Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość ChommmmmmmmmmiK
Czesc Wszystkim! Kiedy mialem 14 lat i wybralem sie do ortodontki ..(podobno najlepsza w miescie) powiedziala ze za wczesnie na aparat staly . kazala przyjsc za rok ... Mam teraz do usuniecia zeby i jeden korzen .. strasznie sie tego boje .. To na prawde tak boli ?X:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli Cie dobrze znieczulą, to nic nie bedziesz czul. ja jestem straszny bojuch jesli chodzi o kazdy kontakt z dentystą (hmm dziwnie zabrzmialo:P) ale jak chirurg wyrywal mi dwie ósemki za jednym zamachem to bylo spoko, jedna strone nawet 3 razy znieczulał zebym nie czula. zalezy ktore zeby maz do wyrwania, mysle, ze z ósemkami najlepiej do chirurga, bo nie kazdy dentysta potrafi dobrze je usunac, a niektorzy nawet sie nie podejmuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obolała
od wczoraj mam separatory pomiedzy zębami, juz mi zdążył 1 wypasc, ale go tam spowrotem wepchnełam, czy to bedzie mnie tak bolało przez cały tydzień? Rany ... nie mozna tego wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła.aparatka
hej mam pytanie czy przed założeniem aparatu można sobie wybielic zeby? pytam sie z tego wzgledu gdyz wybielanie troche oslabia zeby i staja sie wrazliwsze (ale to podobniez szybko mija) tylko nie wiem czy wolno tak oslabiac zeby przed zakladaniem aparatu... wiecie jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efkaaaxd
DO WSZYSTKICH TYCH KTORZY MAJA WATPLIWOSCI CZY WARTO ZALOZYC APARAT! Postaram się wam udowodnic na swoim przykładzie, że tak. Mam 17 lat i od około 6 miesięcy nosze aparat na górnych i dolnych zabkach (z tym, że góre zakladałam miesiac pozniej) ; )). Zawsze byłam przeciwniczką aparatów, bałam się, że przez niego stane się 'brzydsza' jak wiekszosc osób tutaj i takie tam, ale w moim przypadku było to nieuniknione. Ząbki może miałam dosyc proste ale niestety moja dolna szczeka byla na rowni z gorną. Mi to w cale nie przeszkadzało, ale badz co badz broda byla lekko wysunieta do przodu i jak sie przyjzec nie wygladalo to za ładnie. W końcu się jednak zdecydowałam! W przypadku górnego aparatu zmianę widziałam już na drugi dzień! Wiem, że może to mało prawdopodobne ale zawsze jedną jedynke miałam dłuzsza a druga krotszą a tu taka niespodzianka ze te oto zeby mialam na rowni. Miesiac po miesiacu i moja dolna szczeka poszła do tyłu, i mój zgryz jest już mozna powiedziec prawidłowy z tym, że naprawde nosze krotko aparat. Pragne zauwazyc ze teraz co 2 osoba nosi aparat i to stało sie nawet modne! Dziewczyny nie czekajcie i nie odwlekajcie, im szybciej tym lepiej a gwarantuje ze zmiany zauwazycie w pare miesiecy. Ja myslalam ze aparat bedzie najgorsza rzecza jaka mnie w zyciu spotkala ale jeszcze ani razu nie spotkalam sie z jakims wyzwiskiem, odrzucieniem czy smianiem. Jestem taka sama jak i bylam i to nie prawda ze aparat szpeci! Wrecz przeciwnie widac ze ktos moze sobie pozwolic na taki "luksus" i ze po prostu dba o siebie! W koncu to my aparatki za pare lat usmiechniemy sie szeroko w prosciusienkimi zabkami do wszystkich tych ktorzy sie nie zdecydowali i beda mowic ze oni tez mogli a ze teraz za pozno blablabla! Trzymam za was kciuki i myśle ze wszystkie niezdecydowane osoby w koncu powiedza sobie ze warto bo naprawde tak jest! POZDRAWIAM CIEPLUTKO :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram poprzedniczke:) ja zalozylam aparat dopiero wczoraj, ale od razu jak zobaczylam sie w lustrze, jak to wszysko wygląda, od razu spodobal mi sie i aparat i jak w nim wygladam;) co prawda zęby bolą, tzn. ciągną, ale to jest nic w porównaniu z tym co przezylam w zeszlym tygodniu, kiedy mialam zalozone gumki i w najlepszym przypadku konczylo sie na 3 ketonalach forte dziennie (bo tylko tyle mozna brac jednego dnia) czasem bralam jeszcze inne leki ale nic kompletnie nie pomagalo... kosmos. ale juz nie chce tego wspominac, bylo minelo, troszke sie ocierpialam,ale teraz jest o niebo lepiej;) z tym,ze z gryzieniem jest problem(od rana zjadłam gerber deser dla dzieci:D jabluszka bananki i twarozek:D i dwie parówki, ktore jadlam chyba z pol godziny, sorry, nie jadłam, kąsałam jedynkami i łykalam prawie w calosci;P no i teraz troche rosołku, rosołek najlepiej wchodzi, bo nie trzeba nic gryzc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BloOndynka xDd
mam 17 lat... za pare dni mam miec zakladany aparat. boje sie ze koledzy beda sie ze mnie smiac. poza tym pewnie przez pare dni bede seplenic i na wszystkich dookola pluc. (Nie ukrywam) jestem baardzo popularna osoba w szkole, i aparat moze wszystko zmienic... z drugiej strony mam troche krzywe zęby, i wolałabym aby sie to zmieniło. Najbardziej boję sie opinii mojego chlopaka. On nie specjalnie lubi osoby ktore według niego sie wyrozniaja, wyrozniaja- w tym sensie , ze nosza aparaty na zeby, gorsety, roznego koloru oprawki okularow itp. wiem, ze jezeli bede miala aparat ortodontyczny, to moze byc nieciekawie :( prosze o pomoc! BloOndynka xDd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno! ciesz sie ze masz mozliwosc zalozenia aparatu teraz bo bedziesz miala wczesniej proste zeby (po co czekac?) a co do ludzi,lej na nich. powinni Ci zazdroscic, ze nosisz aparat i za 2 lata bedziesz miec piekny usmiech. po za tym aparaty są podobno teraz w modzie;] a co do Twojego chlopaka, to jesli Cie kocha, to powinien Cie zrozumiec, ze to nie tylko dla siebie,ale tez dla niego nosisz ten aparat zeby byc piękniejszą;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Hej, zgadzam się z osobami przede mną. Ja noszę aparat od 3 lutego tego roku i co prawda zmienilo to w moim wyglądzie, ale wierzcie mi opinia ludzi mnie wcale nie obchodzi. Nawet założyłam sobie jaskrawe gumki, żeby było widać że mam go na zębach. Mam totalny zlew na ludzi, którzy pieprzą od rzeczy. Mój wygląd-moja sprawa. I chyba lepiej, że dbam o siebie niż za kilkanaście lat moje dziecko mnie zapyta ,, mamo dlaczego masz takie dziwne zęby?" I co mu powiem? Więc apeluję do wszystkich ,, zakładajcie!!! i to jak najszybciej!!!". A poprawa jest i to wielka!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, i to mi sie podoba;) takie podejscie, jak poprzedniczka... ludzie, to nie jest nic strasznego!;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błeno xDd
Heej.! Ja jeszcze nie byłam u orto, bo najpierw musze wyleczyc wszystkie zeby. Mój dentysta powiedzial ze na 80% bede nosic aparat... mam pare pytan i mam nadzieje ze ktos mi na nie odpowie: -czy przy zakladaniu aparatu bardzo boli? - czy jak orto ci zaklada aparat to mozesz sluchac muzy, ogladac film... itp.? -czy te separatory trzeba dlugo nosic? - czy u kazdego orto mozna zmieniac gumki co miesiac? - czy konieczne jest wyrywanie zebow? -czy na początek (jezeli sie chce) mozna wybierac kolorowe gumki? -ile wy placiliscie za aparat czekam na odpowiedzi, i pozdrawiam :D bardzo mi na nich zalezy :P z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Hej. Nie ma sprawy chętnie odpowiem na wszelkie pytania: -czy przy zakładaniu aparatu bardzo boli? No więc odpowiem, że nie. Nieprzyjemne jest wciskanie pierścieni na tylne zęby, ale żeby bolało to nie. Po prostu wysusza zęby, nakleja klej, a później przykłada zamki. Później przeciągnie drut przez wszystkie zęby, założy gumki i po sprawie. (zakładanie około 2 godzin na obydwa łuki-góra + dół). - czy jak orto ci zakłada aparat to możesz słuchać muzy, oglądać film... itp.? Z tego co mi wiadomo to można. Ja miałam telewizor włączony. :P -czy te separatory trzeba długo nosić? Ja i moi znajomi nosiliśmy około tygodnia. - czy u każdego orto można zmieniać gumki co miesiąc? Zależy jaki masz aparat. Jak metalowy to tak, jak porcelanowy to nie wiem. Na każdej wizycie można. :) - czy konieczne jest wyrywanie zębów? No więc tak. Ja miałam wyrywane 4 zęby, za dużo nie bolało. I jest ok. Ale mój kolega nie miał wyrywanych i teraz trochę cierpi, bo ma piłowane i w ogóle średnio. Ale to musi ortodonta zdecydować. -czy na początek (jeżeli się chce) można wybierać kolorowe gumki? Raczej tak. Mi się od razu zapytała czy chce kolorowe gumki, czy raczej takie mniej widoczne. Powiedziałam, że chcę kolorowe i mi założyła. Jasnoniebieskie. :P Później miałam różowe, później znowu niebieskie a teraz ciemne fioletowe. Dodam, że noszę aparat od 3 lutego :P -ile wy płaciliście za aparat? Ja za górę i dół 3000 zł. + 150 zł łuk podniebny-muszę go nosić, żeby mi się górne zęby nie rozchodziły. Ale nie wszyscy go muszą nosić, więc bez obaw. Zresztą nie jest taki zły. Jak coś to możemy się gg wymienić i będziemy pisać na bieżąco. Mam nadzieję, że pomogłam. Trzymaj się : *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Kurcze!!!!!! Napisałam odpowiedzi do koleżanki powyżej i mi się usunęło. Ale ok napiszę jeszcze raz: -czy przy zakładaniu aparatu bardzo boli? Nie, nie boli wcale. Nieprzyjemne może być wciskanie pierścieni na tylne zęby, ale nie można tego nazwać bólem. Później wysuszają Ci zęby, nakładają klej i naklejają zamki. Następnie połączą wszystkie zęby drutem, założą gumki i gotowe (obydwa łuki około 2 godzin zakładania). - czy jak orto ci zakłada aparat to możesz słuchać muzy, oglądać film... itp.? Raczej można. Jak mi zakładali to miałam włączony telewizor. :P -czy te separatory trzeba długo nosić? Nie. Tylko tydzień. - czy u każdego orto może zmieniać gumki co miesiąc? Zależy jaki masz aparat. Jak metalowy to tak, a jak porcelanę to już nie wiem. - czy konieczne jest wyrywanie zębów? To zależy od ortodonty. Ja miałam wyrywane 4 zęby i przynajmniej mam miejsce, żeby się przesunęły, a mój kolega nie miał i teraz ma problemy typu piłowanie zębów. Ale każdy ma inny przypadek. :P -czy na początek (jeżeli się chce) można wybierać kolorowe gumki? Można. Mnie się orto zapytała czy chcę mieć kolorowe gumki, czy wolę mniej widoczne. Ja od razu powiedziałam, że kolorowe! Na początku miałam jaskrawoniebieskie, później różowe, znów niebieskie, a teraz mam ciemnofioletowe. Dodam, że aparat mam od 3 lutego. Szalej z kolorowymi! -ile wy płaciliście za aparat? Ja za metal za górę i dół 3000 zł + 150 zł za łuk podniebny. Muszę go nosić, na górze, żeby mi się zęby nie rozsuwały. I wizyta ci miesiąc około 80 zł. Mam nadzieję, że pomogłam. Jak chcesz to podaj gg i będę Cię informować na bieżąco. Pozdrawiam i trzymaj się. Nie pękaj! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Jednak się nie usunęlo i musiałam dwa razy napisać! Hehe .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspiryyna
Mam skączone 28 lat i kilkunastu dni noszę aparat In Ovation C, jest prawie niewidoczny, bez gumek tj, samoligaturujący. Jestem bardzo zadowolona, samo nakładanie trwalo 40 minut (góra i dół), nie ma pierscieni na trzonowcach, tylko same zamki. Przed wizytą musiałam wyrwać jednego zęba, ale nic a nic nie bolalo. Wizyty mam zaplanowane co 2 miesiące. Wadą jest koszt: ok.2600 zł/jeden łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyśśś
witam wszystkich noszacych aparaty:)), ja aparat nosze od ponad pół roku na górze i niecałe 3 miesiące na dole ale efekty szczególnie na dole sa spektakularne, jednym słowem na dole miałam "co drugi wystąp" a po miesiacu noszenia uszeregowały sie:) martwi mnie tylko jedna rzecz, dotychczas mialam wymieniany jeden łuk i płaciłam za wizyte 150 zł ostatnio miałam wymieniane tylko ligaturki i co prawda przeklejany zamek na zabku ale tez placiłam 150 złotych a ortodontka powiedziała mi ze wymiana łuku kosztuje 150 złotych wiec spodziewam sie ze jezeli bede miała wymieniane 2 łuki to za wiztyę bedę musiała zapłacic az 300 złotych,uwazam ze to za duzo ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam, dodam że aparat zakładałam w klinice stomatologicznej um w Lublinie i gdyby ktoś miał wiedze dotycząca tej własnie kliniki to prosze o pomoc, bo jakoś głupio mi zapytac ortodontke, tym bardziej ze to nie ona jest szefowa i ona nie decyduje o cenach ale wydaje m sie ze gdybym miła tak płacic to jednak to przesada patrzac po cennikach innych gabinetów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błeno xDd
Agata94 ... no to sie mozemy wymienić gg... i dzieki za odpowiedzi :) bardzo pomoglas.. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błeno xDd
noo.. Agata94 ... to podaj to do cb napisze na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 28
Hejka!Ja właśnie od dzisiaj noszę aparat na zęby:)Są to plastikowe przeżroczyste szyny na górną i dolną szczęke...metoda nazywa się INVISALIGN.Wymienia się je co 2 tygodnie.Ja mam bardzo skrzywione górne zęby...tzn dwójki mi bardzo wystają do przodu...wygląda to okropnie...strasznie wsydzę się uśmiechać:(No i wkońcu zdecydowałam się na aparat....szkoda tylko że tak póżno. Ortodonta powiedział mi że moje leczenie potrwa 15 miesięcy tzn.górna szczęka 15 a dolna tylko 8:) pierwsze szyny dostałam dziś...troszkę ciężko się je zakłada i zdejmuje ale orto powiedział że to dlatego że te dwójki są tak bardzo wysunięte...i że to też kwestia wprawy:)trochę mi dziwnie w buzi ale i tak myślałm że będzie gorzej...czuję trochę ucisk na zęby ale da się wytrzymać....no i bardzo mi sucho w buzi....muszę pić cały czas wodę...ale mam nadzieję że to minie:) tak czy siak jestem bardzo zadowolona że wkońcu zaczęłam:) powodzenia i wytrwałości dla wszystkich APARATÓW I APARATEK:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszusianka
Witajcie! zamierzam zalozyc staly aparat ortodontyczny, taki ceramiczny. Interesuje mnie czy lepiej szukac ortodonty publicznie czy prywatnie. Wiadomo ze w publicznym zakladzie tez bede musiala placic ale chodzi mi teraz o ceny, moze w publicznych zakladach jest to taniej, wiadomo prywaciarze sie cenią. Powiedzcie mi tez gdzie w Rzeszowie mozna zalozyc taki aparat i za jaka cene? dzieki za odpowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie podejmuję leczenie orto we Wrocku w dobrej klinice, a jestem ze Strzelec Opolskich, czy ktoś z opolszczyzny chciałby zabierać się ze mną? Pozdrawiam mój nr gg 6052194

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara aparatka
Hej, ja noszę aparat Innovation C od miesiąca. Nie ma żadnych pierścieni, tylko na szóstkach mam takie jakby mocniejsze zamki i tyle. Miałam obiekcje, bo hjestem sporo po trzydziestce ;-P, ale teraz juz mi to wisi. Jestem zadowolona, nic nie bolało. Wizyty co 6 tygodni, nie ma żadnych gumek. Aparacik jest estetyczny. Nic mnie nie bolało zakłądanie, ani potem. Jedynie co, jak się zapomnę i coś nagryzę, to mnie potem trochę boli. Ale generalnie - jem wszystko.Nie mam dużej wady - orto powiedział, ze leczenie potrwa do 1,5 roku. Niestety, koszt jednego łuku Innovation C - 3 tys...Na razie nie żałuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomek1984
Hej Czy może mi ktos powiedziec po jakim czasie od wyrwania zębów zakłada sie aparat? Jak dziąsła sie wygoja czy od razu? Jak to wyglada? Ile mniej wiecej dziasła sie beda goić? Bardzo prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maała ;- DD
ja noszę aparat i jestem zadowolona ;p __________________________ Wchodźcie, spoko stronka ; ] http://Agusik.gliteruje.pl To mój sposób na spędzanie wolnego czasu , sprawdźcie sami .xdd ; -**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomek1984, mi wyrwali 7.05 dwie osemki na dole, a w kolejny piatek 14.05 zalozyli mi aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
No już daję gg. Napisz koniecznie :P 6405895 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka08
Witam wszystkich! Ja nosze aparat od wczoraj, góra i dół 3,5tys. zakładanie nie bolało, gorzej było z gumkami separacyjnymi założonymi tydzień temu masakra to był koszmar myślałam że zwariuje! strasznie mnie zęby bolały i dziąsła, nie mogłam spać, w końcy jedną wydłubałam( czego robić nie wolno) ale niewiele pomogło bo gumek jest 8, no ale jakoś to przeżyłam, teraz mam aparacik i jeszcze mnie zęby nie bolą... znajomi mnie jeszcze nie widzieli ale myśle że jeśli będą się śmiać to ja razem z nimi :D pozdrowionka dla wszystkich!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zdjęłam górny łuk i wcale nie jestem zadowolona .Chociaż mam już dobry zgryz to mam asymetrie jedynek przez brak trójki (lewa jedynka jest przesuniętą w lewo) nie wyrosła mi jedna trojka po lewej stronie ( była w dziąśle ) ,musiałam jechać usuwać zęba a ortodontka stwierdziła ,ze jak chce mieć idealne zęby to musiałabym usuwać jeszcze 3 zęby ( wszystkie pozostałe trojki) .W końcu stwierdziła,że tego nie zrobi bo mi szczeka pójdzie do tylu i mój nos jeszcze bardziej się wydłuży.Oczywiście było piłowanie zębów ale to nic prawie nie dało .Do idealnej symetrii brakuje mi 3 mm.Jak dla mnie to dużo ,tym bardziej ,ze szeroko się uśmiecham i widać to i to bardzo chociaż ortodontka zapewniała mnie ,że 90% ludzi tego nie zauważa ale w moim przypadku jest inaczej. Aparat miałam nosić 2 lata, były 3.Dolny łuk idzie tragicznie , moja trójka nie chce się ściągnąć Oto cała moja historia z moimi zębami .Jestem tylko ciekawa ile jeszcze będę nosiła na dole ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) Prosiłabym kogoś życzliwego o podanie jakiegoś namiaru na dobrego, sprawdzonego ortodontę w okolicy Sosnowca, Dąbrowy Górniczej. Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiemniewiemnic
Myślę, że ważne, żeby znaleźć dobrego orto, który leczenie dobierze indywidualnie, albo nawet odradzi (ale to tylko moje zdanie), bo być może nie nadaje się do każdych zębów. Z tego co wiem z własnych minusów, po zakończeniu leczenia, to może być: 1. Starte szkliwo przy zdejmowaniu aparatu 2. W aparacie działają siły na zęby, jeśłi zęby mają duże ubytki, są słabe itp, to może im to zaszkodzić, mogą szybciej stać się martwe itp. 3. Jeśli ortodonta nie jest tak dobry jak powinien/coś mu nie wyjdzie/siła wyższa wystąpi - mogą się zacząć problemy ze stawami żuchwowymi, z krążkiem, w tym stawie, który się nie powinien przemieszczać a po leczeniu może zacząć. Gdybym to wszystko wiedziała "przed", to wcale nie jestem pewna, żebym to zrobiła, zwłaszcza, że estetycznie może nie było super, ale i też nie jakoś źle czy rażąco, raczej przeciętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×