Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość anusia.snk
A co to są te separatory ? Jak byłam na pierwszej wizycie, to mój orto nic mi o nich nie mówił. Każdy je musi nosić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
------> czy ktoś z Was miał zakładany aparat i nie miał przed tem separatorów???? przecierz przy wyrywaniu mozesz zawsze wziąsc znieczulenie :) więc sie tak nie bój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
CZY KTOŚ Z WAS MIAŁ ZAKŁADANY APARAT I NIE MIAŁ PRZED TEM SEPARATORÓW???? LANA28 -->>> przecierz przy wyrywaniu mozesz zawsze wziąsc znieczulenie :) pzdr :):):):P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lana28
Znieczulenie przy wyrywaniu wezmę na bank, ja się bardziej boję bólu jak już to znieczulenie przestanie działać, długo się goi ta rana po wyrwaniu zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórym kilka dni, a niektórzy muszą mieć zakładane szwy po wyrwaniu ósemek i gojenie trwa 2 tygodnie więc różnie to bywa. Separatory to zwykłe gumki które orto wkłada między szóstkami a piątkami i szóstkami a siódemkami tak, żeby po obu stronach szóstek było trochę miejsca na założenie później metalowego pierścienia. A różowe gumeczki wyglądają ślicznie moim zdaniem :) I nie będą się barwić od kawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
A czy do metalowego aparatu można mieć przezroczysty drut ? Jak tak, to ile trzeba dopłacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem w ogóle czy są przezroczyste druty. Ja miałam do tej pory zwykły metalowy a teraz mam biały. Za biały musiałam dopłacić 20zł. Ale przezroczystego chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do goosiulka11 > No kusił mnie inny kolor gumek, ale mam jeszcze sporo czasu na eksperymenty :) A co do łuku to cos tam ortodontka kręciła, ale trudno mi powiedzieć co robiła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka456
a zna ktos moze jakiegos dobrego ortodontr w okolicach Nowego Sącza?????jak tak to odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
lana28 --> aha, no tak.. o tym nie pomyślałam :( no pewnie rana boli.. ale wrazie co są jeszcze tabletki przeciwbulowe :) kati24 --> a ładniej wygląda metalowy drut czy biały?? :) CZY KTOŚ Z WAS MIAŁ ZAKŁADANY APARAT I NIE MIAŁ PRZED TEM SEPARATORÓW???? pzdr :):):):P:P:P:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drucik biały jest po prostu mniej widoczny, ale 20zł nie jest wart dlatego też już nie będę go chciała. Będę nosić zwykły metalowy i kolorowe gumki :) A co do separatorów to jeśli masz miejsce między szóstkami a piątkami i siódemkami to ich nie będziesz nosić, a jeśli jest tam ciasno to będziesz, ale raczej każdy nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poitfbn
polecicie dobrych ortodontów w krakowie. I czy ma ktoś taką wade że prawa dolna jedynka jest lekko na lewą nasunięta a górna lewa jest ciut do tyłu??? i czy przy zakładaniu aparatu trzeba wyrywać wtedy tylnie ząbki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka321
Ja jutro będę miała zakładany aparat, a mimo to nie miałam separatorów... Ale wiem dlaczego - miałam wyrywane szóstki ;) I chociaż teraz, kiedy jeszcze nie mam aparatu, już czekam na chwilę, by go zdjąć i mieć zdrowy, piękny uśmiech... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
kati24 --> hmm.. mniej widoczny drucik? etamm to ja wolę metalowy, więcej widoczny :) trzeba sie chwialić aparacikiem :):) julka321 --> agaa.. no to dlatego nie miałaś separatorów :) ale ja raczej będę miała ale pani nic o niech nie wspomniała.. hmm pzdr :):):):P:P:P:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
mam pytanie do osób, które mają łuk na podniebieniu. Ile trzeba go nosić ? co wam powiedzieli ortodonci ? moze ktos z was juz skonczyl noszenie całego aparatu i miał ten łuk, to ile go miał? ciekawa jestem , gdyz sama mam te okropienstwo i nie jest komfortowo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babs...
ja miałam łuk - nosiłam go około pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
A co do białego druta, to czy on tez się tak barwi jak białe gumki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, biały drut się nie barwi. Jest to zwykły srebrny drucik powleczony taką białą emalią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam dziewczynki? Co taka cisza? Ja się męczę z separatorami na dole i już w środę zakładam dół :) Będę uzbrojona po zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joann222
witam ja walsnie nosze taki aparacik mma 25 lat i nosze na stale juz od 3 lat przezorczysty, jest to samo co metal ale nie rzuca sie w oczy. Na pocztaku tez pzreujmowalam sie jka to bede odbierac inni i okazlo sie ze bardziej ja sie tym pzrejmowalam niz oni. Rada jesli masz pieniazki zaloz sobie, zeby sa na cale zycie a duzo ludzi walsnie na nie zwraca uwage nie ma nic fajniejszego jka pochwalic sie ladnymi prostymi zabkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joann222
a walsnie ja tez mam luk;) i nosze go juz 3 lata;) ,, na szczescie moze we wrzesniu w koncu zakonczy sie moja 3 letnia dorga z pzrezoczystm stalym aparatem;) a potem znouw 2 lata jakis od wewnatrz ale tego podobno juz nie widac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
A można mieć metalowe zamki i biały drut ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joann222
ja mam bezbarwnny aparta i zamki ale drut mma metalowy:) chociaz go prawie wogole nie widac ja wogole mma udziwnienia teraz mma male sprezynki od 2 u gory do 6 hihihih mnie juz chyba nic nie zaskoczy:) nie moge sie doczekac wrzesnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
nosze aparat dopiero miesiac .. ale tylko fragment na boki na gorna szczeke (ale to tylko narazie, bo mam miec na dolna i gorna w calosci nalozony aparat) poniewaz potrzebne jest miejsce na wystającą jedynke. mam pytanie.. czy szybko chowa sie wystający ząb ? ile to moze trwac? wiem ze wszystko zalezy od wady, ale jak bylo w waszym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
napiszcie mi prosze ile placiliscie za aparat i ile teraz za kazda wizyte, wymiane łukow itp. Planuje sobie zrobic aparat wiec chcialabym znac koszty :) dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joann222
ja mam robiony w prywatnej klinice i u ortodonty, ktory duzo czasu spedza za granica na roznych szkoleniach pokazach itp, wiec liczy sobie tez duzo za kaZda wizyte , zmiana drucika 450 zl + wizyta zmiana tych malutkich gumek aktywacja itp, ale jest napwrde dorgi i mam pzrezoczytsy aparat do metalowego jest taniej, norlanie to kolo 100 zl wizyta lub wiecje zaleznie do jakiego ortodonty sie chodzi i gdzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
A czy 3000 za gore i dol to duzo czy malo? Nie jestem w ogole zorientowana w temacie :o a potem 100 za kazda wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tynka_tyszanka
Witam:) Mam 15 lat i mieszkam w Tychach. Mam zamiar założyc taki aparat, ale na razie tlyko na dół, bo tam zgryz mam karygodny.. aż wstyd sie przyznać. I mam prośbę. Zna ktoś dobrego ortodonte w Tychach..? I zastanawiam sie ile bedzie mnie( mianowicie moich rodziców)kosztował taki aparat. Myśle, że nie przeszkadzałoby mi to gdyby był metalowy, bo to przeciez dolna szczeka i mało co widać. A jak czytam te posty to dochodze o wniosku ze cena zalezy od osoby i jej stanu zebow. To prawda..? Naprawde chciałabym mieć taki aparacik, bo jednak jest on ceny wart. Piekny uśmiech..mm.. a tak po za tym, to zastanawiam sie jak bedzie z tym czyszczeniem, bo chciałabym zeby wyglądał higienicznie.:)Prosze o jakies info na moje gg 9068277. Z miłą chęcia porozmawiam na temat aparatów. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
ja w prywatnej klinice typowo ortodontycznej za jeden łuk metalami z mikrozamkami zaplacilam 1600zł a wizyty sa od 50zł do 200zł . narazie nic nie place - aktywacja luku itp. 200zł to juz bedzie jak beda te druty wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha.....
Już od ponad 5 miesięcy nie noszę aparatu, a miałam ten bardziej widoczny i muszę sie przyznać, że bardzo fajnie się z nim czułam. Pracuję w hotelu, cały czas miałam kontakt z ludzmi i spotykałam się z bardzo miłymi komentarzami, np. "Jakie ma Pani piękne brylanciki na zębach", albo "Niech się Pani jeszcze trochę pousmiecha...." Fakt, po wiztyach przez jakieś 3 dni bolało i nie bardzo dało się jeść, ale można przeżyć. Zupełnie w niczym aparat mi nie przeszkadzał, ani w całowaniu ani przy jedzeniu a jak cokolwiek powchodziło w druciki to trzeba poprostu umyć ząbki, dlatego szczoteczkę nosiłam zawsze i wszędzie. Za założenie góry i dołu zapłaciłam ok.2400 z tym że dochodzą jeszcze wizyty, które kosztowały mnie 130 zl.(góra+dół). Jest to trochę kosztowne, ale polecam, bo efekt końcowy jest suuuper :)) A tak w ogóle to mam 22 lata i wiek tu w ogóle nie gra roli :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×