Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Hm no mnie zęby bolą kiedy im się podoba, po zmianie druta i gumek, przed zmianą, rano, w nocy, jak jem, jak nie jem, nie wiem od czego to zależy, ale osobiście wole żeby bolały bo wtedy wiem że coś tam się z nimi dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakjedynki
Hej. Nie wiem czy ktoś będzie w stanie mi pomóc ale zapytać zawsze można. Mam 19lat i nie mam prawej górnej jedynki -złe leczenie dentysty stan zapalny i próchnica.. :/ Teraz nosze proteze. Niestety mam bardzo krzywe zęby.. I teraz wreszcie znalazłam dodatkową prace po szkole więc chce się zabrać za leczenie. Ale nie wiem czy robią takie aparaty z pominienciem jedynki bym mogła nosić proteze? Ile to może dodatkowo kosztować.. Czy możecie polecić jakiegoś dentyste w Bydgoszczy .. ? Boje się że trafie do jakiegoś naciągacza.. Bardzo prosze o odpowiedź.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
ja dzisiaj wybieram sie na oczyszczanie kamienia ,troche sie boje zeby dentystka mi tych zamkow nie uszkodzila bo nie ide do ortodontki tylko do innej dentystki az strach :o aparat mam 16 mcy i nigdy nie mialam usuwanego kamienia wiec czas najwyzszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marunka mi juz kiedys tez ta gumeczka przy pierscieniu wypadla i wtedy na najblizszej wizycie mi ja wlozono. Teraz nie wiem nawet kiedy znów mam wypadnieta, ta sama co ostatnio. Wizyta za miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
hej aparatki bylam dzisiaj na usuwaniu kamienia z tym ze nie u ortod. tylko u innej dentystki i ona powiedziala ze nie da rady mi usunac ze wzgledu na zamki jedynie od wewnetrznej str zebow i ze to powinna mi usunac ortodontka !! wrr a ortodontka za kazdym razem mowi ze nie jest to konieczne blablabla a wy czesto macie usuwany ten osad/kamien ? ja juz sama nie wiem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda6666
dokladnie miesiąc temu założyłam aparat a już widzę zmiany! największy problem mam z gorną dwójką po prawej stronie, która jest mocno cofnieta i zachodzi do tyłu do tego stopnia ze dolne zęby są przed nią (właśnie przez nią mam zdryz krzyżowy) a teraz czuje, że wysuwa się ona do przodu i już nie jest za nimi ale na równi!! stracznie się ciesze. :) czy wy też tak szybko zauważaliście zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
jeszcze jutro 1 dzień z hassem i w środę ściągam!!! aż nie mogę uwierzyć, że w końcu się pozbędę tego szajstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda6666 ja zaraz po miesiacu po 1 wizycie widzialam zmiany :) tez szybko :) Nikola ja tez usuwalam u dentystki a nie u orto, ale tez tylko od wewnetrznej strony :) z tym, że ja wlasnie od wewnatrz tego potrzebowalam, glownie usuwalam osad, ale kamien tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
dzastus aha no a mi wlasnie chodzilo glownie o usuniecie tego osadu wokol zamkow bo widze ze na dole sie zrobil i boje sie ze to sie potem nie usunie po zdj aparatu no chociaz ortodontka zapewnia ze nie mam sie czym martwic ,hmm ale ja nie wiem czy ona tego nie bagatelizuje . dzastus a ty ile juz nosisz aparat ? i mialas jeden raz usuwany kamien czy czesciej ? wgl tak sie zastanawiam bo ta dentystka usunela mi od wewn strony ale tylko na dole a co do gory to nie wiem !? zapomniala czy co ?:D chyba ze tam go nie bylo ,sama nie wiem :D:D akashnet jak tam szczesliwa po zdjeciu hassa? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola nosze gore od konca sierpnia czyli 7 miesiecy, a dol od 10 listopada czyli 5 miesiecy. Kamien usuwalam raz u dentystki swojej. Wokol zamkow tez nie tknela, chyba wole poczekac na to jak sciagne aparat, mysle ze sie wszystko usunie, pozniej tez chce sobie wybielic zabki itd, juz nie moge sie doczekac jak bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
hej :) Nikola - tak, ja mam już hassa ściągniętego, jestem poprostu wniebowzięta, dziś byłam ściągać i od razu zakładał mi stały. Samo ściąganie troszkę bolało, ale nie był to jakiś wielki ból, nawet bym powiedziała, że bardzo mu to sprawnie poszło :) Mam troszkę po bokach "takie wgniecenia" tzn chyba od ucisku Hassa mi się takie ranki porobiły, ale tylko z boku na podniebieniu nie mam żadnych ran :) Założył mi dziś stały na górę i co mnie troszeczkę "zmartwiło" to mam do pierścieni przymocowany taki drucik i on jest aż do podniebienia. Nie wiem co to jest, ale muszę to mieć. Ale to nie jest nic w porównaniu z Hassem. "czuję" ten aparat na górze, ale tak samo miałam tak mi zakładał 4 miesiące wcześniej dół. A teraz do dołu się przyzwyczaiłam i mam nadzieję że z góra będzie tak samo. Co do kosztów za aparat na górę zapłaciłam 1950 zł (zwykły metalowy), wizyta 180 zł i szłam jeszcze na 2 zdjęcia (90 zł)które mam już przynieść na następna wizytę .. Jestem przeszczęśliwa, że już się pozbyłam Hassa:) aż brak słów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam ekspander od tygodnia i nie mogę się przyzwyczaić do tego :( na języku mam odciśnięte od druta i to dosyć głęboko. Ale język się szybko goi także może nic nie będzie. Pierwsze noce prawie nie przespane. Z jedzeniem już coraz lepiej ale denerwuje mnie plątające się jedzenie między drutami. Ludzie z pracy mówią że nie słychać różnicy w mojej wymowie ale ja niestety czuje że mówię niewyraźnie. Mam nadzieję że szybko się tego pozbędę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
Akashanet - super:)) Przetrwałaś... ja też przetrwam... Jestem w 1/3 drogi.... Ostatnie dni są kiepskie bo czuję, że pracuje i się obniża tak, że spokojnie wkładam nad nim język, co skutkuje pogorszeniem mowy... Kryzysy mam w takich momentach:// Jaki masz drut? Ja noszę dokładnie takie ustrojstwo - http://orthoo-olga.blogspot.com/2007/06/sowniczek-part-3-ekspander.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
Kasienak --25 Mnie się jezyk po pierwszym starciu z ekspanderem wygoił po ponad 2 tygodniach.. ale jak pracuje to są dni, że rani miejscowo... z jedzeniem jest o tyle lepiej, że łatwiej mi połykać niż na początku, ale plącze się tak samo... dzisiaj się zakrztusiłam tabletkami:// w takich momentach czuje się bezsilna... i odliczam dni do końca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
2X2 -- nie nie mam czegoś takiego. Ty masz ekspander:) nie miałam czegoś takiego, ale myślę o ile Cię to pocieszy że hass gorszy jest wyglądał tak : http://www.orthofun.pl/index.php/aparat-hassa chociaż mi w sumie najbardziej przeszkadzała ta śruba na podniebieniu i w jednym i drugim źle się mówi i je Dasz radę zobaczysz, warto się pomęczyć.. ja miałam takie kryzysy im bliżej było do dnia ściągnięcia a teraz mam hmm jakby Ci to wytłumaczyć, zwykły łuk jaki mam w aparacie stałym, to jest przymocowany do ostatnich pierścieni i tworzy taką parabole, ale on jest cieniutki i mówię w nim normalnie, nie przeszkadza mi. Dziś mnie troszkę pobolewają zęby na górze od tego aparatu stałego, ale na dole już się przyzwyczaiłam przez te cztery miesiące, że nic nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! naczytałam się trochę o ósemkach i się trochę przeraziłam bo myślałam ze juz mi nie wyrosną. mam 20 lat i boję się ze jak im się zachce nagle wyjść to wykrzywią mi żeby które teraz prostuje aparatem! czy wam je jakoś usuwali czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2x2 ja mam jeszcze zwyklejszy niż Ty, bo bez tego zawijaska na podniebieniu, a taki zwykly luk od szóstki do szostki. Magda ja mam usunieta tylko jedna osemke z gory, drugiej nie ruszali, natomiast na dole te ósemki probuja wyjsc juz od ponad roku chyba, za siodemkami mam takie wklesniete dziaslo i widac ze tam sa zeby, ale nie wychodza na zewnatrz. Tez sie boje ze wykrzywia mi zeby pozniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na szczescie nie mam zadnej ale co jeśli zaczną wychodzić? wtedy chyba trzeba bedzie je trzeba wyrwać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
magda666 Ja tez slyszlaam ze osemki moga powykrzywiac pozniej i powiem ci ze tez boje sie tego bo nie mam poki co zadnych osemek chyba zalamalabym sie gdyby mi wyszly i spowrotem powykrzywialy wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajkaa;(;)
Mam pytanie do tych co wyrywali zeby. Ile nosiliscie czasu aparat ortodontyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
Akashanet - a na ile jeszcze w ten drut Cie uzbroili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanet
2x2 -- hej :) nie wiem ile będę nosiła ten drucik. Jak mi go zakładał to widział chyba wielki strach w moich oczach ;-) i mówi zaraz, że to nie jest straszne i że jakiś czas musimy to ponosić :). Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo. Mówię już dobrze, z jedzeniem też daję radę. Zobaczę co mi powie na następnej wizycie w maju. A Ty jak tam? Ile zostało Ci jeszcze noszenia tego expandera? Mnie bolą trochę jedynki i dwójka od tego aparatu stałego na górze ale w sumie mam go 5 dni dopiero... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat ósemek: Dzastus, mam to samo, co Ty. Moja koleżanka wyrywała ostatnio wszystkie ósemki, po jednej na wizytę. Chodziła później cała napuchnięta. Był to mus, bo jej właśnie zaczęły krzywić się zęby (trzy lata od zdjęcia aparatu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups Marii lepiej nie strasz.... ale szczerze to nie wiem ile te ósemki moga sie wykluwac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Ja tez nie mam osemek i tezjestem w strachu ze jak sciagne aparat to znow mi osemki pokrzywia ,raaany z tymi zebami :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm nie wiem czy d 30 czy jak, ale chodzilo mi o czas ich wykluwania sie. Bo ja to juz straaaasznie dawno temu czulam, że cha wyjsc, pozniej znow przestaly i znow zaczely i to juz trwa nie mniej jak rok, a nawet wiele wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x2
ahashanet - ja niestety nadal walczę z rzeczywistością i sytuacja bez zmian... Święta były bezmięsne... nadal mam pewne ograniczenia mowy.... Twój nowy nabytek dał mi do myślenia... bo jak pytałam o swoje nieszczęście to ortodontka odpowiedziała, że nie zdejmie dopóki nie będzie mogła założyć łuku i teraz się zastanawiam czy uraczy mnie taką alternatywą jak Ciebie... myślałam, że chodziło o łuk na zamkach aparatu, ale teraz się zastanawiam....:////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja za tydzień mam wizytę i zastanawiam się nad kolorem gumek. jakie polecacie? myślalam nad zielonymi żeby bylo tak wiosennie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Ja mam zakładany w piątek aparat na górę plus bi-helix. Boje się masakrycznie Marzyłam żeby w końcu sobie ząbki wyprostować, a teraz mam same czarne myśli;/;/ I jeszcze za rok we wrześniu biorę ślub, a wątpie w to, że uda mi się go ściągnąć do tego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×