Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość dana21
Witajcie:) Moi kochani, czy ktoś z Was leczył się bądź leczy u doktor Anny Sosny z Łodzi? Bardzo mi zależy o wszelkich informacjach o tej Pani, ponieważ nie wiem czy się zdecydować u Niej na konsultację i założenie aparatu. pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana21
Witajcie:) Moi kochani, czy ktoś z Was leczy się bądź leczył u doktor Anny Sosny z Łodzi? Zależy mi o wszelkiej opinii na temat tej Pani, ponieważ nie wiem czy się zdecydować na założenie u Niej aparatu stałego. pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana21
Witajcie:) Moi kochani, czy ktoś z Was leczy się bądź leczył u doktor Anny Sosny z Łodzi? Zależy mi o wszelkiej opinii na temat tej Pani, ponieważ nie wiem czy się zdecydować na założenie u Niej aparatu stałego. pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana21
Witajcie:) Moi kochani, czy ktoś z Was leczy się bądź leczył u doktor Anny Sosny z Łodzi? Zależy mi o wszelkiej opinii na temat tej Pani, ponieważ nie wiem czy się zdecydować na założenie u Niej aparatu stałego. pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
_madeline_ tez podkrecalam hyrax 2 tygodnie 2 razy dziennie, a potem nastepne 2 tygodnie raz dziennie, wiec nie jestes sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
mial z was ktos po hyraxie zalozony bihelix? albo wogole czy ktos mial bihelix. powiedzcie jaka jest roznica miedzy tymi aparatami i czy w bihelixie mniej sie sepleni? dowiedzialam sie ze niektorzy ortodonci tak robia ze po pewnym czasie zamieniaja hyrax na bihelix i zastanawiam sie czy ten bihelix jest mniej uciazliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła__aparatka
Cześć! Mam problem: W tamtym roku nie chciała mi wyjść górna jedynka. Okazało się że mam nadliczbowy ząb w podniebieniu. W listopadzie ubiegłego roku miałam go usuwanego. Jedynka wyszła. No i mają mi założyć aparat ortodontyczny. Mam za małą szczękę a za dużo zębów. Moja ortodontka dała mi do wyboru dwa aparaty jeden normalny (zaczynał się na "h") a drugi który miał mi zarazem rozszerzać szczękę ( na "d"). Mam dopiero 13 lat, na razie nie założą mi aparatu bo rosnę i szczeka mi się zmienia. Czy ktoś może powiedzieć mi coś więcej o tych aparatach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
cos o aparatach : BIHELIX Aparat do poszerzania szczęki typu BIHELIX. Aparat taki w formie specjalnie uformowanego, sprężystego drutu na podniebieniu, zakładany jest do specjalnych zaczepów na pierwszych górnych trzonowcach. HYRAX/ HASS zakładany na stałe (zwykle na kilka miesięcy) jest to aparat do poszerzania szczęki. jak by co to macie wiecej o aparatach na stronie http://www.twojortodonta.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
a nosi ktos z was bihelix? mniej sie w nim sepleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bihelix i jest to chyba najmniejszy z aparatow podniebiennych, co za tym idzie najmniej widoczny i uciazliwy. jednak problemy z wymowa mam. z czasem problem sie zmniejsza, ale watpie aby wymawianie ś,ń,ź itd. bylo dokonca mozliwe. nie ma sie czego bac, choc pierwsze dni po montazu sa dosyc bolesne i praktycznie nie da sie gryzc, choc moze mialam tak dlatego, ze wymieniano mi rowniez luk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
_madeline_ - Nie martw się , ja przekrecałam Hyraxa czasem nawet 3 razy dziennie :) I przez to mi szybciej go zdjeła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxdaria
hej! Niedługo będę miała zakładany aparat. Bardzo boje się reakcji moich rówieśników.. Mieszkam w małym mieście i u nas bardzo mało osób ma taki aparat, no i znam moje potoczenie. Chciałabym aparat przezroczysty, wie ktoś może jaka jest jego cena?? czekam na odp pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria...
hej! Niedługo będę miała zakładany aparat. Bardzo boje się reakcji moich rówieśników.. Mieszkam w małym mieście i u nas bardzo mało osób ma taki aparat, no i znam moje potoczenie. Chciałabym aparat przezroczysty, wie ktoś może jaka jest jego cena?? czekam na odp pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
xyx_daria aparat tzw. porcelanowy (przezroczysty) jest droższy od zwykłego, u mnie kosztuje on okolo. 2600-2800 cos w tych granicach (góra+dół) ja mam zwykly dalam 2100zł (góra+dół) nie obawiaj sie, aparat to fajna sprawa fajne kolorowe gumczki super wygladaja na zebach. nie wszyscy ludzie to krytykują. Napewno w twoim otoczeniu (koleżanek,przyjaciół rodziny) będzie on podobał, i pamietaj on jest dla ciebie a nie dla innych, tobie ma sie on podobać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herdziu
Ja założyłem aparat stały stalowy dwa łuki kosztowały mnie 2200zł a każda zmiana drutu nałuku kosztuje w granicach 100zł efekty są już widoczne po 2 miesiacach i naprawdę warto bo zdrowe zęby to podstawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparat przezroczysty to aparat krysztalowy (szafirowy), lub kompozytowy, a aparat porcelanowy, o ktorym ktos wyzej wspomnial to aparat w kolorze zblizonym do barwy zebow. sa troche drozsze niz metalowe. jeden luk ok 2 000. przy okazji informuje i zapraszam na kontynuacje watku :zakladam staly aparat ortodontyczny. temat jest przeniesiony gdyz posty nie chca sie dodawac: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skotaxd
Dzień dobry.Mam pewien problem z moim ortodontą i moim aparatem. Mianowicie aparat stały góra i dół noszę już prawie 3 lata.Pół roku temu założono mi aparat malu.W ciągu ostatniego miesiąca odpadł mi 3 razy zamek z dolnej prawej dwójki.Przy ostatniej wizycie dodatkowe ->przyklejanie tego nieszczęsnego zamka zażyczyłam sobie aby było to zrobienie w ramach reklamacji.Ortodontka wpadła w szał,a że mam 17 lat i przyszłam bez dorosłego nie szczedziła sobie słów.Pytała co ja robie z tym aparatem,ze ileż można,że rozwalam jej kolejke,bo przyklejenie zamka w przypadku aparatu malu oznacza,ze musi wszystko sciagać i na koniec powiedziała,ze nie bedzie robiła tego w ramach reklamacji ponieważ to nie jest jej wina.Byłam w takim szoku,że nie umiałam jej nawet nic odpowiedzieć.Problem jest w tym,że zamek po tygodniu znów mi odpadł a ja boje sie do niej wrócić.Nie mam kompletnie pojecia dlaczego tak sie w ogóle dzieje.Unikam twardych potraw.Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skota
Dzień dobry.Mam pewien problem z moim ortodontą i moim aparatem. Mianowicie aparat stały góra i dół noszę już prawie 3 lata.Pół roku temu założono mi aparat malu.W ciągu ostatniego miesiąca odpadł mi 3 razy zamek z dolnej prawej dwójki.Przy ostatniej wizycie dodatkowe ->przyklejanie tego nieszczęsnego zamka zażyczyłam sobie aby było to zrobienie w ramach reklamacji.Ortodontka wpadła w szał,a że mam 17 lat i przyszłam bez dorosłego nie szczedziła sobie słów.Pytała co ja robie z tym aparatem,ze ileż można,że rozwalam jej kolejke,bo przyklejenie zamka w przypadku aparatu malu oznacza,ze musi wszystko sciagać i na koniec powiedziała,ze nie bedzie robiła tego w ramach reklamacji ponieważ to nie jest jej wina.Byłam w takim szoku,że nie umiałam jej nawet nic odpowiedzieć.Problem jest w tym,że zamek po tygodniu znów mi odpadł a ja boje sie do niej wrócić.Nie mam kompletnie pojecia dlaczego tak sie w ogóle dzieje.Unikam twardych potraw.Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
To nieźle, ja mam zwykły aparat i w pierwszym miesiącu zameczek odpadł mi 2 razy moja ortodontka powiedziala ze do 3 razy sztuka (czyli ze za 4 razem musze juz placic) nie jest to wielka suma lae jest, w twoim przypadku ortodontka nie powinna tak ,,wrzeszczec''. ani krytykować. To nie twoja wina może jej klej jest nieodpowiedni.. ? Troche głupia sytuacja.. może pójdź do orto z którymś z rodziców? może jakośoni pomogą? albo zmień ortodonte? Naprawde nie wiem, myśle ze jak ja bym była na twoim miejscu najpierw pogadała bym z rodzicami później z tą ortodontką, jak by znowu na mnie wrzeszczała to bym poprostu zmieniła ortodonte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Mam pytanko: Dziś zauważyłam, że zaczyna mi się ruszać jeden zamek w górnej jedynce :( Jak myslicie, czy dotrwam do piatku do wizyty kontrolnej? Czy ktoś z Was tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Mam pytanko: Dziś zauważyłam, że zaczyna mi się ruszać jeden zamek w górnej jedynce :( Jak myslicie, czy dotrwam do piatku do wizyty kontrolnej? Czy ktoś z Was tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Mam pytanko: Dziś zauważyłam, że zaczyna mi się ruszać jeden zamek w górnej jedynce :( Jak myslicie, czy dotrwam do piatku do wizyty kontrolnej? Czy ktoś z Was tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
mi sie ruszał zameczek przez 2 dni później zaczęłam ruszac do jezykiem i odpadł, myśle że wytrzymasz do piątku ;) ____________ APARAT METALOWY zadrutowana : góra 4 miesiące + 6 miesięcy hyrax dół 10 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
jestem zdziwiona, ze placicie tak malo za aparaty. u mojego orto metalowy kosztuje 1500zl za luk a porcelanowy 2500 za luk. czym to moze byc spowodowane?? przeplace u niego? moze to zalezy od miasta? albo dlatego ze moj orto jest chyba jednym z tych lepszych, uznanych. placi ktos z was tak duzo? nie wiem co o tym myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Właśnie odkleja mi się zamek w aparacie, na prawej górnej jedynce ;/ Jak myślicie, czy dotrwam z nim do piatku, bo wtedy mam wizytę kontrolną? Ewentualnie co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaoooo
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaoooo
h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
dead_whisper tzn ty placisz tyle co ja czy tyle co poprzednicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×