Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Sassenka
Miałam aparat przez 3 lata i kilka miesięcy. 6 kwietnia został mi zdjęty... zęby są cudowne, ale te płytki... tragedia... na dole mam drucik, który w niczym nie przeszkadza, ale ta płytka górna to tragedia... staram się ją nosić. Dziewczyny weźcie pod uwagę, że po zdjęciu aparatu trzeba to nosić! Orto często mówi o tym po zakończeniu leczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiol
ja wczoraj byłem u ortodonty i dali mi takie gumeczki co się zakłada na dół i jednocześnie na górę aparatu muszę brać tabletki przeciwbólowe bo z bólu nie wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sassenka
to znowu ja ;P noszę sobie tą płytkę jak wiem, że z nikim nie będę gadać ;P bo inaczej strasznie mi rani język i podniebienie i tak strasznie dziwnie mówię w tej płytce, ale myślę że z czasem to przejdzie ;P Aparat miałam założony ze względu na szparę między jedynkami oraz obrócone piątki... i teraz na tych zębach czuję największy opór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani myślę o założeniu aparaciku stałego na zęby, mój problem polega na tym że mam strasznie krzywy zgryz...prawdę mówiąc każdy ząb sterczy w inną stronę:( Mam 26lat i zaczyna mi to przeszkadzać. Chciałabym wiedzieć czy przy naprawdę ogromnej wadzie można całkowicie wyprostować ząbki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebunia
asienka_23 Tak można całkowicie wyprostować :) Ja nosiłam aparat 2 lata, we wrześniu go zdjęłam i jestem strasznie szczęśliwa z efektu osiągniętego :) Powiem Ci, że dzięki wyprostowanym zębom oraz po wybieleniu, które moja dentystka zrobiła stałam się osobą pewniejszą i jedyne czego żałuję, to że tak późno go założyłam (miałam w tedy 21 lat) Pozdrawiam i leć szybko do ortodonty po założenie, tylko najpierw wylecz wszystkie ząbki :) P.S. Trochę mi brakuje mojego metalowego przyjaciela i tych kolorowych gumeczek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxpelczar94@gmail.com
słuchajcie, ma problem: dziś byłam na cementowaniu pierścieni, lecz wszędzie: na 6, 7, na zamkach pozostal mi ten biały cement. jak go usunac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebunia No właśnie został mi jeden ząbek do wyleczenia a wtedy udam się do ortodonty:) Z moją wadą to chyba aparacik będę nosiła 4 lata....ale cóż jakoś się przemęczę bo warto:) Pozdrawiam Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shizer
Czesc wszystkim. Drugi dzien mam w zebach gumki i bol jest nie do zniesienia. Bralem juz APAP , IBUPROM nie poczulem zadnej ulgi. 21go mam miec zakladany aparat i nie wiem na ktore gumki sie zdecydowac . Czy mial ktos moze jasno niebieskie gumki? Przebarwiają czy nie ? Zakladanie aparatu boli ? Prosze o odpowieddzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebunia
shizer mi ibuprom i apap też nie pomagały, ja brałam ketonol :) Zakładanie aparatu nic boli, mnie ból złapał gdzieś tak po godzinie od założenia ale to praktycznie tylko ten jeden raz bolało, potem wizyty i podkręcanie nie jest już takie drastyczne :) Najbardziej z gumek uwielbiałam tęcze :] nosiłam ją prawie non stop jak tylko mogłam, jasno niebieskie chyba mi nie farbowały z tego co pamiętam (zdjęłam aparat we wrześniu) na pewno farbują przezroczyste :) na pierwszy raz je założyłam i to był mój błąd (nałogowa palaczka) i te gumeczki po 2 dniach były żółte takie brzydkie ;/ jasno różowe też mi zafarbowały po burakach :) pomarańczowe też fajnie wyglądają no ale tęczy jednak nie pobiją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebunia
xxpelczar94@gmail.com przy częstym szczotkowaniu zębów powinien sam odpaść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxpelczar94
szczotkuje ile wlezie czyli za każdym razem jak napije się i cokolwiek zjem, największe bryły poopadały.. nie wiedziałam że to wygląda tak nieestetycznie : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxpelczar94
szczotkuje ile wlezie czyli za każdym razem jak napije się i cokolwiek zjem, największe bryły poopadały.. nie wiedziałam że to wygląda tak nieestetycznie : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaamelia
hej, wybieram sie pierwszy raz do ortodonty w lublinie, bo mam krzywy dolny luk. moglibyscie mi podpoweidziec jak znalezc kogos dobrego własnie w Lublinie albo ogólnie? slyszalam ze na poczatek warto jest pojsc do dwoch roznych lekarzy zeby potwierdzic ich wersje i dobrac cenowo dogodna oferte.. wyjezdzam za pol roku za granice..co potem zrobic z tymi zebami z aparatem?, w polsce jest drogo a co zrobic gdy musze jechac za pol roku na pol roku.. pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaamelia
hej, wybieram sie pierwszy raz do ortodonty w lublinie, bo mam krzywy dolny luk. moglibyscie mi podpoweidziec jak znalezc kogos dobrego własnie w Lublinie albo ogólnie? slyszalam ze na poczatek warto jest pojsc do dwoch roznych lekarzy zeby potwierdzic ich wersje i dobrac cenowo dogodna oferte.. wyjezdzam za pol roku za granice..co potem zrobic z tymi zebami z aparatem?, w polsce jest drogo a co zrobic gdy musze jechac za pol roku na pol roku.. pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaamelia
hej, wybieram sie pierwszy raz do ortodonty w lublinie, bo mam krzywy dolny luk. moglibyscie mi podpoweidziec jak znalezc kogos dobrego własnie w Lublinie albo ogólnie? slyszalam ze na poczatek warto jest pojsc do dwoch roznych lekarzy zeby potwierdzic ich wersje i dobrac cenowo dogodna oferte.. wyjezdzam za pol roku za granice..co potem zrobic z tymi zebami z aparatem?, w polsce jest drogo a co zrobic gdy musze jechac za pol roku na pol roku.. pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka 87
Witam! Mam aparat od 14. Początki są trudne. Najpierw musiałam uzupełnić dwie górne jedynki bo miałam ułamane od dzieciństwa. Później okazało sie, że muszę jechać do Gdańska na zabieg, który sie nazywa frenulektomia. Polega on na usunięciu błonki, która znajduje się miedzy dziąsłem a wargą. Załozyli mi tam szwy. Strasznie później bolało, najbardziej jak sie śmiałam. Później bolało ściąganie szwów, aż mi łeski poleciały. Teraz mam aparat i nie żałuję tego co przeszłam. Trochę język obrywa od pierścieni, ale trzeba wytrzymać. No i nie idzie jeść twardych rzeczy, ani cokolwiek odgryzać przednimi zębami. Takie to oto są moje wrażenia. Ale ogólnie polecam i zachęcam :))) AHA i zakładałam u P. Bocheńskiej w Tczewie. Równa babka - POLECAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eluuniaa_
Jestem umówiona na ściągnięcie aparatu 7 maja 2010r. A 8 mam wycieczkę.;( Nie wiem, czy będę w stanie się na nią wybrać dzień po ściągnięciu.! Więc, czy po ściągnięciu aparatu długo boli.? A może wogóle.? Z góry dziękuje za odpowiedź..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiol
uderzyłem się w aparat a właściwie 1 zęba no i trochę się rusza co mam teraz zrobić boje się że będę dużej nosił aparat albo że wypadnie ten ząb doradźcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian020890
hej :) Mam pytanie: Jest znaczenie w tym czy cztery 8 usuwa się przed założeniem aparatu czy po??? bo jestem trochę zdezorientowany i zaniepokojony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian020890
hej :) Mam pytanie: Jest znaczenie w tym czy cztery 8 usuwa się przed założeniem aparatu czy po??? bo jestem trochę zdezorientowana i zaniepokojona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajac_poziomka1984
Witam Wszystkich Ja mam takie pytanie. Chce załozyc aparat poniewaz mam krzywe ząbki. Ale mam problem bo nie mam jednej szóstki. Czy w taki mwypadku jest mozliwe załozenie aparatu jak nie mam tego ząbka? Spotkał sie moze ktos z czyms takim? Bardzo prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajac_poziomka1984
Witam Wszystkich Ja mam takie pytanie. Chce załozyc aparat poniewaz mam krzywe ząbki. Ale mam problem bo nie mam jednej szóstki. Czy w taki mwypadku jest mozliwe załozenie aparatu jak nie mam tego ząbka? Spotkał sie moze ktos z czyms takim? Bardzo prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajac_poziomka
Witam Wszystkich Ja mam takie pytanie. Chce załozyc aparat poniewaz mam krzywe ząbki. Ale mam problem bo nie mam jednej szóstki. Czy w taki mwypadku jest mozliwe załozenie aparatu jak nie mam tego ząbka? Spotkał sie moze ktos z czyms takim? Bardzo prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajac_poziomka
Witam Wszystkich Ja mam takie pytanie. Chce załozyc aparat poniewaz mam krzywe ząbki. Ale mam problem bo nie mam jednej szóstki. Czy w taki mwypadku jest mozliwe załozenie aparatu jak nie mam tego ząbka? Spotkał sie moze ktos z czyms takim? Bardzo prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajac_poziomka
Witam Wszystkich Ja mam takie pytanie. Chce załozyc aparat poniewaz mam krzywe ząbki. Ale mam problem bo nie mam jednej szóstki. Czy w taki mwypadku jest mozliwe załozenie aparatu jak nie mam tego ząbka? Spotkał sie moze ktos z czyms takim? Bardzo prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajac_poziomka
Witam Wszystkich Ja mam takie pytanie. Chce załozyc aparat poniewaz mam krzywe ząbki. Ale mam problem bo nie mam jednej szóstki. Czy w taki mwypadku jest mozliwe załozenie aparatu jak nie mam tego ząbka? Spotkał sie moze ktos z czyms takim? Bardzo prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dycha
Zapytaj się najlepiej ortodonty, to chyba będzie bajbardziej kompetentna osoba. Ja muszę troche sobie ponarzekać. Otóż wczoraj miałam separację zębów i te diabelskie gumki będę nosić przez tydzień. Gdybym wiedziała, poczytała, zorientowała się wcześniej co to jest i jak to boli, zastanowiłabym się jeszcze raz, czy mi ta cała impreza jest potrzebna, gdyż wadę mam ponoć niewielką - moja orto stwierdziła, że 1,5 roku noszenia aparatu wystarczy. A tak, niczego nie świadoma, zadowolona, poszłam, jak te ostatnie cielę, na separację i jeszcze zadowolona, uśmiechnięta wyszłam, że tak fajnie było i krótko trwało :) Po powrocie do domu nie wyrobiłam i zaczęłam sobie grzebać w gębie, w efekcie jedna gumka mi lata i nie mogę jej wepchnąć spowrotem ani wyjąć, druga zniknęła gdzieś w dziąsłach, trzecia podrażniła mi dziąsła tak, że mnei szlag trafia. na szczęscie czwarta jakoś się trzyma, jednakże po dwóch godzinach od wyjścia od orto myslałam, że komuś zrobię krzywdę, jeśli stanie na mojej drodze. Dzisiaj mija drugi dzień i do przyszłego piątku chyba padnę trupem! Czym złagodzic ból? Ja biorę tony apapu i smaruję Mucositem. Mama mi poradziła żuć goździki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian020890
do zając_poziomka: w aparacie raczej o to chodzi żeby zęby były na swoim miejscu, jak nie masz tej szóstki to aparat tak Ci przesunie te zęby ze na jej miejscu będziesz miał inny ząb :) no i pewnie bedziesz mial do usunięcia ósemki tak jak ja chyba że usunie Ci szóstkę z drugiej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dycha
Rany koguta, w piątek miałam założone gumki a dopiero dzisiaj, we wtorek, przestało mnei jako-tako boleć. Natomiast od jednek gumki, co mi wciąz lata, mam mam język pocharatany, i teraz on mnei boli. Nic to - chciałam, to teraz mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shizer
witam . zalozono mi dzisiaj metalowy aparat . Niestety pani ortodontka nie dala mi mozliwosci wyboru koloru gumek i zalozyla mi te ktorych najbardziej nie chcialem - PRZEZROCZYSTE. Czy w metalowym aparacie tez widac tak wyraznie przebarwianie się gumek ? Prosze o odp i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×