuje to oczywiście problemu przy herbatkach ale to i tak zancznie zmniejszyło problem. Bebilon Antyrefluksyjny stosowaliśmy dość długo stopniowo wprowadzając mleko zwykłe aż problem sam ustąpił. POLECAM (cena znacznie wyższa od zwykłego bebilonu ale warto to rekompensuje ciągłe pranie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka też ma refluks i rady są na to następujące: - zagęszczanie mleka - jeśli karmisz piersią, to ściągasz trochę laktatorem i dodajesz zagęszczacz, a jesli butlą to albo kupujesz mleko antyrefluksowe albo do mleka, którego używasz dodajesz zagęszczacz. Mnie w szpitalu polecono jako zagęszczacz Nutriton. Kupuje się go w aptece. - koniecznie odbijasz w czasie karmienia, nawet co 4-5 minut dziecko nie powinno po jedzeniu być kładzione w pozycji poziomej. Mnie zalecono przystosować łóżeczko w taki sposób, żeby dzieckjo leżało pod kątem około 40 stopni. To wszystko stosowane łącznie naprawdę działa. Z objawów, które opisałaś wnoszę, że twoje dziecko ma refluks. Jego objawami są nie tylko ulewania, ale też wymioty. Samo ulewanie może świadczyć o lżejszej postaci refluksu, na który wystarczy tylko dobrze odbijać po jedzeniu. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha... Refluks może się utrzymywać do 9 miesiąca, a te cięższe postacie nawet dłużej. Jeśli jednak jest aż tak źle, powinnaś iść z tym do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nutriton
Zagęszczanie mleka powinno pomóc polecam wspomniany już Nutriton ja stosowałam go od 6 tygodnia życia dziecka. Naprawdę sprawdził się. I sama nie wiem nawet kiedy refluks zniknął. Lekarz mówił, że problem najczęściej zanika ok 6 miesiąca oraz jak dzieci zaczynają siadać i przebywają w pozycji pjonowej jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka tez ulewala i pomogl jej lek DEBRIDAT nutriton ma takie samo dzialanie jak kleik ryzowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że komentuję wypowiedź powyżej, ale debridat to lek na kłopoty jelitkowe i z refluksem nie ma nic wspólnego. Podaje się go przy kolce jelitowej i niepokojach brzuszkowo - jelitowych maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debridat moja corka dostala od profesora gastrologii a na refluks pomaga poniewaz przyspiesza przedostanie sie pokarmu do zoladka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizer
polecam świetną firmę,piorą także obrzygane dywan. Ziółko 533 220 020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama DARII
MOJA CORKA ULEWALA DO 13 MC DZIS MA 19 i jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmujcie się tym ulewaniem, bo rzadko kiedy oznacza ono refluks albo jakąś alergię. Moja córcia też masakrycznie ulewała od urodzenia. Karmiłam głównie piersią i czasem m.modyfikowanym na wieczór. Gdy wprowadzałam jej już pokarmy stałe (jak skończyła 4,5 miesiąca), zaczęła coraz mniej ulewać i w wieku 6,5 miesiąca po ulewaniu nie było już niemalże śladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nawet trzymanie w pionie nic nie daje. moje dziecko rzyga we wszelkich możliwych pozycjach. Jak miała 2 m-ce to wprowadziłam kleik ryżowy, a zaraz poo 3cim miesiącu zupy- po tych posiłkach jest lepiej... przynajmniej nie ma takiego jawnego chlustania niz po samym mleku :/ Ale posiłku oparte na samym mleku czy picie to katorga :o Lekarz mówi, ze do roku powinno przejśc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[zgłoś do usunięcia] ewa 2 Jest takie mleko BEBILON duża puszka w cenie od 24 do 30 zł, mała około 13 zależy w jakim sklepie. Mleko dla dzieci z problemem ulewania. Mojemu wnukowi pomogło rewelacyjnie. X Mleko Bebilon to syf, to raz. Dwa... dzieciom z refluksem niemowlęcym jest wszystko jedno jaka firma :o chodzi o gęstość mleka... a każde jest rzadkie, więc dupa. Jedno jest pewne- dla tych dzieci wbrew pozorom najgorsze jest mleko matki, bo jest właśnie najrzadsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[zgłoś do usunięcia] gość Nie przejmujcie się tym ulewaniem, bo rzadko kiedy oznacza ono refluks albo jakąś alergię. Moja córcia też masakrycznie ulewała od urodzenia. Karmiłam głównie piersią i czasem m.modyfikowanym na wieczór. Gdy wprowadzałam jej już pokarmy stałe (jak skończyła 4,5 miesiąca), zaczęła coraz mniej ulewać i w wieku 6,5 miesiąca po ulewaniu nie było już niemalże śladu usmiech.gif X Ulewanie to jest własnie refluks :o tzw refluks niemowlecy- radzę doczytać lub dopytac lekarza. Natomiast choroba refluksowa- to dopiero inna bajka. jednak każde dziecko, które ulewa mocno ma refluks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do zagszczania polecam tylko kleik nie żadne g***o typu nutriton naszpikowane chemia i Bóg wie czym jeszcze. Kleik moga pić nawet malutkie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i o tym, że Bebilon i Bebiko to to samo to juz cudowny doradca nie powie ;) I o tym, ze syf macie przy produkcji też ;) Na szczęście sa pracownicy, którzy nie wahają się nad mówieniem prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS. Kleik nie zapobiega ulewaniu? A to dziwne! Przy refluksie niemowlęcym zagęszczanie mleka pomaga. Żadne mleko nie wyleczy refluksu niemowlęcego- nie ma takiej opcji. To musi zwyczajnie minąć (do roku czasu powinno). I kleik jest sto razy lepszy niż wasze naszpikowane chemią zagęszczacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbarax
Na Kafeterii jak zwykle jad się sączy. Co temat to ktoś kogoś musi zbluzgać, chamsko starać się wykrzyczeć, że to on ma rację. To forum nie ma sobie równych pod tym względem, nieważne, czy post sprzed kilku lat, czy aktualny. Forum ulubione przez społeczny niż - generalizując oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ulewa od urodzemia. Trzymanie w pionie po jedzeniu i odbicie nic nie dają. Ulewa nawet 1.5 h po jedzeniu, i to nie tylko mlekiem ale nawet kaszką czy warzywkami ze słoiczka. Czasem ulewa jeszcze niestrawionym białym płynem a czasem kwaśną i cuchnącą wodą. Przebieram siebie i jego po kilka razy dziennie. Nasza podłoga to czasem istny tor przeszkód z kałużami... Nie jest łatwo, ale mam nadzieję, że to wkrótce mnie (synek ma teraz 5,5 m-ca). Dodam tylko, że podawałam mu zagęszczacz Nutrition i syrop Gastrotus i nic nie pomogło. Synek jest karmiony Nutramigenem, ponieważ ma alergię na białko krowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×