Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Ja nie wiedziałam że jest w ogóle taka możliwość bo też bym się na takie coś zdecydowała. A tak to teraz mam porcelanowy na górze i dziś będę miała zakładany metalowy na dół. Dół mniej widać więc myślę że będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_xD
Siemkaa ;) ja właśnie miałam usunięte 2 ząbki (2 szóstki) i 21 sierpnia mam iść do mojej ortodontki ;) wiem, że ma mi coś zakładać tylko dokładnie nie wiem co ;) powiedziala, że jeszcze zobaczy czy da się założyć odrazu na całą górną szczękę czy tylko na jej tył (mam bardzo ciasno rozmieszczone ząbki zachodzą jeden na drugi :() i chciałam sie dowiedzieć, czy zakładanie aparatu boli? ;p bo trochę dowiadywałal się na temat ale każdy mówi inaczej ;p wiem, że zależy to też od wady zgryzu ale tak mniej więcej chciałam sie dowiedzieć ;) i czy aparat przeszkadza w mówieniu lub w jakichs innych rzeczach? ;) możecie również pisać na mój nr gg 6555887 ;P pozdrawiam ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładanie aparatu nie boli bo nie ma co boleć. Przeważnie na szóstkach są zakładane metalowe pierścienie i to może być trochę nieprzyjemne (po prostu wciska się je na ząb i musi wejść do końca). Potem na każdy ząb nakleja się zamki, później drucik i gumki na koniec. Nic to nie boli. Po założeniu jest takie fajne uczucie ściągania wszystkich zębów i nie można praktycznie nic ugryźć przez kilka dni, ale da się przeżyć :) A samo założenie jest bezbolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka-b
no jest taka op... mam pytanie b zdje sie ze wspominałaś o tym białymdrucie jak to sie ma w praktyce czy schodzi farba czy wart zakładać biały i czy naprawde tak go mało znać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
JAk zakładano mi aparat ok miesiac temu to nagle okazało sie ze mam dziure w zębie na który należy nałożyc pierscien .. odrazu mi ta dziure zaklejona i po jakis 10min zalozono pierscien na tego zeba, a dziura ta jest w takim miejscu przy dziasle , ze pierscien ja zakrywa. I w poniedziałek byłam na wizycie u ortodontki no i zaczeła mi cos tam krecicm przy zebach, miałam aktywacje łuku itp. i od tego czasu strasznie mnie boli ten ząb! dzisiaj w nocy myslalam ze sie popłacze z bólu:( bolało tak jak ma sie dziure .. jakas otwarta. czy to mozliwe zeby pod pierscien mogła rozwinac sie dziura ? albo ze z ta zaklejona cos sie stało ?? wiem ze po kazdej wizycie bola zeby przez ok 3dni mnie tak bolalo.. ale nadal boli tylko ten jeden ;/ juz sama niewiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marusia25
Niestety zęby, które usuwałam były zupełnie poza łukiem. Wyrosły mi jakieś 5 lat temu dopiero i to na podniebieniu. Poza tym, że one się nie zmieściły, to trójkę mam poza łukiem i dwójkę cofniętą. Nawet gdyby udało sie maksymalnie szczękę rozszerzyć, to i tak by piątki się nie zmieściły, nie ma szans. Ogólnie wada poważna: progenia. To genetyczna wada polegajaca na przeroście żuchwy w stosunku do szczęki, która pozostaje mała. Mam bardzo wysokie, ale wąskie podniebienie, więc rozszerzenie szczęki ma nie tylko pomóc w poustawianiu zębów równo w łuku, ale także lepiej mi się bedzie oddychało i uśmiech będzie pełniejszy...taką mam przynajmniej nadzieję, którą dał mi mój doktor.Zobaczymy. Trzymajcie kciuki ;) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mam już założony dół :) Zęby bolą strasznie, ale tzn że się prostują :) Co do białego drutu to mi się nic nie ściera, no chyba że cały czas bym coś przy nim grzebała :) I przy porcelanowym aparacie naprawdę prawie go nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena23
Nilia mam do ciebie takie samo pyt. jak do marusi. jak to jest u ciebie.dlaczego wrywałaś zęby i nosisz jeszcze ten łuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena23
właśnie założono mi separacje.mam pytanko.czy wy też przy separacji (jeżeli ją miałyście) odczuwałyście szczególnie przy nagryzienieu, naciśnięciu taki przeszywający ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
ja wyrwałam.. w sumie dlatego ze nagle mi ząb pękł - piątka , był pare lat temu kanałowo leczony i pękł mi jak nagryzłam bułke.. no a ze wyszło mi to przed założeniem aparatu no to musiałam wyrwać tą pęknieęta piątkę i symetrycznie druga zdrową piątkę .. tak to w sumie zbytnio nie chcieli wywrac.. ale mówili ze najlepiej by było 4 u mnie.. no ale wysżło jak wyszło. A łuk niewiem czemu nosze..nawet sie nie pytałam .. ale z tego co wnioskuje po forum to sie go ma zeby szczeke poszerzyc... ogolnie wydaje mi sie tez ze on powoduje to ze mi szóstki - na nich trzyma sie luk, nie przsuwaja sie do przodu w miejsce piatek.. jesli by tak bylo to bym musiała jakis wyciag zewnatrz ustny miec;/ jak narazie to tylko sie tyle popłakałam przez ten aparat ze szkoda gadac.. w sumie mi bez roznicy w tej chwili czy mam krzywe zeby czy nie . Robie bo musze.. a nie ze chce. Tylko same cierpienie . Ciagle mi sie cos przyplatuje z tym aparatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
co do tych głupich separatorków.. to on strasznie uwierały mnie ;/ oczywscie okazało sie ze potem nie musiałam ich nosic to jets najlepsze.. bo zalozyla mi je taka inna babka.. bo moja orto pojechala na wakacje. miałam w sumie 6 separatorów.. najgorzej bylo na dole.. jednego to sobie chciaąłm wycignac byłam juz w takiej desperacji..ciagle gdzebałam paznokciem przy tej gumce. Przy nagryznaiu troche uwierało..ale pozniej sie czlowiek przyzywczail..ale to sie tlyko tydzien nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) mam pytanie, pomozecie? Mam od dziecinstwa krzywe zeby, zwlaszcza dolne - ladnie nazwane tu juz wampirki + lekko zachodzace na siebie jedynki i dwojki. W gornej szczece lekko wystajace jedynki, ale one nie przeszkadzaja mi tak bardzo. Generalnie stan gornej szczeki jest do przyjecia. Najgorszy jednak jest widoczny przodozgryz, czyli cofnieta dolna szczeka, ktora nadaje mi wyglad wsiowego przyglupka. :P Technicznie sprawa wyglada tak, ze gorna szczeka jest odrobine za bardzo wysunieta do przodu, a dolna bardzo cofnieta. W dziecinstwie nosilam wyjmowany aparat, ktory nic nie dal - nie nosilam go w dzien, poniewaz nie dalo sie w nim mowic (szkola!) ani jesc, a w nocy nie moglam zasnac z aparatem w gebie. Mam 23 lata, mam namiary na (podobno) dobra lekarke orto (aczkolwiek jak ktos wie cos o dobrych ortodontach w Bielsku-Bialej, bede wdzieczna za informacje!). Mysle o zalozeniu aparatu tylko na dolna szczeke, na gorna niekoniecznie, przede wszystkim ze wzgledow finansowych, ale tez z przekonania, ze nie bylby tam specjalnie potrzebny. Pod wzgledem estetycznym aparat nie jest dla mnie problemem, zreszta dolna szczeka nie jest taka widoczna nawet w szerokim usmiechu. Dlatego chce zalozyc metalowy aparat. Jesli ktos moze sie wypowiedziec o moim przypadku, bardzo prosze... Chodzi mi przede wszystkim o korekte zgryzu, same krzywe zeby nie sa takim problemem. Czy w ogole da sie te wade skorygowac aparatem stalym? Nie zdazylam przeczytac wszystkich postow, tylko kilka stron. Nadrobie wieczorem, tymczasem prosze o odpowiedz, chyba ze ktos tu juz mial taki problem - wtedy zignorujcie moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Anusia, wydaje mi sie, ze skoro masz wade zgryzu - bo o to przede wszystkim chodzi - to czy tego chcesz czy nie bedziesz musiala nosic aparat i na gore i na dol, nie tylko na dol :o zreszta ortodonta bedzie musial ocenic, czy to gorna szczeka jest bardziej wysunieta czy raczej dolna cofnieta i jak to mozna skorygowac zeby obie byly równe :P ale na pewno da sie - nie ma takich zębow, ktorych by sie nie dalo wyprostowac, czasem trzeba tylko nosic apara przez pare ładnych lat i przed zalozeniem troche sie nameczyc (wyrywanie, dłutowanie, rozszerzanie szczeki itp.) umow sie na wizyte u orto jak najszybciej to bedziesz wszystko wiedziala, ja sie na tym nie znam - szczegolnie, ze sama zgryz mam prawidlowy tylko ząbki krzywe :o powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zarówno krzywe ząbki jak i problem ze zgryzem, ale troszkę inny. Mam \"zapadniętą\" piątkę u dołu i wszystkie zęby przesunęły się na jej miejsce i teraz jak złączę zęby to jedynki na górze nie są równo z jedynkami na dole. Wiem że moja orto ma już na mnie plan i powiedziała że to też da się naprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek1313
czy po wyrwaniu 6tki gornej i 7mki (z tej samej strony) bedzie mozna miec zalozony aparat??Czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elszeba
odpowiedz do lany28.myślę że twój ortodonta jest nie douczony.ja mam 34 lata ,noszę aparat ,łuk też nosiłam.moje zęby były strasznie krzywe.radzę zmienić ortodontę.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elszeba
odpowiedz do lany28.myślę że twój ortodonta jest nie douczony.ja mam 34 lata ,noszę aparat ,łuk też nosiłam.moje zęby były strasznie krzywe.radzę zmienić ortodontę.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej imienniczko, dzieki za odpowiedz. :) Tylko wiesz, u mnie problem jest taki. Gorna szczeka jest prawie idealna. Jedynki sa przede wszystkim DUZE, a tego nie zmienie, troszeczke tez wystaja do przodu, ale to nawet spoko, dzieki temu gorna warga wydaje sie wieksza. :P Dolna szczeka jest bardzo cofnieta, pamietam kiedy przed 12 laty mialam nosic aparat ruchomy, dentystka powiedziala, ze gorne zeby beda sie prostowac miesiac-dwa, a dolne potrzebuja nawet 2 lat. Jak zacisne zeby tak, zeby trzonowce byly ustawione rowno, to miedzy gorna i dolna szczeka mam przerwe na palec. :( Chodzi mi o to czy takie sprawy mozna naprawiac aparatem stalym, tak na chlopski rozum wydaje mi sie to niemozliwe, a przynajmniej o wiele trudniejsze, bo aparat ruchomy ma ta duza plastikowa czesc - jak sztuczna szczeka :P , ktora (chyba) ma *ustawiac* zeby wzgledem kosci podniebienia i zuchwy. A aparat staly to tylko te druciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej udaj się na konsultację do orto i wszystkiego się dowiesz. Orto powie Ci swój plan leczenia i wszystko będzie jasne. Taka wizyta kosztowała mnie 30zł a już po niej wszystko wiedziałam, czy się da czy nie i ile to może trwać i kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka85
Hej! Jezeli ktos zna jakis godny polecenia gabinet ortodontyczny w Częstochowie lub nazwisko dobrego lekarza ortodonty to bardzo prosze o informacje. Zamierzam rozpocząść prostowanie moich zębów a nie mam za bardz znajomych z jakimiś doświadczeniami odnośnie leczenia ortodontycznego w Czestochowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Anusia, taka wada jaka ty masz jest czesto spotykana, mozna powiedziec, ze "popularna" ale dla stałego aparaciku to zaden problem wyprostowac taki zgryz, uwierz mi :) mam kolezanke, ktora wlasnie miala taka wade jak ty, strasznie ja to oszpecalo a jest ladna dziewczyna, nosila staly aparat (gora i dol) przez kilka lat (jakos bardzo dlugo ale nie pamietam dokladnie - moze 3 a moze 4 lata...) ale jak zdjela to miala idealne ząbki wiec wszystko jest do zrobienia :P wazne jest tez, zeby po zdjeciu aparatu nosic taka specjalna wkladke na podniebienie zeby utrwalic efekt i zeby zęby sie znowu nie pokrzywily i zeby zgryz byl ok (to sie chyba nazywa aparat retencyjny czy jakos tak) ale narazie to nieistotne, umow sie do orto i zacznij dzialac! ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Aniu 🌻 :) to fajnie. Ja pamietam wlasnie, ze tamten aparacik ruchomy mialam odrobine rozkrecac co pare dni zeby rozszerzyc podniebienie. No ale pewnie jest na to sposob i w aparatach stalych, ja sie tam nie znam na zebach, a w liceum z biologii o malo nie powtarzalam roku. :P Kati - tez dzieki :) - tak zrobie, ale nigdy nie bylam u ortodonty, a wiadomo, rozni sie trafiaja... Chcialam troche zbadac grunt, zeby w razie czego rozpoznac konowala. ;) Wiec podczytuje sobie forum, zadaje pytania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
HEY aparatki a ja o od 11 kwietnia nosze aparat na rozszezenie szczeki i pod koniec wrzesnia zdejmuje go i co najgorsze jest to ze musze go miec na swoim slubie ktory mam 16 wrzesnia nie wiem jak to przezyje chociaz juz sie do niego przyzwyczaiłam ale to nic jakos przezyje i naprawde widac ze sie rozszeżyło przed założeniem miałam usówane ósemki tylko bo to wystarczy powiedziała orto pomimo za ciasnota niesamowita ale to "coś" napewno tak rozepcha ze szkoda usówac piątki czy czwórki jak to robią inni :) A podkrecanie juz mi sie skonczyło i moja ortko mi tą śrube zacementowała zeby nie cofała sie PA PA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena23
elszeba..i nie musiałaś wyrywać zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elszeba
musiałam wyrwać trzy piątki ,ale nie było tak żle ,w pracy nikt tego nie zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
hejka :) ja w tą środę dowiedziałam się od pani orto, że dobiero 8 września założy mi separatory a potem apatar na górę!! a jak byłam na pierwszej wizycie to powiedziała ze sie wyrobimy do 15 sierpnia! ale ściema! :( bo od 15 sierpnia ma wakacje.. ble ble ble :( no i teraz wynika z tego ze stały aparat na góre będę miała dopiero 15 września.. a przecierz wtedy juz bede chodziła do szkoły! i co.. pójdę do szkoły i będę sepleniła? :(:(:( ja tak nie chce... :( a wracaąc do tego seplenienia to czy będę mocno sepleniła? :( prosze odpiszcie.. pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja mam aparacik na górę i na dół i nie seplenię wcale :) Nie martw się na zapas może u Ciebie też nie będzie żadnej różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×