Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość nikola198734@o2.pl
jejku ja tez mam takie gumki ale w pracy nie mam jak ich nosic i nie nosze :-/ eh nie wiem co to bedzie ,a ty nie przejmujesz sie nosisz caly czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku*
Hej, na gumeczki będe musiała poczekac niestety do wizyty, wtedy mi je dadza, no i oczywiscie zapytam, czy mozna gdzies je kupic :-O nikola, tak ja nosze te ustrojstwa cały czas, za wyjatkiem posiłków, no i potem czasami zapomnę założyc, ale generalnie noszę. Nie widac ich jak mówię, więc spoko, jedynie jak sie szeroko rozesmieje, wiec staram sie kontrolowac ;-) A Tobie bardzo przeszkadzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku*
Hej, na gumeczki będe musiała poczekac niestety do wizyty, wtedy mi je dadza, no i oczywiscie zapytam, czy mozna gdzies je kupic :-O nikola, tak ja nosze te ustrojstwa cały czas, za wyjatkiem posiłków, no i potem czasami zapomnę założyc, ale generalnie noszę. Nie widac ich jak mówię, więc spoko, jedynie jak sie szeroko rozesmieje, wiec staram sie kontrolowac ;-) A Tobie bardzo przeszkadzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pomóżcie mi :) poproszę o kontakt do taniego ortodonty z województwa kujawsko pomorskiego. Może być kowalewo pomorskie toruń brodnica Grudziądz:) i okolice. Jestem zainteresowana założeniem aparatu. Jeśli macie jakieś informacje o cenie tez będę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
hej :) ja zauważyłam od kilku dni, że na górze robi mi się przerwa między dwójką i jedynką i dwójką i trójką, ale tylko z jednej strony :/ za tydzień we wtorek 5 czerwca mam kolejną wizytę.. ciekawe co będzie mi robił :) denerwuje mi tylko, że on nic nie mówi.. a ja w sumie nie wiem o co bym miała zapytać 2X2 ---- a jak tam u Ciebie? już chyba zbliża się termin ściągania expandera? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku*
Ja aparat mam 1 miesiąc i 3 dni i zmiany widzę. jedynki się ładnie naprostowały, wcześniej jedna lekko nachodziła na drugą, teraz sa juz własciwie obok siebie, myśle ze po kolejnej wizycie, gdzie założą mi grubszy drucik, to będzie kwestia kilku dni i beda równiutkie. Rowniez prawa dwójka, która była nieco z tyłu, wyszła do przodu. Bardzo się cieszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, chwilę mnie nie było. Wszystko przez te matury, aktualne wakacje i zamieszanie związane ze studiami :/ Wizytę miałam dziś, panie pomrukiwały coś "To na kiedy zapisać? W lipcu ma być już chyba na 100%..." i jak wnioskuję chodziło o panią Anetkę. Pół roku już jej nie widziałam. Oczywiście przyjmuje mnie pan dr, jak wyżej wspomniano przemiły :) Dzisiaj lekki striping i gumeczki w kolorach tęczy. Jedyneczki spięte razem. Potem jedna/dwie wizyty i zdejmujemy. Więc nie liczę na wizytę u starej pani dr. Następna wizyta- 7.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .2x2.
akashanet, u mnie bliżej końca... ale wyliczyłam sobie zdejmowanie na koniec lipca... więc jeszcze trochę... To jest opcja pozytywna, jeśli faktycznie doktor dotrzyma słowa i zdejmie po pół roku.... Też mi się robią przerwy między zębami i o zgrozo po jednej stronie... druga jakby mnie podatna.... Pytałam czemu tak sie dzieje i usłyszałam, że człowiek nie jest symetryczny... mamy różne dłonie, oczy, stopy... więc i zęby nierównomiernie się przesuwają... Generalnie mam wrażenie, że dół pójdzie szybko... góra przed laty prostowana już jest mniej podatna... póki co jednak pełnią szczęścia będzie pozbycie się ekspandera... potem będę odliczać czas do zdjęcia drutów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalek
Czy przebarwiają wam się gumki? Mówię tu oczywiście o kosmetycznym... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
hej Ja miałam dziś wizytę i zdjął mi w końcu ten drucik łuk językowy, ale dał mi takie gumki, co je mam zakładać na dolne i górne zamki:/ to chyba te "słynne" wyciągi Mam je nosić cały czas i nawet jakbym umiała w nich jeść to mam ich nie ściągać Bolą mnie zęby strasznie i dziwnie się w tych gumkach czuję, ale i tak z tego wszystkiego najgorszy był hass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
akashnet ja te wyciagi nosilam czetso ale teraz mam taka prace ze naprawde mi nie wypada i w pracy nie nosze wiem ze zle robie al enie mam wyjscia troche to wygladam jak wampirzyca z tymi gumkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
hej ja mam taką pracę, że nie mam bezpośredniego konatku z klientam tylko mówię czasami duzo przez telefon ( dlatego tak bardzo się męczyłam z hassem) a te gumki to będę nosić cały czas.. tylko ściągać do mycia zębów. Jak ten czas leci nie tak dawno zakładałam, a juz dół mam 7 miesiąc :) nikola - powiedź mi prosze, bo mój orto dał mi całe opakowanie tych gumek i kazał zmieniać tylko jak pękną i powiedział, że same będą pękać. Tylko póki co mam żadna nie pękła.... i chyba będę je zmienaić nawet jak nie pękną. A ty co ile zakładasz nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku*
pozwól, ze sie wtrącę... ja też mam te wyciągi i mi z kolei orto powiedziała, zeby za każdym razem zakładac nowe :-O Jak mi zabrkało i przez ostatnie 3 dni miałam te same, to bardzo się rozciągnęły i przypuszczam, ze nie spełniały już należycie swojej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
akashnet mi te gumki pekaja zazwyczaj jak nosze caly dzien to wieczorem juz rach ciach :D hehe same strzelaja wiec i zmieniam , lub kiedy rano sie budze to sa takie naciagniete ,a najczesciej strzelaja kiedy ziewam :D ale ja tez kiedy mam takie bardzo naciagniete czy cos to daje nowe , ja na kazdej wizycie prosze ortodontke o dwa opakowania bo kilka razy zdarzylo sie tak ze braklo mi tuz przed wizyta a poza tym place za wizyte 70 zl to niech chociaz tych gumek daje tyle ile trzeba :D:D a na ktorych zebach masz zalozone bo ja mam na gornych trojkach i dolnych czworkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
a u mnie to niebyloby mozliwe zeby jedne gumki nosic przez 3 dni bo ja maymalnie do jednego dnia i mi strzelaja . alee wlasnie teraz przypomnialam sobie ze na samym poczatku mialam gumki z takim orlem na opakowaniuz czerwonym paskiem i one mi wcale nie strzelaly ,a teraz mam mniejsze z fioletowym paskiem wilki i one strzelaja :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
nikola - ja mam te z czarnym orłem na opakowaniu. póki co dał mi jedno opakowanie i mam nadzieję, że wystarczą do 3 lipca bo wtedy mam kolejną wizytę. a za wizytę płacę dużo jak dla mnie bo 180 zł, nie zależnie od tego co mi robi. a te gumki mam na górnych trójkach i czwórkach i dolnych czwórkach dziś wieczorem mi pękły podczas jedzenia ale w sumie 2 dni w nich chodziłam.. i myślę, że też będę zmieniać jak poczuję że mi się mocno naciagly a Ty co ile masz wizyty? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana_xxx
Witajcie. Mam 30 lat, niestety straciłam kilka lat temu górną 5-tkę i w efekcie "rozjechały mi się zęby"...:( Między jedynkami zrobiła się szpara i bardzo mi to przeszkadza. Czy w moim przypadku założenie aparatu pomoże, czy trzeba pomyśleć również o implancie? Czy możecie polecić dobrego stomatologa-ortodontę z woj. śląskiego? Będę wdzięczna za odpowiedź! Lila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wow.wo
Własnie ide na wizyte do dr Jarosz (pierwsza wizyta), ponoć jest bardzo dobra w tym temacie, zobaczymy. Nareszcie czas rozwiązac ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Lila Ortodonci często zalecają wyrywanie zębów, a powstałe szpary są niwelowane przez aparat. Wątpię, że kazano by Ci wstawiać implant, ale możliwe, że wyrwano by jeszcze jakiś ząb dla zachowania symetryczności. Decyzja zależy od pani/ pana dr. Niestety nie znam ortodontów na Śląsku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...2x2...
Akashanet - mam termin:D Z końcem lipca pozbywam się ekspandera... ulga i oczekiwanie... Jeszcze 1,5 miesiąca, ale już blisko końca:)) wytrzymam... Potem założy jakieś grubsze druty. "zamykające" . Martwi mnie, że zaczyna pobolewać mnie 6ka na której jest klamra od całego ustrojstwa... Leczył ktoś ząb przy takiej konstrukcji? Zakładam, że trzeba by to zdjąć...:///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
2x2--- super :) bardzo się cieszę!!! Teraz to już będzie tylko lepiej a powiedźmi jak Ci się mówi? mówisz lepiej czy cały czas słychać że masz coś w buzi? Bo ja mówiłam źle do końca:/ ja jak się pozbyłam hassa to miałam niemal łzy w oczach ze szczęścia. Ale nigdy nie umiałam się do niego przystopować. Teraz już jest lajtowo, noszę te wyciągi cały czas.. ale nic a nic mi nie przeszkadzają. a nawet w nich jenm tylko do mycia zębów ściągam :) Co do leczenia zębów, ja teraz leczyłam, ale czwórkę i dziura bnie była dużo i aparat nie przeszkadzał,. ale inaczej się ma sprawa za pewne z szóstką na której masz pierścienie. Nie wiem jak jest w tym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imAnn
Witajcie! Bardzo gratuluje Wam aparacików :) mi marzy się aparat od 12 roku życia.. niestety rodziców nie było stać na tak duży wydatek, teraz pracuje i chciałabym spełnić swoje marzenie. Czy polecacie kogoś z Wrocławia lub okolic ? czy znajdę aparat estetyczny za mniej niż 2500zł? (potrzebuje taki ze względu na charakter pracy) Proszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalek
ja mam aparat kometyczny za 1950 zl :) + ekspander 550, wiec wyszło mnie 2500 zl, za samą górę oczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku*
Ja jestem z Warszawy, tu kosmetyczny już za 1800 widziałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousik
Hej aparaciary i aparaciarze! Mam aparat gorny od poniedzialku i dolny od wczoraj- czy znacie jakies metody usmierzania bolu i podraznien dziasel i policzkow oprocz wosku? W ogole w jakich iloscich naklada sie ten wosk? Mam tylko dwa pudeleczka a polowe jednego zuzylam w jeden dzien! Boje sie ze bede miala jakies zakazenie :( Wczoraj jeszcze bylo ok ale dzis z kazda godzina wiekszy dramat :( PZDR x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku*
Ja akurat nie miałam az takich problemów. Wosku potrzebowałam, bo mi na dole końcówka drucika zahaczała o dziąsło (nie mam tu pierścieni), więc sobie kupiłam na allegro :-P A nakładasz tyle, by zasłonic problem i już. Samemu trzeba do tego dojśc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nessa-Dark-Lady
Moja ortodontka w wieku 50-lat załozyła sobie abarat i TO MIAŁO SENS :) Obecnie aparaty to norma i nikt nie powinien na to patrzyć dziwnie - wręcz przeciwnie, aparat to droga inwestycja skutkująca ostatecznie ładnym uśmiechem. Miałam sporą wadę, nosiłam aparat przez trzy lata, trochę to kosztowało (w sumie ok. 6 tys.), trochę przecierpiałam, ale efekt jest! Są aparaty tzw. kryształowe, niby ich nie widać, ale jak Ci się gumki od aparatu przebarwią (a zawsze się przebarwią) to może to wyglądać jeszcze gorzej niż normalny aparat. Poza tym kryształowy jest dużo droższy (przynajmniej u mnie byłby) i jest... słabszy - daje słabsze rezultaty, w związku z czym dłużej się go nosi. Polecam Ci wziąć normalny aparat, nie wiem jaką masz wadę - jak małą to powinno starczyć 1,5 roku, jak większą to trochę dłużej, a potem śmiało się usmiechać :) Po ściągnięciu aparatu zrobiłam sobie kurację wybielającą (np. Biała Perła System) i nie czuję się gorsza od prezenterek TV. A wadę miałam naprawdę straszną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...2x2...
Akashanet - są głoski, których nadal nie wymawiam i pewnie do końca nie wymówię... Z posiadaniem ekspandera się nie pogodziłam... Nauczyłam się funkcjonować, ale to jest ciężka egzystencja... Jedzenie w miejscach publicznych to nadal drażliwa kwestia. Jednym słowem mimo upływu czasu nadal mi ciężko... Po zdjęciu będę świętować:))) Z 6ką byłam u dentysty..on zmian nie widzi, a ja odczuwam dolegliwości... Jeśli się zdecyduje to da się otworzyć taki ząb, a klamrę aparatu potraktować jako kształtkę... ale się boję:// Zła jestem bo już tyle wycierpiałam, a teraz to... Mousi kup sobie Sachol w aptece i szałwie z rumiankiem di płukania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×