Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość ana_26
motofk; byłam dziś na Żytniej i się podłamałam - w tym roku nie ma już szansy na wizytę dla nowych pacjentów:­-( koszt metalu 2000! porcelana na górnych zębach do trójek, dalej metal 2500! ceny wizyt konkurencyjne, to na plus; nie wiem, ale chyba nie będę czekała do 2008 - chcę działać; ========== daję Ci na chwilę spokój hahaha:D --> jadę rano do Krakowa; pozdrawiam:) ps bądźmy w kontakcie;­-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motofk
ana_26 O rany jestem w szoku to aż tak sie ceny zmieniły?? Ja miałam pierwsza wizytę w kwietniu no i miałam taki cennik jak Ci napisałam. No ale mówiłam, że tam jest dużo pacjentów, ja tez czekałam na wizytę 2 miesiące. Kurde to dziwne, bo wiesz ja zakładałam aparat 1 sierpnia i płaciłam 1700 zł, to ciekawe czy ta cena za drugi łuk mi się nie zmieni, muszę zapytać przy najbliższej wizycie. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokuso85
Witam, chcialabym sie dowiedziec w przeciagu ilu dni zaklada sie aparacik. Mieszkam za grania, za tydzien jade do Polski na 2 tyg. W tym czasie chcialabym zalozyc apracik. Mam juz umowiona pierwsza wizyte. Podejrzewam, ze bede musiala miec wyrywane zeby... Czy w ciagu 2 tyg. jestem w stanie zalozyc aparacik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smokieee
witam. czy aparat ruchomy jest wystarczający do zniwelowania przerwy między jedynkami. ktoś wie? ktoś miał? liczę na odp. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trolus
Czesc mam zamiar po nowym roku lub na wakacje zalozyc sobie taki staly aparat(trzweba najpierw na niego zarobic) :D jestem z gdanska i wlasnie maam pytanie do ludzi z gda z aparatami stalymi zeby jesli moga to napisali mi jak wygladaj ceny w gdansku i gdzie sa dobre i jak to wygladalo na poczatku jedzenie dbanie o to ile czasu itd. oczekuje wylewnych od powiedzi od ludzi z gda :D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana_26
motofk; wiem, że nic nie wiem:( mam 2 dni na odwołanie tamtej wizyty, ale chcę się już wkręcić w leczenie; może dziś popatrzę w te same www i zmienie koncepcję, choć raczej nie; jestem dość zajęta, żeby zrobić wnikliwe rozeznanie... ----- dam znać i dziękuję, za wyczerpujące odpowiedzi w kwestii dr Cz. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motofk
ana_26 Spoko nie ma sprawy, lubię sobie czasem popisać :-) To daj znać jak wybrałaś i powodzonka. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisu
Witam Mam pytanie czy każdy po wyrwaniu osemki ma szczekościsk i jak to długo trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdeydwana
Wiec ja mam pytanie dotyczace wyboru najodpowiedniejszego dla mnie aparatu mam zatrzymana trojke i trzeba bedzie ja sciagac wiec czy sadzice ze nie powinnam brac sobie kosmetycznego no bo jeszcze zastanawialam sie ktory lepiej ukryje brak zabka i wogole to jestem zalamana tym sciaganiem zeba i nie wiem co robic:9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullll16
mokuso85! - aparacik w 2 tyg? to trudne... i nie wiem czy mozliwe tym bardziej ze bedziesz jak pizesz musiała miec usuwane zeby ;/ ja mialam wyrywane 2 zeby co zajelo mi tyien miedzy wytrwaniem musi byc przerwa 2-3 dniowa. apo wyrwaniu miałam separacje (każdy ja mui miec przed zalozeniem aparatu) ktora trwała tydzin ;) ona jest po to aby zrobilo sie miejsce miedzy 5/6 na pierscienie (chyba ;) ) ale myse ze jak sie "sprezysz" to da sie zrobic ;) życzę powodzenia ;) buziaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokuso85
Dziekuje kasiullll16. Zobacze co powie moja orto. Jak nie da rady zalozyc, to chociaz jakies pierwsze kroki poczynie i za jakis czas pojade do Polski znowu:) Pozdtrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamo
Proszę o adresik jakiegoś dobrego ortodonty w Poznaniu. Oczywiście zależy mi na doświadczeniu lekarza i na cenie. Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulas
Zuza a u jakiego ortodonty się leczysz? Mozesz dac jakis namiar i telefon?? Proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia 2323
A moj chlopak zalozyl sobie aparat staly,narazie na gorne zabki i juz w pierwszy dzien siamal sajgonki,trochu Mu sie kapustka kleila i bylo mycie na parkingu,ale generalnie On jest dzielny i wierze w to,ze Jego zabki po 2 latach bede takie piekne jak moje.Kocham Cie sloneczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będąc dzieckiem nosiłam aparat ruchomy, żeby wyprostować zęby. Jednak nie wiele to pomogło. Potem przez 2 lata nosiłam aparat stały, bez wyrywania żadnych zębów. Jednak pomimo noszenia płytek retencyjnych zapobiegających nawrotowi wady, moje zęby i tak się ponownie wykrzywiają. Co robić? Wyrwać 2 lub 4 zęby i ponownie rozpocząć leczenie? Czy aparat ruchomy załatwi sprawę? A może poddać się piłowaniu lub szlifowaniu zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdeydwana
a dlaczego nikt mi nie doradzil:(ja tez potrzebuje pomocy:(moze nikt nie wie no i ja tez nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia 23 23
Niezdecydowana ja mysle ze nie w naszej kompetencji jest doradzanie Ci czegokolwiek,bo nikt z nas nie widzial Twoich zabkow,ani nie jest profesjonalnie szkolony w doradzaniu ,co ktos powinien zrobic.Idz do dobrego ortodonty i skorzystaj z Jego pomocy.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoczk
witam. czy aparat ruchomy jest wystarczający do zniwelowania ok.3mm przerwy między jedynkami. ktoś wie? ktoś miał?ktoś zna kogoś, kto miał? i dało radę? liczę na odp. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana_26
hej; jutro wybieram sie na piewszą wizytę do otro - dam znać, jak poszło; i też mam szpary miedzy zębami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trolus
mozecie mi polecic dobrych lekarzy ktorzy zakladaja aparaty stale w Gdańsku i ewetulane ceny ? prosze niech ktos mi wreszcie odpisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnettWL
a ja bede dzis miala juz drugi luk, dolny!! Porcelanka znowu, koszt 2000 zl. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutn
Witam mam 22 lata i okropne zeby w tym rozniez braki kilku zebow duza przerwe pomiedzy jeynkami i bardzo mi to przeszkadza w zyciu juz wczesniej duzo czytalam na temat aparatow ale niestety nie bylo mnie na nie stac obecnie ciezko pracaowalam przez wakacje zeby uzbierac na ten cel pienidze ale widze ze nic z tego bo na aparat (gorny+dolny) to moze i by sie uzbieralo ale jeszce dochodza ceny wizyt i rozne wymiany z tego co wiem to nie ma zadnej refundacji NFZ wiec musze niestety dalej zyc tak jak do tej pory bardzo mi to przeszkadza w kontaktach i wogole cokolwiek nie robie wydaje mi sie ze ludzie na mnie dziwnie patrza z tego powodu w sumie im sie nie dziwie :( pozdrawiam wszystkich ktorzy maja taki sam problem jak ja moze kiedys uda sie cos zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
do smutn- sluchaj - skoro juz zdazylas uzbierac soebie na aparat to moze co miesiac dasz rade jakos dorobic soebie - nie wiem- nawet roznoszenie ulotek - 100 zł - moze dasz rade jakos zarobic. Powiem Ci ze ja mialam taki sam problem- dlatego dopiero w wieku 27 lat zdecydowalam sie na aparat- teraz wiem ze mam stala prace wiec moge soebie na to pozwolic, wczesnije nie bylo najmniejszej szansy na to- i tez mi sie wydwało ze ludzie najpierw patrza na moje zeby a dopiero pozniej na mnie - zawsze zwalalam wine na zeby - ze przez nie nie moge znalesc takiej pracy jaka chcialabym :(( niestety samutne ale prawdziwe - bylam przekonana ze przez to bedzie mi zle w zyciu, i jak patrzylam na kolorowe okladki pism gdzie kazda Pani szczerzyla sie pieknymi zabkami to mnie az cos sciskalo w sercu :((( ech...... dobrze ze mam to za soba - teraz juz mam prawie 7 miesiecy aparat i jest cudownie - czuje ze zyje i czuje ze moge wreszczie usmiechac sie szeroko- pomimo ze zabki za jeszcze krzywe ale sam fakt ze juz cos w tym kierunku robie zeby byly proste mnie uskrzydla :)))) pozdrawiam Cie goraco - nie dawaj sie - jak mozesz to zakladaj aparacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzix83
ZUZA*** Tez jestem z Bydgoszczy i mysle o zaloze4niu aparatow. Mam do Ciebie w zw. z tym kilka pytan. Przede wszystkim do jakiej lekarki chodzisz i gdzie ona przyjmuje? Zadowolona jestes? Ktos Ci ja polecil czy sama ja znalazlas? Ja bylam juz u jednej, ale wydawalo mi sie ze ona sama nie wie co zrobic z moimi zabkami wiec wole poszukac kogos innego. Dowiedzialam sie jednak od niej ze najpierw bede musiala nosic przez kilka m-cy jakis aparat rozszerrzajacy gorny luk. Potem chcialabym miec kosmetyczny u gory i metelowy na dole (potrzebne sa dwa). Czy Ty tez masz na dole? Ile kosztuje metalowy? Z gory dziekuje za odpowiedz:) Magda (madzix@poczta.fm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość red1111
do smutn - ja mam taki sam problem z "uzębieniem" jak ty. aparacik mam od miesiąca. narazie tylko na górę. już po tych kilku tygodniach leczenia widać efekty! wiem, że to potrwa 2lata, ale już samo noszenie podnosi mi samopoczucie ;) aparat na dolne ząbki będę miała zakładany jakieś 8miesięcy przed zdjęciem góry; tak aby dolne zęby się "dopasowały" do nowego ustawienia górnych. zorientuj się czy Twoje leczenie też by tak wyglądało. jeżeli tak, to masz jeszcze dobry rok na uzbieranie pieniążków na dolny łuk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka1987
Ja wreszcie uzbierałam na aparacik i 13-ego mam pierwszą wizytę! cieszę się niezmiernie i nie mogę się doczekać! Mam 20 lat i myślę że jest to odpowiedni wiek. I tak za długo czekałam! Do odważnych swiat należy a z pięknym usmiechem świat będzie nasz! Na bieżąco będę informować o moich postępach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Mam 20 lat. Obecnie mieszkam w Edynburgu , tutaj , że tak powiem dorabiam się na aparacik. Za ok. 2 tyg. jak dobrze pójdzie będę miała założony łuk tylko górny , bo póki co taki mi potrzebny. Koszt 2000 zł. Więc podejrzewam , że to jest ten biały , a może i porcelanowy. Dowiem się więcej na wizycie. Niestety ja będę płaciła od 80-100 f co miesiąc bo leczenie ortodontyczne poprowadzę tutaj. Jestem zielona w temacie.tzn dzięki Wam już nieco wiem. Będąc małą dziewczynką nie było mnie stać na aparat, a wada jest bardzo widoczna, więc przysparza kompleksów, niestety. Jestem dobrej myśli, skoro tak mówicie i zachwalacie (bynajmniej większość z Was) to i ja spróbuje. Mam nadzieję że jest warto. Jak już go nałożę i wrócę do Edynburga , to się odezwę i podzielę spostrzeżeniami. PS tu , na wyspach taki aparacik , np na górę ok 2000 f ...hyyh too much 4 me !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SweetNelly
Hi dziewczęta ^^ ;** Mam na imię Kornelia i mam 14 latek. Byłam u ortodonty prywatnie w moim mieście i z 4-5 miesięcy bd miała aparacik stały na górę. A przez ten czas bd musiała nosić jakiś łuk z drucika...nie pamiętam nazwy xDD na stałę muszę go nosić, aby rozszerzyć górną szczękę do aparacika ;p koszuje on 500 zł...a to normalny drut...ale jeśli ma mi pomóc to oki. Aparat kupię za 1500 zł i bd git...nie mogę się doczekać aparatu i późniejszych efektów. Pozdrawiam wszystkie aparatki i te byłe i te przyszłe ;)) Bo ząbki są bardzo ważne ;****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam się pytać jakie akcesoria potrzebuję do aparatu stałego...słyszałam, że wosk (nie wiem do czego on służy) i jakąś małą szczoteczkę do zamków no i jakieś płyny i specjalne pasty...tylko gdzie to można kupić i ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×