Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość funczi
mi dolne zęby w aparacie atałym wyprostowały sie a potem przekrzywiły (jak były w dalszym ciągu w aparacie stałym). gdy mi zdjeli aparat i założyli retencje wszystko samo sie wyprostowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BasiaBasia
mam pytanie? mam 12 lat i jeszcze jednego mleczaka. bardzo chcę mieć aparat ortodontyczny! ale nie wiem czy mam proste zęby... a boje się tego, że ortodątka powie mi, że mam proste.. ;( może da się jakoś wykrzywić zęby (chociaż jednego) żeby nosić aparat...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BasiaBasia
Proszę odpowiedzcie szybko... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do BasiaBasia
jesteś dobrym przykładem do powiedzenia " głupich nie sieją, sami się rodzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 67657567868
jeśli mam założony stały aparat to moge mieć piaskowane zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teao-li
hej, mam aparat na podniebieniu, niedawno założony i jak zagryzę zęby to mnie lekko boli ząb (prawa szóstka) pod pierścieniem, czy to normalne? ps. lewa szóstka mnie nie boli. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaD
Witam wszystkich;D Będę miała zakładany aparat stały... i chyba będę musiała mieć wyrwaną u góry z lewej strony czwórkę. Dodam, że nie wyrosła mi jeszcze ósemka (a to podobno jest ważne). Czy zostanie mi szczelina pomiędzy zębami? Proszę o odpowiedz.... Mam stracha przed tym całym ,,drutowaniem,,;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzniemam
Nieclay tydzien temu sciagneli mi aparat :) Miałam go ponad 3 i pół roku, teraz mam aparat retencyjny - efekty są nieziemskie! Boje się jednego - osemek ktore moga wyrosnać i wszystko zepsuc. Jesli ktos ma jakies pytania piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do juzniemam
jak zaczną ci wychodzić 8 to je od razu wyrwij i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza wizytaa
Hej niedlugo ide na pierwsza wizyte do ortodonty i troche sie boje. Czytalam ze na pierwszej wizycie sa robione zdjecia wyciski itp. Jesli ktos moglby mi przyblizyc co dokladnie dzieje sie na 1 wizycie to byla bym wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siouas
hej Dziewczyny :) Dziś miałam wizytę u ortodontki, na której podjęłam decyzje co do terminów i rodzaju aparatu. Wybrałam zwykły metalowy / była jeszcze opcja bezligaturowego. No i pytanko - jakie ligaturki na początek sobie wybrać - nie wiem czy od razu w kolory się bawić, czy najpierw zacząć od metalowych zaczepek albo jakichś półprzezroczystych lub szarych gumek? jak myślicie? pozdrawiam i proszę o przyjęcie do grona aparatek :) - na pewno będę odwiedzać ten wątek. A aparacik zakładam jutro rano - jupiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka7
Witam serdecznie Mam problem i proszę o pomoc Mój 12 letni syn od sierpnia tego roku nosi aparat ruchomy ,z którym wiązę sie nas kłopot ponieważ bardzo często się łamie, nadmienię ze chętnie zakłada ten aparat i już się do niego przyzwyczaił jak również już widać efekty noszenia tego aparatu. Praktycznie aparat raz w miesiącu musi trafić do naprawy i się zastanawiam czy to jest możliwe żeby tak często się łamał. Czy wiecie może czy jest u nas jakiś specjalista, który stwierdzi czy ten aparat jest dobrze zrobiony czy nie. Nadmieniam iż do tej pory wydałam już kupę kasy za naprawę tego aparatu a on pęka zawsze w tym samym miejscu. Nie wiem do kogo można się było zwrócić z tym problemem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Jak ja miałam ruchomy aparat to się nic nie łamało:) był poprostu super. Tylko musiałam przekręcać śrube bo ortodontka mi kazała. Teraz nosze aparat staly i mam pytanie czy ktoś miał robioną operację szczękową? I czy można mieć operację jeżeli ma się aparat stały na zębach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza wizytaa
Czy ktoś mógłby mi napisać co sie dzieje na pierwszej wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza wizytaa
Czy ktoś mogłby mi napisac co sie dzieje na pierwszej wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wczoraj dołączyłem do Waszego zacnego grona aparaciarzy ;). Po usunięciu wszystkich 4 ósemek, trochę z tym zabawy było, ale nie żadne tragiczne wydarzenie, przyszedł czas na aparat, na razie góra. Damon Q. 1,5 - 2 lat usłyszałem. Pierwszy strach, ze zaraz po założeniu będzie boleć minał, zaczęło boleć dziś, ale nie ból zębów jest problemem. Z zamków na siódemkach wystaja druciki, które cholernie mnie kłują, co mam robić niby jest ten śmieszny wosk, ale przeciez non-stop nie bede w nim chodził. Dzirki w policzkach juz lekko krwawią, i są zdecydowanie wyszuwalne językiem. Jakies rady, spostrzeżenie, słowa otuchy, pocieszenia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siouas
heeeeeeej :D no i mnie zadrutowali :D aale fajnie!:) taki soczysty metaliczny uśmiech mam:) niestety ząbki pod wieczor juz zaczely bolec... ale po prostu trzeba się oswoic. jesli chodzi o ranki od drutów - mi ortodontka dala taki wosk do nakladania na te elementy, ktore podrażniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaD
Hej dziewczyny!!! Ile mniej wiecej czeka się na aparat??? ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
można mieć aparat podczas operacji. po operacji drutują ci szczękę lub gumkują. jeśli cię drutują to po ok 6-7 tyg zdejmują ci druty i chodzisz w gumkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmuś
a propo pierwszej wizyty ja chcesz się czegoś dowiedziec pisz na gg 12454739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmuś
do osóbki pytającej o pierwszą wizytę jak chcesz pogadać to pisz na gg 12454739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmuś
do osóbki pytającej o pierwszą wizytę jak chcesz pogadać to pisz na gg 12454739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmuś
do osóbki pytającej o pierwszą wizytę jak chcesz pogadać to pisz na gg 12454739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Hej. Do pierwszej wizyty. Ja mam za sobą dwie wizyty i następna w styczniu i wtedy aparat. No więc tak. Gdy byłam u ortodonty po raz pierwszy to zrobiła mi wyciski zębów. Wkłada ci do ust takie plastikowe wyżłobienia z taką masą i nakłada na minutkę na zęby. Później na następnej wizycie omawia plan leczenia. Przynajmniej u mnie tak było :)) Strasznego pietra miałam jak się o aparacie dowiedziałam. Ale na poważnie. Chcę mieć ładny uśmiech i się poświęcę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
dzięki za informacje:) jak będziesz więcej wiedziała informacji na ten temat to napisz:) bo to dla mnie bardzo ważne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej czy plan leczenia może
zostać ustalony na pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej czy plan leczenia może
zostać ustalony na pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
Moge zapytac drogich Uzbrojonych :P ile macie lat? ja 23;) od 2 miesiecy nosze aparat stały (kryształowy) wcześniej nosiłam hyraxa- ten na rozszerzenie szczeki ( efekt jest naprawde niezły) :) warto prostowac zabki w kazdym wieku :) co prawda troce przede mna ale wizja pieknego usmiechu pozwala mi pzretrwac wszytko;D zreszta nie taki diabeł straszny :) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×