Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

gumki separacyje wygladaja jak mini gumki do wlosow. u mnie wygladalo to tak, ze brano taka gumke szczypcami troche rozcigano, a pozniej wkladano mieszy zeby (tak jak nitke dentystyczna). mialam je miedzy 5a6 i 6a7. uczucie jakby cos weszlo miedzy zeby. nic strasznego. trwa to 3 min :) co do zakladania aparatu t trwa to nie dlugo. u mnie aby nie trzymac buzi otwartej samodzielnie orto uzyla takiego gumowego gryzaka wiec moglam spokojnie sobie siedziec i czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumki separacyje wygladaja jak mini gumki do wlosow. u mnie wygladalo to tak, ze brano taka gumke szczypcami troche rozcigano, a pozniej wkladano mieszy zeby (tak jak nitke dentystyczna). mialam je miedzy 5a6 i 6a7. uczucie jakby cos weszlo miedzy zeby. nic strasznego. trwa to 3 min :) co do zakladania aparatu t trwa to nie dlugo. u mnie aby nie trzymac buzi otwartej samodzielnie orto uzyla takiego gumowego gryzaka wiec moglam spokojnie sobie siedziec i czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumki separacyje wygladaja jak mini gumki do wlosow. u mnie wygladalo to tak, ze brano taka gumke szczypcami troche rozcigano, a pozniej wkladano mieszy zeby (tak jak nitke dentystyczna). mialam je miedzy 5a6 i 6a7. uczucie jakby cos weszlo miedzy zeby. nic strasznego. trwa to 3 min :) co do zakladania aparatu t trwa to nie dlugo. u mnie aby nie trzymac buzi otwartej samodzielnie orto uzyla takiego gumowego gryzaka wiec moglam spokojnie sobie siedziec i czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Poro-Hyraxa nosiłam nie całe 4 miesiące. Dead_whisper-Z Akrykem :) Dżola-Spokojnie , przyzwyczaisz się .. Hyrax nie jest taki zły .Mi ort. mówiła na 3 wizycie o Hyraxie. Opa-Mnie nic nie bolało przy noszeniu hyraxa xD. Dzulll-To takie niebieskie gumeczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Za niedługo będę miała zakładany stały aparat na górny łuk. Dziś miałam pierwszą \'zapoznawczą\' wizytę i dowiedziałam się że konieczne jest usunięcie dwóch czwórek. Troszkę się obawiam, żeby nie powstały zbyt duże przerwy po takim usunięciu. Oczywiście ufam lekarzowi, chyba wie co robi, ale chciałabym się dowiedzieć jak to było z Wami :) I mam drugą wątpliwość: Czy po założeniu aparatu będę miała jakieś problemy z wymową? W mojej pracy problemy wymowy, seplenienie itp nie są wskazane i troszkę się tym martwię. Przeglądnęłam zaledwie kilka stron tematu, pewnie gdzieś znalazłabym odpowiedź na moje pytania, ale ciężko przebrnąć 146 stron tematu ;) Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Za niedługo będę miała zakładany stały aparat na górny łuk. Dziś miałam pierwszą 'zapoznawczą' wizytę i dowiedziałam się że konieczne jest usunięcie dwóch czwórek. Troszkę się obawiam, żeby nie powstały zbyt duże przerwy po takim usunięciu. Oczywiście ufam lekarzowi, chyba wie co robi, ale chciałabym się dowiedzieć jak to było z Wami :) I mam drugą wątpliwość: Czy po założeniu aparatu będę miała jakieś problemy z wymową? W mojej pracy problemy wymowy, seplenienie itp nie są wskazane i troszkę się tym martwię. Przeglądnęłam zaledwie kilka stron tematu, pewnie gdzieś znalazłabym odpowiedź na moje pytania, ale ciężko przebrnąć 146 stron tematu ;) Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Za niedługo będę miała zakładany stały aparat na górny łuk. Dziś miałam pierwszą \'zapoznawczą\' wizytę i dowiedziałam się że konieczne jest usunięcie dwóch czwórek. Troszkę się obawiam, żeby nie powstały zbyt duże przerwy po takim usunięciu. Oczywiście ufam lekarzowi, chyba wie co robi, ale chciałabym się dowiedzieć jak to było z Wami :) I mam drugą wątpliwość: Czy po założeniu aparatu będę miała jakieś problemy z wymową? W mojej pracy problemy wymowy, seplenienie itp nie są wskazane i troszkę się tym martwię. Przeglądnęłam zaledwie kilka stron tematu, pewnie gdzieś znalazłabym odpowiedź na moje pytania, ale ciężko przebrnąć 146 stron tematu ;) Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Za niedługo będę miała zakładany stały aparat na górny łuk. Dziś miałam pierwszą \'zapoznawczą\' wizytę i dowiedziałam się że konieczne jest usunięcie dwóch czwórek. Troszkę się obawiam, żeby nie powstały zbyt duże przerwy po takim usunięciu. Oczywiście ufam lekarzowi, chyba wie co robi, ale chciałabym się dowiedzieć jak to było z Wami :) I mam drugą wątpliwość: Czy po założeniu aparatu będę miała jakieś problemy z wymową? W mojej pracy problemy wymowy, seplenienie itp nie są wskazane i troszkę się tym martwię. Przeglądnęłam zaledwie kilka stron tematu, pewnie gdzieś znalazłabym odpowiedź na moje pytania, ale ciężko przebrnąć 146 stron tematu ;) Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___opa___ kiedyś miałam taki płyn z szałwii działał znieczulająco, ale nie pamiętam już jak się to nazywało. ___etoja ___ Kiedys dawno temu nim miałam nosic aparat stały tez mialam wyrywane 4-ki zeby kly zeszly na ich miejsce a do tego mialam nosic aparat ruchomy, ale glupia bylam i go nie nosilam ;P Nie wytrzymywalam z bolu i wyciagalam go w nocy, a potem juz w ogole taka traume przez ten bol mialam ze nie zakladalam wcale...A mimo tego dziury po 4 calkiem niezle sie zeszly, nie calkowicie ale prawie z tymze potrzeba bylo czasu...Pol roku przynajmniej generalnie zmniejszaly sie z biegiem czasu, a jak Ty bedziesz miala aparat to raz dwa znikna. I aparat nie przeszkadza w mowieniu ;] O hyraxie orto mi mowila tez jakos na 3 wizycie po zrobieniu wycisku i \"ustaleniu planu leczenia\" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź :) Pewnie się tu na jakiś czas zadomowię.. I będę pytać i dzielić się trudami zębowymi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynkkaaa- A ile mm miałaś rozszerzaną szczękę i ile obrotów miałaś do przekręcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
tak to prawda gumki separacyjne sa malutkie jak do warkoczyków.. nic nie boli raz dwa je zakladaja.. czujesz ze cos masz miedzy zebami ale nic nie boli.. dopiero w dalszych dniach mogą troszke pobolec gdysz muszą sie troche przesunąby zrobi miejsce. Samo zakładanie aparatu trwa nie dłuzej niz 30-40min mi zakładali ok. 30 minut, wlozyli mi do buzi taki platikowy tak jak by gryzak i robili co do nich nalezy :) samo zakladanie nawet nie boli, moze odrobine czuc ale to nei jest jakis wielki ból. zdejmowanie Hasa (aparatu zakładanego na podniebienie w celu rozszerzenia szczęki) trwało około 20 minut w moim przypadku. mój aparat był mocno przyklejony do zębów wiec mnie bolało i to nawet bardzo.. najpier mi walili tak jakby dluto i mlotek czy jak to sie zwie (tylko troche mniejsze) a jak nie dalo sie odkleic to odklejali mi przy pomocy czekos podobnego do szczypiec ale nie dalo sie odkleic wiec przepilowali i troche oderwali i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
Ja miałam przekręcać raz dziennie w 20 dni. po przekręceniu troche jest bólu, zanczy chodzi mi o to ze cuć jak przemieszczają sie zęby.. ale bez obawy nie jest to bardzo dyrastyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
siemka!! dawno tu nei zaglądałem i jedyne co mi sie zaczeło niepodobac to WASZE OFFTOPOWANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie wystarczy ze napiszecie 1 post i ktos go chyba przeczyta nei piszecie post pod postem.Nie róbcie z tego forum smietnikaze na jednej stronie beda te same posty!!!!! Pozdrawiam aparat stały juz prawie 3 miesiące:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
siemka!! dawno tu nei zaglądałem i jedyne co mi sie zaczeło niepodobac to WASZE OFFTOPOWANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie wystarczy ze napiszecie 1 post i ktos go chyba przeczyta nei piszecie post pod postem.Nie róbcie z tego forum smietnika ze na jednej stronie beda te same posty!!!!! Pozdrawiam aparat stały juz prawie 3 miesiące:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
siemka!! dawno tu nei zaglądałem i jedyne co mi sie zaczeło niepodobac to WASZE OFFTOPOWANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie wystarczy ze napiszecie 1 post i ktos go chyba przeczyta nei piszecie post pod postem.Nie róbcie z tego forum smietnikaze na jednej stronie beda te same posty!!!!! Pozdrawiam aparat stały juz prawie 3 miesiące:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nono pan zgryzek tu chyba też offtopuje! xD. Proszę pana to z przyczyn technicznych jak już pan pewnie zdążył się zorientować, więc po co się od razu unosić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Poro-Ja miałam 18 obrotów do przekrecenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynkkaaa- a wiesz ile mm miałaś mieć tą szczękę rozszerzaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia683
Hej. W sobotę zakładają mi aparat damona. Bardzo się niepokoję, a najbardziej o wymowę, ponieważ w poniedziałek mam apel w szkole, wtórym biorę udział. Nie chcę, aby przez moje seplenienie się śmiali. Jeszcze jedno. Czy w aparacie damona można jeść w szkole? Jeśli tak, to trzeba myć zęby po jedzeniu? Bardzo proszę kogoś kto ma taki aparat, aby mi odpisał. To zaspokoi moje zmartwienia. Z góry bardzo serdecznie dziękuję. Pozdrawiam wszystkich, którzy mają aparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość putrajaya
A ja mam 31 lat i chyba podejme decyzje by zalozyc aparat,mam okropny zgryz,a moze znacie sprawdzonego ortodonte z Trojmiasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
1. niestety nie jestem z trójmiasta.. 2. myślę że jak założą ci ten aparat (ja mam inny) to nie bedziesz seplenic.. a co do mycia i tak jak masz aparat na zębach to i tak trzeba a raczej powinno sie myć zęby po posiłkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzowka
wiecie, jesc to mozna wszedzie, gorzej jak cos Ci wlezie ;> ja tam myje na uczelni zeby po prostu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzowka
wiecie, jesc to mozna wszedzie, gorzej jak cos Ci wlezie ;> ja tam myje na uczelni zeby po prostu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psychiatryk-
Witam ponownie ; )) A więc od wtorku żyje z gumkami separacyjnymi XD nie powiem, zeby to było przyjemne ale .. już się przyzwyczaiłam i nic nie czuje. We wtorek zakładam aparat na górę. Chciałam się zapytać na czym polega dokładnie zakładanie aparatu? Mam małego stracha, i jestem ciekawa po prostu ; PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psychiatryk-
Witam ponownie ; )) A więc od wtorku żyje z gumkami separacyjnymi XD nie powiem, zeby to było przyjemne ale .. już się przyzwyczaiłam i nic nie czuje. We wtorek zakładam aparat na górę. Chciałam się zapytać na czym polega dokładnie zakładanie aparatu? Mam małego stracha, i jestem ciekawa po prostu ; PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
Justynka dzięki za odpowiedź:) pozostaje mi czekać... Mam nadzieję że rzeczywiści eokaże się że nie taki diabeł straszny:) Teraz wyjeżdżam na weekend i będę się relaksować i nie myśleć o tym:) pozdrawiam wszystkich aktualnych i obecnych aparaciarzy i aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
Justynka dzięki za odpowiedź:) pozostaje mi czekać... Mam nadzieję że rzeczywiści eokaże się że nie taki diabeł straszny:) Teraz wyjeżdżam na weekend i będę się relaksować i nie myśleć o tym:) pozdrawiam wszystkich aktualnych i obecnych aparaciarzy i aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
Justynka dzięki za odpowiedź:) pozostaje mi czekać... Mam nadzieję że rzeczywiści eokaże się że nie taki diabeł straszny:) Teraz wyjeżdżam na weekend i będę się relaksować i nie myśleć o tym:) pozdrawiam wszystkich aktualnych i obecnych aparaciarzy i aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×