Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Zuza3003
Witam. Ja wlasnie dzisiaj zostalam szczesliwa posiadaczka aparatu na gorze i dole. Musze przyznac ze nie boli,odczuwam tylko lekki dyskomfort.Boje sie zjesc cokolwiek ale to chyba minie i dzisiaj do lozka poloze sie glodna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, mam do Was pytanie. Mam zamiar zalozyc aparat, ale boje sie, ze moge przez niego zaczac mowic mniej wyraznie. A jestem na studiach jezykowych i dlatego to dla mnie wazne. Powiecie mi cos na ten temat?? Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_93
Jak ma się tylko aparat stały (bez żadnych hyrexów, łuków podniebiennych itd.) to sie mówi wyraźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_93
A mam takie pytanie do osób które nosiły łuk podniebienny, czy i jak bardzo od niego schudłyście? Bo czytałam że osoby schudły 3-5 kg, a ja za bardzo chudnąć nie mogę :P bo mam dużą niedowagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_93
DO Pawła: Z tego co mówisz wydaje mi się że to jest hyrax, służy do rozszerzenia szczęki, z zewnątrz jest nie widoczny, ale może przeszkadzać w mówieniu i jedzeniu. W sumie podobno jest bardzo podobny do łuku podniebiennego. Więc.. Witaj w klubie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNLIGHT noszę aparat górny od 10 mcy i dolny od 4 mcy za każdym razem na poczatku mówiłam troche niewyraźnie,sepleniłam i składałam dziwnie usta co powodowało że wygladałam po prostu głupawo;-) Po jakimś czasie nauczyłam sie mówić i naturalnie po prostu zachowywać i to jest moja rada dla Ciebie!!! I jeszcze jedna dużo ćwicz w domu mi to pomogło gdyz moja praca zawodowa wymaga głównie pracy głosem!!! BELLA93 łuk podniebienny faktycznie sprawia trudności w jedzeniu ale nie jest \"środkiem na odchudzanie\"!!! Po krótkim okresie nauczysz się jeść z drutem na podniebieniu ale żołądka nie oszukasz! To wprawdzie nie to forum i nie o tej tematyce ale jest kilka prostych zasad jak których będziesz się trzymać to będziesz miała zadbana figurę:*5posiłków dziennie-np jabłko czy jogurt też jest posiłkiem *Ostatni posiłek o18-19 *Tylko ciemne pieczywo *nic gazowanego *tylko naturalne soki i woda mineralna no i najważniejsz Ćwiczenia m.in rewelacyjne pływanie!!! A jak będziesz miała ochote na słodkie to kup sobie suszone owoce lu batony musli itp Uwież mi ze to działa schudłam 18 kg!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_93
Wiem, wiem i nie chodzi mi o to żeby schudnąć :) tylko czytałam że osoby które nosiły ten łuk to schudły przez ten tydzień czy dwa co się nie przyzwyczaiły do tego metalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pul
Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego i w miarę taniego ortodonte z Bydgoszczy? Zależy mi bardzo na tym.. Będę wdzieczna Zostawiam swojego maila i gg: 6630066

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo28
Witam, od 10 dni mam górny łuk, od 4 dni dolny, aparta jest metalowy. Nic mnie nie boli, jem prawie wszytsko, poza skórką od chleba, ale tylko wtedy, gdy jest bardzo spieczona. Ogólnie nie jest żle. Szkoda, że tak późno się zdecydowałam- mam 28 lat. Perspektywę posiadania tego cacka mam 1, 5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagusia
czy ktos z Was zakładał aparat w Poznaniu? ( GDZIE )?? Interesuje mnie ile płaciliście za aparat i ile za wizyty? Ja płaciłam 2500 za porcelanę -jeden łuk. Koleżanka która zakładała w Kołobrzegu mówiła ,że to bardzo drogo.Jestem ciekawa ile Wy płaciliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.s
hej, ja mam pytanie czy ktos orientuje sie jak to jest z kontrolami noszenia aparatu w londynie. Niedlugo zakladam sobie aparat w Polsce ale bede musiala wyjechac do Londynu na dluzszy okres i jeszcze sie nie orientuje jak to wyglada cenowo i nie mam zadnych namiarow na gabinety ortodontyczne w tym wlasnie miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.w.84
Hejka moim wielkim problemem jest to ze mam prawą jedynkę w tyle:-(. Jestem juz po konsultacjach, wyciskach...no i 28 listopada mam już mieć założony aparat..Jak chyba każdy mam szereg wątpliwości, obaw, a chyba największą jest ta, że się nie uda.Mam wrażenie, że moja wada jest nie do wyprostowania..Czy ktoś miał coś podobnego, czyli jedynka w tyle i udało się ją ładnie wypchnąć do przodu??Moj wiek też nie jest już najlepszy jak na leczenie tego typu wady..mam 23 lata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roki
ja mam aparat pół roku i moge się w nim normalnie całować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anat1
Witam, Ostatnio moja pani Dr polecila mi wspaniala paste dla osob noszacych aparaty na zeby o nazwie: Ortho Salvia Dental. Jest to nowosc na rynku ale mozna ja bez problemu dostac w aptece. Swietna pasta bardzo polecam, stworzona wlasnie specjalnie dla osob noszacych apapraty. Nie uszkadza aparaty, wspaniala konsystencja nie wlazi pod aparat tylko dobrze sie wyplukuje. Dodatkowo niweluje bol zwiazany z noszeniem aparartu i ulatwia zasypianie. Jak to dobrze, ze stworzono cos tak dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbro
Chciałbym się dowiedzieć ile (mniej/więcej) kosztuje metalowy aparat stały a ile przezroczysty. Z góry dziękuję za udzielenie informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zUZA3003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza3003
Witam. Mi wczoraj jak na zlosc zaczal sie wyzynac zab madrosci.Bol jest nie do zniesienia,do tego mam jeszcze zapalenia dziasla i to dlatego ze aparat naruszyl dziaslo.Ale dalej wierze ze warto bylo.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Hey! Mam aparat od 3 tyg. Na górze ten do rozszerzania szczeki a na dole zwykły staly. Na początku z tym górnym było kiepsko, nie mogłam przełykać śliny, a co dopiero mówić czy jeść.. jednak już po tyg była widoczna duża poprawa..nauczyłam się połykać slinę no i z mówieniem z dnia na dzień bylo coraz lepiej..taraz juz mówie w miarę dobrze..chociaż przy niektórych słowach slychac trochę seplenienie..(szczególnie z wyrazami z literą "i" brzmi to jak"y").. mam prace w ktorej musze mowic..i wydaje mi sie ze to wlasnie dzieki temu ze w pracy cwicze jest coraz lepiej...Jezeli ktos z was dopiero zalozyl sobie dopiero ten aparat na gore...to niech się nie zalamuje..tylko cwiczy...bedzie coraz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss_ms
jak kazdy tutaj z odwiedzajacych mam pytanie.wlasciwie w jakich przypadkach zaklada sie ten "aparat rozszezajacy"?po ostatniej wizycie u stomatologa pani dr stwierdzila ze "raczej konieczny" jest aparat.od tamtej pory w kolko patrze,szukam i czytam w necie.mam wade zgryzu ale tylko (jak mi wiadomo) sa to tylnie gorne zabki po jednej stronie.ogolnie z moim uzebieniem nie jest zle.noi w zwiazku z powyzszym nie wiem co mnie czeka.aparat jak czytam moze nie taki straszny,tylko ten do "rozszezania" jakos mnie przeraza,a cos czuje ze chyba mnie on czeka (o ile w ogole zdecyduje sie pojsc do ortodonty).sama juz nie wiem co mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss_ms
mam jeszcze takie pytanko:czy da rade wyrobic sie ze wszystkim w ciagu tygodnia?tzn z tymi zdjeciami,wyciskami,doborem aparatu i zalozeniem?chcialabym to wiedziec poniewaz jestem za granica i bede tylko tydzien w kraju.i w ogole za czesto nie bede mogla przyjezdzac tak wiec czy jest sens zakladac aparat teraz czy moze jak wroce juz na stale do Polski.moze WY cos wiecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t.h.e.
ja jestem strasznie niepewna... i mam pytanko - mam taka wade, ze dolną szczeke mam bardziej wysunietą niz gorną... czy ktos z Was nosil lub nosi aparacik stały majac taką wade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MISS_MS jesteś w stanie wyrobić się z założeniem aparatu nawet w dwa dni! Idziesz do ort(wcześniej się umów) pobiera odcisk Twoich ząbków Ty idziesz zrobić fotki których zdjęcie robi się na miejscu zanosisz do orto a lekarz analizuje to wszystko na drugi czy trzeci dzień idziesz zakładać aparat! Faktycznie gorzej z wizytami! Ja chodze co 1,5 mca( nie wiem jak inni?). Moja koleżanka w Polsce założyła aparat (bo jest dużo tańszy) a za granicą -tam gdzie teraz pracuje chodzi na wizyty kontrolne-jest to też pewnego rodzaju rozwiazanie!!! nawet jeżeli będzisz jeździć do Polski na wizyty to i tak powinnaś tam poszukać jakiegoś ortodontę bo to różnie bywa- niech Ci się np zamek odklei? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blood
Witam serdecznie. Potrzebuję rady (; Moim problemem są oczywiście krzywe zęby. Byłam u kilku ortodontów (w sumie to chodziłam do nich od 6 roku życia [ teraz 17], ale przerwałam leczenie, potem znowu zaczęłam chodzić z zamiarem złożenia aparatu, ale znwou przerwałam). Ostatni u którego byłam (a było to jakieś... 2 lata temu?) powiedział mi, że muszę rozszerzyć gorną szczękę aparatem, albo operacyjnie. I tu moje pytanie. Lekarz powiedział, że rozszerzenie szczęki może zmienić układ twarzy. Czy to będzie bardzo widoczna różnica? Czy ktoś widzi jakąś różniće przed i po noszeniu aparatu rozszerzającego szczękę? Znowu zaczęłam zastanawiać się nad wyprostowaniem zębów, ale obawiam się tej zmiany wyglądu twarzy. Nie uważam się za jakąś masakrycznie szpetną, chcę po porstu mieć proste zęby... Mojemu chłopakowi to kompletnie nie przeszkadza, ale drzemiąca we mnie chęć możliwości szczerego uśmiechu, bez zasłaniania swoich okrutnie krzywych górnych zębów jest we mnie bardzo silna i siedzi od dawna... Co mam robić? Warto, czy nie warto? Proszę doradźcie mi (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLOOD dużo ludzi by marzyło mieć taki dylemat jak Ty warto czy nie warto!!!Mają dużo gorszy po prostu ich nie stać choć pewnie by bardzo chceili!!! Jeśli Ciebie stać to nie ma się co zastanawiać każdy na tym forum na pewno Ci odpowie ŻE WARTO!!! Ja też miałam rozszerzaną szczękę jest różnica ale nie taka drastyczna jak pewnie myslisz i ja wyglądam o wiele lepiej;-) A jeśli masz normalnego chłopaka to czy będziesz druciara czy nie to i tak będzie Cię kochał!!! Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania88
mam 19 lat i bylam na 1 konsultacji ortodontycznej . Niestety pani doktor zalecila mi usunać wszystkie ósemki , ktore jeszcze mi nawet nie wyszly :/. bardzo sie boje i nie wiem co robic , bo nie mialam nigdy żadnych zębow usuwanych a co dopiero mowic o tych które sa pod dziąsłami. czy ktos był w takiej samej sytuacji jak ja? i jak wygladało takie usuwanie zębów? bardzo prosz o radę i wszelkie informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blood
Wiesz kochana ja na razie tylko przeprowadzam pewnego rodzaju wywiad środowiskowy... żeby w ogóle zacząć od nowa rozważać tą opcję :P Oczywiście kasa to też jednak jest problem... A czy lekarz byłby w stanie mi powiedzieć co się zmieni, jak się zmieni, albo może pokazać jakieś zdjęcia ludzi po i przed...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLOOD szczerze? Nie mam pojęcia czy istnieją takie zdjęcia może ktoś na forun Ci odpowie na to pytanie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Myślę ze jak go poprosisz to Ci pokaże wyciski przed i po aparacie, bo z tego, co się orientuje to moja dentystka posiada jeszcze takie, a minęło już kilka lat. Pozdrawiam!!! Moje gg 7020295

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam312
Do Asia 84, ja miałem podobna sytuacje tyle ze z dwójką, ale wszystko ładnie się wyprostowało. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×