Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość do hyrax
albo wkładasz kluczyk nie w tą dziurę co trzeba (mi tak sie zdarza) albo za lekko przekręcasz kluczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Bea 1979 Ja miałam zakladany aparat u Doleckiego w Legionowie i go nie polecam, gdyż w wyniku tego leczenia zaczęłam mieć poważne problemy z zębami. Po zdjęciu stałego aparatu zmieniłam ortodontę, który ma nowocześniejszy sprzęt, zaklada lepsze i o wiele praktyczniejsze aparaty retencyjne, i konsultuje się z innymi stomatologami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka23
ewelino 3 jakie konkretnie problemy zaczęłaś mieć....?? zbyt kiepska retencja i wada wrócila??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nosze aparat hassa( to taka szyna na podniebieniu) i za tydzień idę na ściągnięcie jej... strasznie się boję i denerwuję jak to będzie...pomóżcie...:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musiałam mieć rozszerzony górny łuk zębowy bo powinien mieć kształt litery u, a mój był jak litera v.....a ten aparat kosztował 800zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja16
Hej wszystkim!!! Ja mam aparat od 4 dni, teraz narazie tylko na gore Ząbki nie bola mnie tak strasznie jak to dużo osób twierdzi , jedynie mam problemy z tymi pierścieniami Język mam pokaleczony ze nawet ciezko mowic jest , ale mam jakas masc ktora troche łagodzi ten bol no i + wosk to daje rade szczerze? myslalam ze bedzie gorzej czytalam poprzednie posty no i stwierdzilam ze porusze znow temat chlopaka - moj to sie tylko kazal mi sie usmiechnac jak mnie zobaczyl i powiedzial ze mi ładnie i troche dziwnie bo nie przyzwyczajony jest :) Moja wada polega na tym ze mam tyłozgryz , gorne dwojki wysuniete do przodu i dolne zabki troche bardziej krzywe niz dolne, wiec musze pousowac chirurgicznie wszystkie ósemki (choc nawet jeszcze ich nie mam) mialam miec zakladany aparat bezligaturowy lecz jednak razem stwierdzilysmy z orto ze tak samo zadziala ten metalowy i tak szybko mi sie nie znudzi jak ten drozszy - i w tym oto wyniku mam matal , jak narazie ligatuty turkusowe hehe (z lekka oczojebne;) ) no i tak do 1 marca - do nastepnej wizyty:d pozdrawiam :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jak ktoś miał ściągany aparat hassa to niech powie jak to jest- czy boli, itp......pozdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja we wtorek idę na zdjęcia wyciski itp. :) także mam nadzieje być na bierząco z wami co do prostowania ząbków:) czy ktoś z was miał do przesunięcia w miejsce dwójki trójkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Hej. Cywil22 - wyciski i zdjęcia to nic strasznego. Pikuś. Orto wkłada Ci do buzi takie wyżłobione pojemniczki z taką masą podobną do cementu i trzeba ją trzymać w buzi jakieś 3 minuty. A zdjęcia to prawie jak u fotografa. Ja jestem po wyrywaniu 4 zębów i to jest do przeżycia, więc jakbyś musiał/a wyrwać to nie ma czego się bać. Ja prawdopodobnie jutro dowiem się kiedy mi założą aparat. Pozdrawiam i trzymam kciuki. : - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biemdabliu18
paula660!! ;] masz hassa? siemasz:] moja siostra miala ten ty aparatu , jak zalkadali bolalo jak nosila bolalo i seplenila heh;] troche. ale jak jej sciagneli mowi ze nie jest tak strzasznie tylko dziwne uczucie nie miec juz tego w buzi:p wiec sie nie martw trzymaj sie;;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Hej. Klamka zapadła. W środę mi zakładają separatory, a za tydzień w środę aparat. Może mi ktoś napisać jak to z tymi separatarami jest?? Z góry dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biemdabliu18! aha to fajnie, tylko czy ją bolało jak miała ściągany ten aparat bo tego najbardziej się obawiam...????;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja16
Paula660 - to nic strasznego zaloza ci tylko takie gumeczki miedzy piątki a szóstki i miedzy szósstki a siódemki :) moga zabki pobolec troche ale da sie zyc w moim przypadku bardziej bolaly zeby z separatorami niz z aparatem , ale to roznie bywa, w twoim wypadku wogole moze nie bolec:) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy można rozszerzać jakoś szczękę na dole? bo te aparaty na podniebienie to wszystkie chyba tylko na górę działają. tzn., że jak na dole brakuje miejsca to tylko wyrywanie zostaje, czy też są jakieś inne opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniaak1 - ja niestety nie wiem jak się rozszerza dolną szczękę bo miałam rozciąganą tylko górną....ale jakby była taka możliwość rozciągnięcia aparatem hassa to byłoby to strasznie nie wygodne, ponieważ jak miałam na podniebieniu to strasznie na początku sepleniłam a co dopiero mieć to pod językiem....masakra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorianna
a w ogóle jest coś takiego jak rozszerzanie dolnej szczęki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.remlein
Słuchajcie ja też nosze aparat ortodontyczny System Damona i to jest bardzo dobry ortodonta polecam ten aparat nic nie bola mnie zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy aparaty szkodzą na żeby? chodzi mi o to czy noszenie metalu na zębach nie ściera szkliwa i się bardziej nie psuja? mnie się strasznie psują zęby, mam plomby prawie w każdym zębie, myślę o aparacie ale nie wiem czy sobie nie pogorszę czasem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do leffe
tak po aparatach możesz mieć problem ze szkliwem możesz mieć również problem z dziąsłami np recesja dziąseł. o tym wszystkim powinien cie powiadomić ortodonta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa1986
Bardzo proszę o poradę. Mam 24 lata i niedawno pojawiła się u mnie potrzeba leczenia ortodontycznego. Jako dziecko byłam już leczona ortodontycznie - podobno z pozytywnym wynikiem (zdaniem ortodonty) - miałam wtedy usuniętą górną prawą piątkę z uwagi na wystające trójki. Niestety po latach, gdy zaczęły mi wychodzić ósemki pojawiły się problemy: - górne zęby przesunęły się w prawo (czyli w kierunku usuniętego dawniej zęba), co spowodowało zaburzenie symetrii. Dodatkowo po lewej stronie tworzy się wybrzuszenie - widać, że zęby się nie mieszczą - dolne zęby od 1-3 uległy stłoczeniu Aktualnie nie mam już dolnych ósemek (były zatrzymane). Rozmawiałam już z dwoma ortodontami - obaj twierdzą, że niezbędne będzie usunięcie wszystkich pozostałych piątek (zdrowych), ale trochę się tego obawiam. W końcu gdy byłam dzieckiem też mi mówiono, że trzeba usunąć tą jedną piątkę a teraz wszyscy twierdzą, że to było najgorsze rozwiązanie z możliwych. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa1986
Bardzo proszę o poradę. Mam 24 lata i niedawno pojawiła się u mnie potrzeba leczenia ortodontycznego. Jako dziecko byłam już leczona ortodontycznie - podobno z pozytywnym wynikiem (zdaniem ortodonty) - miałam wtedy usuniętą górną prawą piątkę z uwagi na wystające trójki. Niestety po latach, gdy zaczęły mi wychodzić ósemki pojawiły się problemy: - górne zęby przesunęły się w prawo (czyli w kierunku usuniętego dawniej zęba), co spowodowało zaburzenie symetrii. Dodatkowo po lewej stronie tworzy się wybrzuszenie - widać, że zęby się nie mieszczą - dolne zęby od 1-3 uległy stłoczeniu Aktualnie nie mam już dolnych ósemek (były zatrzymane). Rozmawiałam już z dwoma ortodontami - obaj twierdzą, że niezbędne będzie usunięcie wszystkich pozostałych piątek (zdrowych), ale trochę się tego obawiam. W końcu gdy byłam dzieckiem też mi mówiono, że trzeba usunąć tą jedną piątkę a teraz wszyscy twierdzą, że to było najgorsze rozwiązanie z możliwych. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa1986
Bardzo proszę o poradę. Mam 24 lata i niedawno pojawiła się u mnie potrzeba leczenia ortodontycznego. Jako dziecko byłam już leczona ortodontycznie - podobno z pozytywnym wynikiem (zdaniem ortodonty) - miałam wtedy usuniętą górną prawą piątkę z uwagi na wystające trójki. Niestety po latach, gdy zaczęły mi wychodzić ósemki pojawiły się problemy: - górne zęby przesunęły się w prawo (czyli w kierunku usuniętego dawniej zęba), co spowodowało zaburzenie symetrii. Dodatkowo po lewej stronie tworzy się wybrzuszenie - widać, że zęby się nie mieszczą - dolne zęby od 1-3 uległy stłoczeniu Aktualnie nie mam już dolnych ósemek (były zatrzymane). Rozmawiałam już z dwoma ortodontami - obaj twierdzą, że niezbędne będzie usunięcie wszystkich pozostałych piątek (zdrowych), ale trochę się tego obawiam. W końcu gdy byłam dzieckiem też mi mówiono, że trzeba usunąć tą jedną piątkę a teraz wszyscy twierdzą, że to było najgorsze rozwiązanie z możliwych. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniaaaa1986
dziwne że usunęli ci 5. ja miałam podobnie- gorne 3 nie mieściły sie w szczęce, były trochę wyżej od pozostałych zębów. ortodontka kazała usunąć wszystkie 4 - na dole miałam mocno pokrzywione zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati16
zeby moim zdaniem usowaja po to by byl luz, i usuwaja te ktore sa bardziej popsute i kotre zrobia potrzebne miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vilesa
cześć... a ja mam nieco inne zapytanie, też dotyczące aparatu ortodontycznego-ale z tą różnicą, że aparatu ruchomego... Mianowicie mam diastemę, czyli " przerwę między zębami" i czy ktoś jest w podobnej sytuacji lub coś slyszał na ten temat czy można pozbyć się przerwy między zębami nosząc ruchomy aparat ortodontyczny??? Mam 20 lat, niestety nie stać mnie na aparat stały... proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viliska
bardzo proszę o poradę... mam 20 lat, niestety nie stać mnie na aparat stały:( a mam daistemę czyli tzw. "przerwę między zębami" interesuje mnie odpowiedź na pytanie czy można pozbyć się przerwy między "jedynkami" za pomocą aparatu ruchomego(wyjmowanego? z góry bardzo dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viliska
bardzo proszę o poradę... mam 20 lat, niestety nie stać mnie na aparat stały:( a mam daistemę czyli tzw. "przerwę między zębami" interesuje mnie odpowiedź na pytanie czy można pozbyć się przerwy między "jedynkami" za pomocą aparatu ruchomego(wyjmowanego? z góry bardzo dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pati16
nie prawda. mi kazali usunąć zdrowe 4. każą usuwać zęby żeby było miejsce na inne zęby (w moim przypadku 3). pewnie biorą też pod uwagę to że kiedyś pacjętowi wyjdą 8 a to pokrzywiło by zęby gdyby nie było usuwania innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×