Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

A witam ;) No mi moja ortodonkta odrazu założyła aparat (pierścienie, zamki i druciki) i łuk podniebny, ale wiem, że to różnie bywa... Zależy od wady itd. Ja tam sie cieszę, ale kluski, inne dłuższe pokarmy itd z początku zaczepialy mi sie o ten drut ale juz ok ;) Strasznie sie ciesze bo niewiadomo kiedy, ale zlecialy 3 tygodnie a juz 2 sierpnia mam 1 wizyte z aparatem... :) :D Jeszcze tylko ok 2 lata :P Ale zleci, zanim sie obejrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Gwiazdeczka ja też mam pierwszą wizytę z aparatem 2 sierpnia :) Równo idziemy, chociaż miałaś chyba zakładany aparat kilka dni po mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty masz równo 4 tygodnie, a ja 5,5 tygodnia :) Ojej jak ten czas leci. Aparatu już praktycznie nie zauważam, uśmiecham się szeroko i bardzo go lubię :) Jak to mówi mój chłopak - jestem uzbrojona po zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pechowa_szcześciara
A ja 2 stycznia zakladalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiulka11
no i mam aparacik, no i ten ieszczęsny łuk podniebienny heh zarcie wlazi w ten łuk, zabki pewnie zaczną jutro boleć... a gumeczki fioletowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ten łuk początkowo jest męczący i wkurza, ale przyzwyczaisz się ;) I mam pytanko: jaki sobie wziąść kolor gumek w środę? Bo nie wiem, a teraz mam szare ;) Pozdrowionka :D - szczery, metalowy uśmiech :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati : jedna mała uwaga.Załozyłam forum aparat orto. i ... mogłabyś dac link forum gazetowego a nie pisać,że znalazłaś zdjęcia na necie. Owszem znalazłas ale na forum gdzie dziewczyny umieszczają zdjęcia.Może osoby, które umieściły zdjęcia na forum nie chcą aby zdjęcia były umieszczane na innych portalach i krązyły sobie po necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tricia A czy nie znalazłam zdjęć na necie? Chyba znalazłam, prawda? Poza tym swoje zdjęcia też tu podawałam jak ktoś chciał na maila. Nie uważam w tym nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosiulka11
moja siostra nałożyła teraz np. różowe gumeczki i ślicznie to wyglonda, ja bym chciała takie błękitne lazurowe ale nie ma narazie.czerwone też nieżle wyglondają ale wszystkie i tak po 2 tyg troche blakną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plażżżowiczka
jakie są rodzaje aparatów? moja wiedza jest mała a właściwie żadna :/ jakie wady leczy się takimi aparatami? po prostu prostują;) one zęby? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
Ja byłam na pierwszej wizycie w piątek. Na razie pani ortodątka powiedziała mi ze na górę jest konieczny aparat. W poniedziałek jadę na zrobienie zdjęć szczęki. Na początku sie nie bałam aparatu i sie nawet cieszyłam, że go będę miała, ale po przeczytaniu niektórych wypowiedzi zmartwiłam się ;( Czy to naprawdę bedzie mnie tak bardzo bolało.. ? :( I czy będę se pleniła?? Za miesiąc rok szkolny a a bede se pleniła? ;(( Za około tydzien mam miec zakładany na górę a po miesiącu prawdopobnie będę miała na dół. I bede miała aparat zwykły metalowy ;) A u mnie aparat na jedną szczęke kosztuje 1,300 ;) Proszę odpowiedzcie na moje pytania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
> Do maga92 > Ja po przeczytaniu opinii na forum, słów znajomych itd. też się bałam że będzie ból, seplenienie.... A jak sie okazalo bólu bylo 3 dni i to tylko przy gryzieniu (a tez narazie mam na górnej szczęce tylko) a seplenic wcale nie seplenie :) Wiec to zalezy od wady wiec głowa do góry :D I ja tez sie balam że w szkole bede sepleniła ale jak widać jest ok :) Mi już miesiąc z aparatem mija i moja rodzinka liczna, znajomi mowia ze jestem dzielna i super wygladam ;) a o chlopaku juz nie wspomne... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
uff to troche mi ulzyło :) a ja nie mam az takiej duzej wady.. wiec musle ze będzie ok i ze nie bedzie tyle bólu i seplenienia :) pzdr :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też bolało tylko troszkę i wcale nie seplenię. Zobaczymy po założeniu aparatu na dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zorientowana...
czesć Mam zamiar założyć sobie aparat na górną szczękę. Głównie problem mam z wystającymi jedynkami (nie wystają aż tak bardzo, ale jednak widać to jak się uśmiecham - np.widze na zdjeciach i w lusterku) ogólnie mam ladne zęby, białe, ale te wystające jedynki. Mam pytanie ile kosztowałby taki aparat? ile mniej więcej musiałabym go nosić? I ile kosztuje? i gdzie w okolicach katowic warto go zrobić? dzieki za wszystki odpowiedzi 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zorientowana...
aha nieweim czy to ma jakieś znaczenie ale mam już 22 lata- czy im się jest starszym tym dłuzej nosi się taki aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
kati24 ----> dzienki za wypowiedz :) a jak zakładałaś aparat na górę to miałas bardzo krzywe zemby?? i od ilu lat, miesięcy lub tygodni masz aparat?? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
nie zorientowana... czesć Mam zamiar założyć sobie aparat na górną szczękę. Głównie problem mam z wystającymi jedynkami (nie wystają aż tak bardzo, ale jednak widać to jak się uśmiecham - np.widze na zdjeciach i w lusterku) ogólnie mam ladne zęby, białe, ale te wystające jedynki. Mam pytanie ile kosztowałby taki aparat? ile mniej więcej musiałabym go nosić? I ile kosztuje? i gdzie w okolicach katowic warto go zrobić? dzieki za wszystki odpowiedzi nie zorientowana... ----> No wiec aparat zwykły, matalowy kosztuje tak około 1,300 a aparat taki nie widoczny to około 1,700 Ogólnie aparat nosi się rok lub więce.. I słyszałam ze wiek ma znaczenie ale nie az takie duze.. bo im sie jest starszym tym trudniej wyprostować zęby ale przecierz ty nie masz az tak duzo lat :) :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maga92 moje górne ząbki nie były aż tak tragiczne jak u niektórych. Moja jedna jedynka zachodzi na dwójkę, a trójki są tzw wapmirkami (takie wystające). Dół jest gorszy :( A aparat noszę od 5 tygodni. 11 sierpnia zakładany mam dół. Dziewczyny napiszcie mi czy odkleił się którejś z was zamek?? Bo mi wczoraj, a nie jadłam nic twardego itd. Trochę się martwię, a do orto idę w tą środę. Ten zamek jest na dwójce. Naprowadziłam go na ząb (bo się odkleił i zsunął na bok) i tak siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
kati24 -----> ahaa, ja mam tylko tróki tam wysoko i wygląda to troche jakbym była wampierm :P :) a na dole mam mniej wiecej proste zeby tylko dwa gdzies tam z tyłu sa wykrzywione.. a widać juz u ciebie poprawe?? pzdr :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mając aparat mam manię oglądania zębów w lustrze :) Moim zdaniem coś się ruszyło, ale narazie nieznacznie. Czuję że przesunęła się lekko ta jedynka i czwórka napewno bo niewygodnie mi się zgryza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate9900
to moje ostatnie dni bez aparatu... W środę godzina zero, trochę się boję, trochę się cieszę...Na razie zostaje mi czyszczenie ząbków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
kati24 Mając aparat mam manię oglądania zębów w lustrze Moim zdaniem coś się ruszyło, ale narazie nieznacznie. Czuję że przesunęła się lekko ta jedynka i czwórka napewno bo niewygodnie mi się zgryza kati24 -------> aha, to pewnie ja rówiez bede miała manie ogladania moich zebów :) no i zapewne bede miała manie pokazywania swojego aparaciku :):) pzdr :):):):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej napewno :) Teraz nie chce mi się ich oglądać bo mi się gumki zoabarwiły i ochydnie to wygląda. Ale już w środę idę na wizytę i zmieniam gumeczki na różowe :) A co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verena
hejka zna ktos moze dobrego ortodonte w Szczecinie??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
kati24 -----> ahaa :) a te gumeczki to mozna wymieniać co kazda wizyte? i jakie sa kolory tych gumeczek? pzdr :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Kati24 to fajnie, ze bedziesz miała różowe gumeczki :) A wlaśnie to mozna zmieniać te gumki co jakiś czas ? Jejku ja na drugą wizytę ide dopiero 17 września, a myślalam , ze to wszystko jakoś szybciej pójdzie :(:( To pewnie aparat będę miała dopiero w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumki są wymieniane podczas każdej wizyty. Tak więc praktycznie co miesiąc można wymieniać sobie kolorki :) Ja idę w tą środę i wymieniam bezbarwne (barwią się) na różowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×