Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość luck
szczerze to już szukałem bardzo dużo w necie i nie znalazłem nic... jak są to nie w moim mieście ale tam przynajmniej opisane jest na stronie co ile kosztuje, z kolei jak cos znajdę u mnie to nawet nie ma ceny ile kosztuję np. jeden łuk + wizyty... Sam juz nie wiem.. poza tym za około miesiac wyjezdzam na 4 miesiace to juz sam nie wiem czy opłaca mi sie zakładac... bez sensu to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luck,nic nie jest bez sensu:)ja tez wyjezdzam za granice i nie ma z wizytami problemu,tylko na pierwszej wizycie musisz uprzedzić o tym. Jak na tych stronach jest podany tel do kontaktu to dzwon i się pytaj,mi pani z recepcji wszystko powiedziała co i jak,albo napisz mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten gość powyżej to ja demorela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
No, teraz będę musiał się dokładnie dowiedzieć, bo takie załatwianie z nimi to aż się odechciewa zakładania tego aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOIU
Demorela , własnie dzwonił mój orto , czy zdecydowałam się na leczenie u Niego..Wybrałam tą metodę CLEAR ALIGNER. Mówiłam mu o swoich obawach , ze zależy mi tez na przesunięciu zębów wzdłuż osi ( mam zeby ptzesnuęte w prawo , na miejscu jedynki dwójkę) a on na to , ze żaden aparat nie jest mi w stanie tego zrobić... Zaczęło mnie to zastanawiać?! Czy chce mnie naciągnąc , czy co? Za koszt leczenia zawołał 7 tysięcy. To nie jest mała kwota , a chciałabym być w 100% zadowolona.. Nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja osobiście dala bym sobie spokoj z tym orto,bo ja tez mam przesuniecie w gornych zebach i dla mojego orto nie jest to żaden problem a efekty już sa widoczne i jestem zadowolona:) Hmm jeśli orto sam wydzwania to chyba zależy mu tylko na kasie....kochana ja bym na Twoim miejscu umowila się z innym orto i wtedy miała bys porównanie co i jak. Daj znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck,musisz na spokojnie podejść do sprawy,niczego nie rób pochopnie. Może po powrocie już będziesz cos wiedział więcej i wtedy się zdecydujesz. Jak wiesz to nie jest mala kasa.... Daj znac co dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOIU
Dzięki Demorela , Twoje odpowiedzi naprawdę dodają otuchy.. A na poczatku swojego leczenia wytłumaczyłaś swojemu lekarzowi , że zależy Ci też na tym , aby te zabki były również równe w lini pośrodkowej? Czy sam na to wpadł? Ja muszę znowu zadzwonić do tego swojego i tym razem mu odmówić. Zrobię z siebie idiotkę , bo dzisiaj powiedziałam , że sie zgadzam i on miał zadzwonić gdzieś do Poznania aby potwierdzić moje leczenie. a Jutro odmówie.. masakra. Ale samo jego podejście mnie irytuje.. Dlaczego mówi , że żaden aparat nie jest w stanie tego wyleczyć , skoro ja na forum znalazłam dużo informacji o tym? Z następnym ortodontą mam wizytę dopiero w piątek , a tamtemu muszę odmówić jutro. Jeśli okaże sie , że tamtem z PIĄTKU mi odmówi , to zostanę na lodzie , tego się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula mój orto już na pierwszej wizycie powiedział co jest zgrane i co będzie robil,dal mi lusterko do reki i ząb po zębie pokazywał co będzie robione i nawet nie zdążyłam mu powiedzieć bo mnie wyprzedził. Super,że masz kolejną wizyte u innego orto a do tego jak będziesz dzwonić to powiesz,że potrzebujesz jednak czasu do poniedziałku,bo musisz się z tym przespać i jeśli będzie gościu w porządku to na pewno poczeka z Twoją odp a jeśli w piątek potwierdzi się to co z tym-w co jednak nie wierze,to wtedy nie zostaniesz na lodzie:) Tak jak napisałam wyżej do Luck,trzeba na spokojnie podejmować decyzje,bo pochopnie można póżniej żałować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
No ja w pewnym sensie jestem już naszykowany na 100% na aparat, mam odłożoną pewną kwotę za którą myślę że na góre z wizytami i wyciskami itd. mi starczy, dlatego chciałbym już to rozpocząć... ale własnie jedna orto mi mówiła coś o żuchwie, że jeśli mi strzela i boli to musi być operacja żuchwy i dopiero później aparat :/ ... a przecież czytałem że ttakie objawy leczą własnie Ci którzy zakładają te aparaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashnet zdjelas aparat ? :D jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Luck Ja C***owiem, że też mi "strzela" w szczęce z jednej strony i mój ort przed założeniem aparatu i w ogóle opracowaniu panu leczenia skierował mnie na konsultację do specjalisty właśnie od takich spraw. On stwierdził że dysk w żuchwie przeskakuje, przesuwa się, i że mam bruksizm też (bo starte zęby są). Wystawił opinie do orta co i jak można leczyć aparatem i żeby nie na siłę, bo można zaszkodzić. O operacji mowy nie było. Aparat mam od 10 m-cy i niedługo będę mieć zakładane zawiasy po bokach, które będą powodować przesuwanie szczęki dolnej do przodu, to ma pomóc na zgryz i właśnie też to przeskakiwanie. Powinieneś też pójść do specjalisty na konsultację, on C***owie co i jak można, ogólnie twój ort powinien o tym pomyśleć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Ok, rozumiem że do lekarza rodzinnego po skierowanie muszę iść i zrobić te badania ? pantomogram chyba też tutaj dużo wyjaśni ? No w każdym razie muszę to ogarnąć, bo jak zeby mi ustawi a później szczęka przeskoczy to znowu zgryz będzie krzywy i wszystko na marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Luck ja miałam skierowanie od ortodonty ale może rodzinny też Ci da jak powiesz o co chodzi. Co do pantomogramu to nie miałam robionego. Najlepiej pójść do poradni szczękowo twarzowej (jakoś tak się to nazywa) lub chirurg szczękowy mógłby się wypowiedzieć na ten temat. Ja miałam badane manualne u niego tylko a dopiero później, już u ortodonty zdjęcie trójwymiarowe, wyciski itd. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
No to bardzo dziwnie się to odbywa u każdego innego orto .... bo u mnie to było jasno powiedziane przez orto... ( że jest skrzywienie przegrody nosowej i trzeba ją zrobić oraz trzeba zrobić operację szczęki ponieważ żuchwa strzela i takie tam.... :/ zabieg na nos miałem miesiac temu prawie niby przegroda ale to nie było prostowanie,, :( wiec juz sam nie wiem .... pójdę teraz jakoś na to prześwietlenie szczęki powiem że boli i zobaczymy co powiedzą i co mam zrobić jeśli powiem że mam zamiar zakładać aparat na zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck,trzymamy kciuki i zobaczysz,będzie dobrze:) Oczywiście daj znać co załatwiłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) NIKOLA - dziś byłam u orto na wizycie nic mi już nie robił, dał jeszcze te wyciągi co się zakłada i wygląda jak wampir i ustalił termin ściągnięcia na 22.02 na sobotę, bo mówi że to dużo czasu itp. Powiedź mi ty miałaś czyszczenie zębów w cenie? bo mi się zdaje że na początku jak omawialiśmy leczenie mówił, że w cenie a dziś od 1 łuku 180 zł, czyli 360 zł za ściagniecie aparatu 180 zł a na retencję mam jakiś od wewnątrz retainer tak go nazwał, taki drucik jak aparat ale zamontowany od wewnątrz na stałe + dodatkową taką wkładke, ale to mam nosić po pracy i oprócz tego jakiś spechalny tylko na noc, więc 2 jakieś na stałe + 2 ruchome elementy dotego zdjęcia takie jak na początku muszę zrobić ehh a ty jak tam? z tą retencja? masz cos podobnego jak ja będę mieć? masz jakiś element na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka97
Hej, jutro idę na pierwszą wizyte u orto i zastanawiam sie ile mniej więcej poczekam na aparat...u dentysty juz byłam i wszystko jest okey. Trochę się boję aparatu. Szczególnie tych pierwszych dni. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Tyśka97 Co prawda też się nie mogę przełamać, na pierwszej wizycie byłem rok temu :P Dzisiaj już dzwoniłem z zapytaniem ile kosztuje aparat systemem DAMON i powiedzieli mi 2800zł za jeden łuk, zapytałem też o koszt wizyt z dwoma łukami to dostałem odpowiedź że od 350-400zł co 6-8tygodni. Orto rok temu powiedziała mi że koszt całkowity leczenia ze wszystkim wyjdzie mnie koło 12 tysięcy złotych, ale tak sobie teraz liczę i chyba będzie to grubo ponad 12 tysięcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyśka ja na założenie aparatu czekałam niecały miesiąc od pierwszej wizyty. Po założeniu aparatu zęby mnie bolały ok 5 dni ... i tak potem jest po każdej wizycie kiedy jest naciągany drut;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luck,strasznie dużo te 2800 za jeden łuk i jeszcze te koszta wizyt....ale dopóki będziesz miał tylko jeden łuk to koszta wizyty będą o połowe mniejsze.Ogólnie to już zdecydowałeś się konkretnie czy dalej czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Demorela, tak jestem zdecydowany tak czy siak na ten system... napisałem do gabinetu z Warszawy i czekam na odp. tam łuk kosztuje 3000zł ale wizyty z dwoma od 50zł-200zł w zależnosći co będzie robione. A Ty z jakiego jestes miasta i jaki cennik u Cb jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck,ja pomorskie,do orto jeżdżę do Gdyni, za łuk płaciłam 1950zl a za wizyty od 50-120 za jeden łuk w zależności co jest robione,do tej pory za każdą wizyte płaciłam 50zł.No oprócz wizyty gdzie miałam robione zdjęcia,odciski i plan leczenia-wtedy zapłaciłam 180zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszlaczka
Od ponad miesiąca jestem bez aparatu :) . Nie jest idealnie, ale warto było. jestem z małopolski leczyłam się http://www.ortodoncja.cieslik.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akashanet to daj znac jak po zdjeciu :D ja nie mam plytek na stale ,slyszalam ,ze to nie jest takie dobre bo prochnica sie gromadzi a poza tym lubia sie odklejac te druciki . Póki co nosze takie przezroczyste nakladki w dzien ,znajomi mowia ze ich nie widac wiec nie jest tak najgorzej ,a na noc mam ten do zgryzu . Za jakis czas bede musiala umowic sie z ortod bo nawet nie wiem czy np za jakis czas mam zmniejszac godziny noszenia tych nakladek czy jak ,poki co nosze od rana do nocy tylko do jedzenia wyjmuje .. Ortodontka miwyczyscila ,ale z grubsza niedoklanie !skalndal placilam za zdjecie ok 460 zl a ona tak pozbyla ,w glowie sie nie miesci . U mnie tez nie jest tak idealnie jak myslalam,ze bedzie.. Ale juz sie tym przejmowac nie bede i koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulaOIU jak tam u Ciebie?wyjaśniło się już wszystko? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola Zaskoczyłas mnie tym czyszczeniem,matko jedyna tyle kasy i na odwal się:( A powiedz mi jakie masz niedociągnięcia jeśli można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola mi właśnie orto mówił, że te nakładki można przegryźć (?), że ich nie poleca , więc ja będę miała te reitanery od wewnątrz jutro jadę z samego rana.... dam znać jak będę po ściągnięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Demorela Ja za tydzień mam wizytę po długiej przerwie i dobrze bo mi się lekko zaczęły podnosić pierścienie na dole. Pewnie oprócz wymiany tej silikonowej podkładki czeka mnie poprawka z tymi pierścieniami. W sumie jak na rok (bo już prawie rok minął) to i tak długo wytrzymały bez naruszenia. Poza tym ogólnie jest ok, może jedynie jedna trójka u góry jest teraz aż za bardzo ściągnięta do wewnątrz, spytam o to mojego orta co mi powie. A jak u Ciebie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×