Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Yaui
Kurcze, ja niestety nie mogę sobie pozwolić na clean, ale mam zadruciałą szczękę…no nic, jakoś wytrzymam, z kolei robiłam tu: http://www.makrodent.pl/cennik.html - powiem tak, na szczeście lekarz spoko, bo wszystko mi reguluje i jakoś tę gorycz blaszaka przełykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam stały, ale postawiłam na kosmetyczny i powiem, że jestem bardzo zadowolona. To czy go widać, czy nie, to inna sprawa, jest to dla mnie najmniej istotne. Ważne, zebym raz na zawsze przestała się wstydzić swojego uśmiechy, bo krzywy mam jak skrzyżowanie na marszałkowskiehj...czekam na efekty, póki co minął miesiąc...tu robiłam z kolei: http://www.stomatolog-przymorze.pl/ortodoncja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Heh gościu usmialam się z tym skrzyżowaniem na marszalkowieskiej:)pierwsze efkety widać tak po 1,5 miesiąca,wiec jeszcze trochę i doczekasz się ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Tak tak żyje :D jak mogę nie żyć :P trochę byłem zapracowany ostatnimi czasy :) Ale jest oki . Ktoś tu wspominał o aparacie rozszerzającym :) także ja mogę się wypowiedzieć co do właśnie tej wady z końcówką "i" powiem tak, jeśli jest to aparat który regulujesz kluczykiem to on się rozszerza i robi się z czasem coraz więcej miejsca i język ma tam własnie miejsce na swoje jakieś tam manewry :D u mnie jest super nic już mi nie przeszkadza chociaż jak tam zaglądam to tyle tego jest :P Ale radze sobie, czasem to nawet zapominam że aparat noszę :D :D 8 powrót do Polski, niedługo dzwonię do orto aby się umówić na wizytę i powrót znów poza Polske :) u mnie 12 dni i aparat mam 3 miesiące :P ja efekt zauważyłem, ale nie "chyba" aż taki duży (mama z kolei uważa że poprawiło się bardzo dużo) hmmm.. musiałem mieć ja te zęby jak skrzyżowanie na marszałkowskiej jeśli tak uważa :D hehe. Ale no nic czekam dalej i zobaczymy :) Pozdrowienia 8-) P.S widzę że trochę się nawet forum zmieniło hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck Ja już w PL i w czwartek mam wizyte u orto,oj jestem ciekawa co mi powie w temacie tego ruchomego aparatu.Jak będziesz po wizycie to daj znac:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irminka Balbinka
Warto prostowac zęby. Ja do 24 roku życia łaziłam z krzywym zgryzem, dopiero narzeczony namówił mnie na wizytę w lubelskim New dencie na Nowowiejskiego. Aparat zdejmują mi za dwa miesiące, ale w sumie już teraz mam prawie idealnie proste zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja właśnie wrociłem z PL, wczoraj byłem na wizycie, mam zmieniony drut na grubszy, śruba w podniebieniu zostaje jeszcze na 2 miesiące bez rozkręcania i został podniesiony zgryz ( to jest tragedia) ale jakos sobie radze. kolejna wizyta za 2 miesiace jak wroce i zakładany aparat na dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luck
↑ Luck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne ze warto. Ja musiałam poczekać az mi wyjda 6, zeby zaczac działac. Jak poszłam do ortodonty kilka lat temu to mi powiedzial, ze koniecznie musze wrocic. Dziś miałam pierwsza przymiarke u http://www.ortodonta-katowice.eu/page/o-mnie i bede teraz miala piekny usmiech przez dlugi czas :) da sie przyzwyczaic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim! Mam aparat od piątku i mam pytania do osób, które nosiły aparat i mi pomogą, otóż na dolnych szóstkach mam tak jakby większe plomby - kulki, bym nie mogła zamknąć buzi. Wie może ktoś w jakim celu się to robi i po jakim czasie to się sciąga? A drugie pytanie to czy normalnym jest, że czuję jak zębem przygniatam "zakończenie" aparatu i jest to ruchome? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck i Małgosia U mnie sprawa wygląda tak,ze mam grubszy drut a aparat ruchomy poszedł do poprawki i w dalszym ciągu orto nie jest wstanie stwierdzić ile jeszcze będę musiała go nosić:( trochę już mnie to irytuje,bo chyba jestem rekordzistką heh jeśli chodzi o ruchomy aparat.Za dwa tyg wizyta odnośnie aparatu ruchomego a kolejna jest pod znakiem zapytania gdyż w tym czasie co mam wyjeżdżać to orto ma mieć urlop i wszystko wskazuje,że dopiero spotkamy się po połowie września....teraz jak mam zmieniony drut to wiadomo,że mocniejszy nacisk i ból zębów,ale przynajmniej wiem,że coś się dzieje i idzie w dobrym kierunku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto poleci mi dobrego niedrogiego ortodonte w Krakowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
do gość nad Demorelką :) z tym zgryzem na szóstkach wygląda to tak że nazywam się to rozklinowanie zębów chyba i ma to na celu żeby szczęki sie nie stykały, zapewne masz zgryz krzyżowy ? bo ja taki mam i też mam podniesiony zgryz i nie mogę domknąć tylko tymi dwoma się stykają :) u mnie akurat jest podniesiony dlatego że ma mi wyjsc na zewnatrz lewa trójka i teraz sie nie stykają i swobodnie ona się prostuje :) ale juz daje rade :P Demorela, ja mam mieć zdejmowany na kolejnej wizycie już ten poszerzający podobno :) teraz już jest STOP długi czas bo skończyłem go rozkręcać, chyba juz nic nie idzie, ale dla mnie jeszcze jest zbyt wąska dlatego jak wroce chce jeszcze przerobic ją i załozyc od nowa chyba ze orto wymysli coś skuteczniejszego :) na kolejnej zakładam też już na dół :) Orto jak zobaczyła, to się ucieszyła z postępów które zaszły w tak krótkim czasie, no bo to w sumie raptem 3 miesiące i 1 dzień :) Myslę ze na kolejnej wizycie już bedzie jeszcze lepiej :) teraz to się szczerze do lusterka co chwile :D :D :D Pozdrowionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już wiem do czego służą te kulki, dziękuję. Ale tym razem mam inne pytania: - czym najlepiej zlikwidować odstający drut na końcu aparatu? - czy nie szkodliwy jest na dolnych jedynkach klej, który wydobył się spod zamków na zęby i jest utwardzony, więc nawet nie mogę go zdrapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck No widzisz jak wszystko idzie ładnie u Ciebie a pamiętam jak się martwiles i tak nie do końca wierzyles;)ja nie ukrywam,ze mam dość tego ruchomego,ale jak mus to mus...oj u mnie z uśmiechem tez jest coraz lepiej,juz wogole się go nie wstydzę i uśmiecham pelna gebusia:) x do gość -co do kleju to już nic nie zrobisz,taki jego urok...a klej nie jest szkodliwy -co do drutu,to jeśli masz ciut za dlugi to podejdz do orto i ci go skroci,bo po co masz cierpieć a wosk i tak nic nie da-wiem to z własnego doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za pomoc, powinnam wytrzymać z tym drutem do kolejnej wizyty, bo on mnie o nic nie haczy tylko jak sobie o nim przypomnę to sprawdzam językiem czy nadal tam jest hihihi :D a klej z zamków mam prawie na całej przedniej jedynce, ale jak mówicie, że nie szkodzi to spoko. Wszystko było by bajecznie gdyby nie te durne kulki na szóstkach :/ mam ochotę wziąć pilnik i je spiłować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JustynaMuffin tylko nic nie kombinuj z tym pilnikiem heheh;) co do kleju to troszkę cie zasmucę bo on z czasem żółknie i przez to zęby nie są ładne,ja na początku byłam załamana ale to kwestia przyzwyczajenia a nie ma sensu wybielac,bo potem będą ślady po zamkach a jak orto sciągnie aparat to zęby porządnie wyczyści-bynajmniej tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMuffin
Nie no ortodontka zapewniała, że te kulki same się zetrą więc trzymam ją za słowo :D Póki co tej klej mi nie przeszkadza, ale może poproszę ortodontkę na kolejnej wizycie by mi go jakoś zdjęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
co do drutu to też lekko mi wystaje ale nie przeszkadza mi to zbytnio, natomiast kulki jak kulki czasem jak chcę ugryźć coś bardzo "chudego" :D to po prostu prześlizguje mi sie bo nie mogę nadgryźć tego jedynkami :D styczność jest tylko szóstek, ale mi np. orto nie mówiła że się same zetrą :P . A klej to i ja mam jak się przyjrzę dokładnie to wystaje, ale nie przeszkadza mi to :) teraz czekam tylko z niecierpliwością do kolejnej wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMuffin
No mi mówiła, że się zetrą, ale teraz i tak już mogę jakoś gryźć więc tragedii nie ma chyba, że coś faktycznie jest za cienkie to wtedy tak samo mi się prześlizguje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3030
Witam aparatowych :) Na aparat zdecydowałem się po 30, "stary" już jestem, ale chyba warto? Od 2 tygodni noszę aparat hass (coś podobnego do hyrax o którym pisaliście wyżej). Na razie zmian nie widzę (wiem, "trochę" to potrwa), ale jest już lepiej z jedzeniem i mówieniem:) Będę tu zaglądał i cieszył się Waszymi i swoimi postępami w prostowaniu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Warto, na pewno warto ;). Kurde z 15 minut temu zaczeły mnie boleć po prawej stronie górna jedynka dwójka i trójka i ruszają się dość mocno :P ale chyba jest to sprawka czekolady bo gryzłem i była dość twarda, chociaż wszystko mi sie wydaje twarde :D hehe. A jaki masz ten podobny do hyraks'a ? bo ja mam normalny hyraks, w sierpniu podobno zdejmowany mam mieć, ale chyba jeszcze sobie zrobie raz nowy bo chce mieć szerszy uśmiech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Ja już jestem po wizycie kontrolnej moich zawiasów, trwało to może z 5min. Właściwie orto tylko dokręcił te śrubki (ale nawet nie były poluzowane) i zrobił parę zdjęć. Następna wizyta dopiero koniec września początek października. Już się trochę przyzwyczaiłam do tych "dodatków" ale czasami potrafią nieźle poranić od wewnątrz. 3030 no pewnie, że warto :) ja założyłam aparat w wieku prawie 35 lat i nie żałuję, mam go już 15m-cy, jestem bardzo zadowolona, są duże postępy, cierpliwości i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMuffin
Pewnie, że warto. Ja o swoim aparacie marzyłam parę lat, aż w końcu się zdecydowałam i myślałam, że będzie gorzej, a tragedii nie ma :) na początku, przez pierwsze dwa-trzy dni zęby bolały, ale wydaje mi się, że bardziej od tego, że 4 dni przed założeniem aparatu miałam z jednej strony dwa borowane i jeden wyrwany, więc to bardziej dało mi w kość niż sam aparat :) a teraz jestem przeszczęśliwa i nawet zaczęłam się normalnie uśmiechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja noszę aparat juz 8my miesiąc, planowane jest ze po 2 latach mi go zdejmą, moge polecić moja panią ortodontkę dr Orłowską - Urbanek z centrum vita medica w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ruchome zęby dolne,szczególnie trójka i czwórka i takie dziwne uczucie i znów rusza mi się dwójka górna a do tego coś mi się zrobiło na dolnym dziąśle,bo mam lekko spuchnięte i aparat ruchomy zranił mi policzek,bo jak pisałam wcześniej,to mam pęknięty drucik,który lekko haczy.W przyszłym tyg kolejna wizyta z tym aparatem,bo idzie do poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, pewnie ze warto prostować zeby! Ja musiałam dorasnac do tej decyzji , niestety, bo już w liceum mama namawiała mnie na aparat,aledopiero na studiach się zdecydowałam i bardzo załuje,ze tak pozno! Teraz się lecze ortodontycznie w http://www.dominiak.net.pl/ i efekty są rewelacyjne  Zastanawiam się jak wcześniej wytrzymywałam z takimi krzywymi, serio. A przyzwyczajenie do aparatu nie zabiera wiele czasu,ludzie się szybko aklimatyzują do nowych warunkow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMuffin
A po jakim czasie zauważyliście u siebie już dużą zmianę przy noszeniu aparatu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luck
Demorela, widzę że ciągle masz poprawiany ten aparat ;/.. cieżka sprawa :(. u mnie to zacementowanie tego aparatu jakby już się hmmm.. konczy tzn dzieje się to jak z cuekierkiem, coraz mniej się tego robi jakkbym to ssał i samo schodziło :P nie wiem co jest grane :D ale troche już ostre jest ;D drucik też nieciekawie mam przycięty ale daje rade, przynajmniej musze do sierpnia. :D a co do efektów to ja po dwóch miesiąsach znaczna poprawa aczkolwiek chciałbym dużo lepszą :D no ale noszę go od marca połowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck,w zyciu bym nie pomyślała,że ten drucik w ruchomym może pęknąć...mam wrażenie że górny drut mi się przesunął,bo czuje lekkie haczenie druta,ale jak będę na wizycie to wspomnę o tym. U mnie efekty pozytywne sa mega widoczne i jestem bardzo zadowolona i nie zaluje,iż zdecydowałam się na ten krok a żałuje,że tak długo z tym czekałam ale jak wiadomo,nie jest to tanie. Zauwazyłam lekkie krwawienie dziąseł podczas mycia-może dlatego,że zęby są naruszone przez aparat?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×