Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emisia

problemy z kupkami

Polecane posty

Gość emisia

Moja 2,5 letnia córeczka korzysta z nocnika, ale kupki robi tylko w pampersa. Ostatnio zauważyłam że ma z tym problem i wydaje mi sie że ona powstrzymuje się od wypróżnienia co sprawia jej ból więc krzyczy wniebogłosy. Ona płacze i ze zmęczenia aż się trzęsie aż w końcu zrobi kupkę; no i po tym wszystko jest ok. Jak mam ja przekonać że robienie kupki jest w porządku i nie ma się czego obawiać? Nie wiem czy to problem fizjologiczny czy bariera psychiczna; jutro porazdę się lekarza, ale może miałyście podobne doświaczenia lub wiecie jak nam pomóc. Dziękuję za każdy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może ten problem polega na tym ,że jednak w pampersa trudniej się załatwić niz na kibelku .Może próbuj ją w jakiś sposób nakłonić do robienia na nocniczku lub kibelku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emisia nie lekceważ tego. Moja starsza córeczka też miała kłopoty w tym wieku i trwało to 2 lata. Okazało się że ma nawykowe zaparia, groziła jej juz operacja. A pomogły sposoby prababci - woda gotowana z miodem rano na czco. Codziennie. Już po kilku dniach takiej kuracji zauważyłam poprawę, ale ten specyfik podawałam jej jeszcze przez rok - mozna do smaku zakwasić lekko cytrynką. NIe wiem czy na Twoją coreczkę to podziała, na mnie na przykład nie działa i z zaparciami mam problem, ale chodzi mi o to, że moze warto popytać mamę lub babcię o jakieś domowe sposoby. Wydaje mi się ze twoja córeczka raz czy dwa zrobiła twardą kupkę, zabolało ją i teraz rzeczywiście się boi i wstrzymuje ile się da, a potem ta kupka znowu jest bardzo twarda - i koło się zamyka. Odradzam podawanie leków z apteki nawet jeśli lekarz zaleci wydaje mi się ze zawsze warto spróbowac sposobów naturalnych na takie dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli rzeczywiście ma zaparcia a nie sa to przyczyny innej natury to powinnaś pójść z małą do lekarza.Mój synek od urodzenia miał problemy z wypróżnianiem(chyba po mnie tak przynajmniej twierdzi moja mama) i dostawał taki specjalny syropek którego nazwyjuż nie pamiętam.Ale Twoja córcia jest już dość duża i możesz faktycznie próbować domowych sposobów podając dużo owoców i innych produktów przyspieszających przemianę materii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nam gastrolog zalecił otręby pszenne lub zytnie - ja dodaję małej do zupy łyżeczkę. Gotuję też kompot ze śliwek i pije sobie na poczatku nie chciała ale teraz ok. Można też zaparzyć siemię lniane i ten "glut" dodać do zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×