Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Evelinka, czemu mam dołka?? Bo wy tu wszystkie o ciążach, zaręczynach (🌼GRATULACJE ja_biedna !! 🌼), starankach, a ja....szkoda gadać. Dobrze, że mam przyjaciół i dużo pracy. Lucyna, to naormalne objawy na początku stasowania metforminy. Tak samo jak wymioty, senność, biegunka, nudności czy metaliczny smak w ustach. A jaką dawkę dziennie bierzesz? Mój lekarz zawsze mówi, że tyje się od jedzenia a nie od leków (prócz sterydów). :) Aaa, przy braniu metforminy uważaj na alkohol. Nie powinno się dużo pić (jeśli w ogóle) przy jego przyjmowaniu. Zmniejsza skuteczność enzymów rozkładających alkohol w wątrobie (po której i tak jeździ). Choineczka, a jesteś alergikiem?? Jaką tabletkę na to uczulenie wzięłaś? Z mojego 20-letniego doświadczenia różnych postaci alergii sądzę, że powinna pomóc. No i jeszcze wapno...naprawdę nie wiem. Może pierwsze słonko Cię polizało i stąd te plamy. Tak się czase zdarza. Kamcia84, skrótowo. Podstawą do rozpoznania samych policystycznych jajników jest USG dopochwowe (PCO), natomiast dla całego zespołu kluczowe są badania hormonalne. W 3 d.c. LH, FSH, estradiol; a w dowolnym prolaktynę i testosteron. Takie badania na początek. Potem dochodzą inne androgeny (nadnerczowe) do sprawdzenia oraz krzywa cukrowa, insulinowa oraz lipidogram. Twoje objawy wskazują na same PCO, które dotyczy 20% kobiet, nie daje objawów i najczęściej jest rozpoznawane przy przypadkowym USG. Podstawowe kryteria rozpoznania PCOS: -brak owulacji; -rzadkie lub wtórny brak miesiączki; -podwyższony poziom androgenów + skutki; -obraz policystycznych jajników w obrazie USG. To taka gruba podstawa. Samo leczenie zależy od planów macieżyńskich. Szczególy podam jak będzie prośba. Pamiętaj jednak, tego się nie da wyleczyć na dzień dzisiejszy. Można zaleczyć. Nie spotkałam się z tym, żeby PCOS wpływał w jakikolwiek sposób na zdrowie dziecka. Oczywiście mamy dużo wyższe ryzyko zachorowania na cukrzycę ciężarnych, a z tym jest związane pewne ryzyko dla matki i dziecka. Ale wady rozwojowe to na 90% nie przez PCOS. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Poziomkowy-sorbet, powinnaś się leczyć od teraz. Choroba cały czas istnieje i sie rozwija. Lepiej ją ujarzmić trochę wcześniej niż później. Nieciążowe leczenie PCOS nie musi polegac na barniu hormonów. Spójrz na mnie. Ja się nie staram, niestety ale nie biore hormonów. Acha, PCOS nie rozwija się w wyniku długotrwałego podwyższenia testosteronu tylko jest jego skutkiem. To zaburzenia genetyczne, na które mamy niewielki wpływ. W Twoim przypadku to chyba by dexamethazon wchodził w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luccyna :) :) podaj mi numer konta !! zaraz zrobię przelew, no nie odmówię sobie członkostwa w tak zacnym klubie :) :D :D śniadanie takie małe???? :D noo dooooooobraaaaa :P ja_biedna,przepiękny pierścień!!! :) :) poziomkowy-sorbet, z tego co mówił lekarz mojej bratowej, która też ma pco, podobno im wcześniej się leczysz, tym lepiej... I podobno najlepiej przy pco, jeśli się uda wcześnie urodzić... ale myślę, że to indywidualna kwestia. choineczka, a propos nadwagi... weszłam dziś rano na wagę i się okazuje, że mam 25 kilo za dużo... też ładnie, prawda ?? :) ale co tam!! skoro jutro dieta, to zaraz idę wcisnąć pyszny serniczek teściowej :) Pierniczek_83 LH i FSH robi się w trzecim dniu cyklu?? gdzieś czytałam, że w pierwszym?? bo bym chciała iść zrobić... no to buziaki Dziołszki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia84
no no Pierniczek_83 widzę, że z ciebie dobra fachura jest;) oczywoście BAAAARDZO PROSZĘ o szczgóły leczenia... przynajmniej będę miała chwile żeby przygotować się psychicznie na to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piątek byłam u ginekologa. Publicznie. Na wizytę czekałam prawie 2 miesiące. Wchodzę i mówię \"chciałabym odstawić tabletki antykoncepcyjne\" , doktórka \"nie ma problemu\", ale czy na prawdę mogę? kiepsko sie na nich czuję\", d:\"moze Paniodstawić\", ja \"a czy wiec moge dostac cos w zamian\", d: \"nie, nie ma takiej koniecznosci w Pani przypadku. Poczekamy-zobaczymy\", ja: \"ale slyszałam o takiej terapii: metformina +spironol. Czy nei mozna by jej zastosowac w moim przypadku?\", d: \"nie, to nei dla Pani. Prosze odstawic i zglosic sie do mnei na kontrole na pierwszy wolny termin\", ja: \" ale sie boje ze mi testoseron znow podskoczy...\", d: \" Co Pani tak od razu pesymistycznie? prosze sie zglosic na nastepną wizyte\", ja: \"a czy mam w tym czasie porobic jakies badania?\", d: \"nie, nei trzeba. Do zobaczenia\"..... Moja rozmowa trwala moze 2minuty. Nawet mnei nei zbadala. Przy rejestracji dowiedzialam sie ze nastepny pierwszy wolny termin to 20czerwca...Jestem załamana :( wiedzialam ze nie bedzie chciala mi metforminy przepisac...A wiec postanowilam- wybiore sie w najblizszym czasie do prywatnego ginekologa...I w zwiazku z tym mam do Was pytanie- czy moge zrobic badania hormonalne zaraz po odstawieniu tabletek? czy moze powinnam poczekac 1cykl? a jesli moge zaraz po odstawieniu to w jakim dniu cyklu i jakie badania to powinny byc?..Z gory dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać, że PCOS mam juz zdiagnozowane. Od jakiś 4lat. Do tej pory tylko na tabletkach anty leciałam. Ale mam ich serdecznie dosc! tu wlasnie usłyszalam o metforminie i alternatywie dla anty. Cchce móc życ w maire normalnie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuchna
witam jestem zaniepokojona ze wpdałam , uprawialam z chlopakiem petting , nasienie bylo w okolicy pochwy , od tamtego czasu niemialam zadnych kontaktów seksualnych , to było jakies 7 tyg temu, zrobiłam 5 testów ciążowych pierwszy 7 dni po petingu drugi 12 dni po petingu -(dzien spodziewanej miesiaczki) nastepny 28 dni po pettingu nastepny tydzien po terminie nastepnej miesiaczki i natepny 2 tyg po terminie nastepnej miesiaczki robiłam PRE-TESTY i QUIK VUE2 TESTY WYSZŁY NEGATYWNE wszystkie! robilam z porannego moczu , a po terminie miesiaczki z moczu w środku dnia jednak boje sie ze jestem w ciazy jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhh
już rok temu podejżewałam że mam PCOS ale do lekarza poszłam dopiero przed świętami przepisał mi hormony i teraz żałuje że wogóle poszłam do tego lekarza bo już 16 dzień krwawie a jak poszłam do lekarza z tym to mi powiedziała babka (bo tego mojego nie było) że nie widzi świeżej krwi dała mi jakieś globulki i powiedziała że przjdzie za dwa dni. minęły 4 i mi nie przeszło:/ teraz wiem jedno: nie warto się leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwuchna nie ten temat:/ i nie jesteś w ciąży. Heroldina ja myślę, że trzeba poczekać 1 cykl przynajmniej, ale moze się wypowie ktoś kto wie więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
witam witam moje drogie:) pierniczek! nie smuć się !!! :* :* :* dziękuję choineczce, Luccynce i fafforkowi za komentarze do zdjęcia :) Luccynko - ja się nie przefarbowałam tylko wróciłam (a raczej wracam) do mojego normalnego koloru włosów :) a co? lepiej w blond?? a pierścionek ma w sumie 19 "oczek" - gdyby nie Ty nie wpadłabym na to żeby je policzyć nawet ;) zrobiłam super zbliżenie zoomem tego pierścionka bo na tej fotce niewiele widać, ale pozniej stwierdziłam, że jednak nie umieszcze tego zdjecia bo jakos tak głupio, nie?? choieczka co z tą Twoją@ ?? zawsze masz takie nieregularne cykle?? może jednak zrób sobie teścik?? może Ty też będziesz mama?? :) dzisiaj mnie czeka sadny dzien - ginek mi powie czy moje ciaza jest "maciczna" ! jestem dobrej myśli! ostatnio chodze pijana ze szczescia! ... i wiecie co?? jak sobie myśle o plci dziecka to bez przerwy widze kolor rozowy... zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja własnie skończyłam 10-ciodniową luteinę... i teraz czekam czy @ sie pojawi a jesli siępojawi to z jakim efektem owulkowym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek babulcom:) Właśnie dokończyłam czytać wszystkie zaległe posty i już jeste z wami na bieżąco:) Wczoraj spędziliśmy z mężulem cudowny dzionek na łonie natury;) byliśmy nad rzeką i san ale nie było miejsca na obozowanie:D więc pojechaliśmy nad Wisłę i znaleźliśmy super miejsce,odpoczęliśmy wreszcie,jedzonko ze sobą w koszyk i tak prawie do wieczorka:P Ja biedna-wieeeelkie gratulacje z powodu zaręczyn,wiem jakie to dla kobiety ważny moment i nie mniej od samych zaślubin:) a pierścionek śliczny! DAWAJ ZNAĆ jak wrócisz dziś od gina jak z ciążą?!!!! Ale ja wiem,że wszystko dobrze:):):) i różowo:D Lucynko fakt my jesteśmy z Marsa a faceci z Wenus:P :D Reszcie babulcom życzę miłego dzionka pełnego słonka ;) :) Zmykam jakieś zakupki szybkie zrobić bo puchy w lodówce aby światło daje najwięsej blasku:D apropo jakaś ostro rozkojarzona jestem za kółkiem odkąd jestem w ciąży :D muszę podwójnie uważać :P:D:D:D Buziole cmok cmok 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Szanowne Panie:) Drogi kochany pierniczku-wiem ,ze nie nalezy pic alkoholu i calkowiecie jestem tego swiadoma ,ze wczoraj mogłam zrobic sobie tym krzywde ale sie tłumacze ,ze to byl ostatni raz a drinki to praktycznie sam sok:) wiedziałam ,ze jak sie pokazesz to zaraz bedeę wszystko wiedziała..zazywam 2xmetformax500. ................. dieta halllooooo dieta........................... serek ziarniisty+pomidor ! lub jogurt natur.+ płatki owsiane jak Wam idzie Choineczko i fafforek,kamcia84? fafforek-stwierdzilysmy z choineczkom ,ze jako pierwsza członkini ktora do nas dolaczyla masz GRATIS!!!! ja_biedna-jakos w blond wydaje mi sie ze lepiej(kieruje sie jedynym zdjeciem z profila) o matko 19? no,no ...git! wypas jak od ciebie do mnie..nic głupio tylko dawaj fote!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz to mam taka osobista prosbe do WAs. Czy moge Was prosic o 1,22zł +vat? Chodzi o sms na numer 7101 o treści HO 689 juz Wam tłumacze. To jest 1 głos na moja corke .brała udzial w castingu na modelke firmy HOt OIL to taka marka odziezowa dla dzieci (polecam) i problem w tym ,ze mozna z jednego numeru oddac jeden głos.STrasznie mi na tym zalezy a Was jest spora gromadka i było by duzo tych głosikow...wiem ,ze moze to nie fair ale same wiedziecie ,ze co sie nie robi dla swojej pociechy:) oczywiscie jezeli sie spotkamy u mnie w Bieszczadach chetnie oddam kase:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Jabiedna>>>> piekny pierscionek i wygladasz po prostu kwitnąco :) Lucynka ja oddaje głosik :) ale moze bys pokazala jakąs sesje ??? :) Pierniczku nie smutkaj sie :) na Ciebie tez przyjdzie kolej i to wtedy gdy bedziesz sie najmniej tego spodziewac :) 🌼 Dziewczyny ja tez jestem na diecie ;) :P:P:P:P:P aaaaaaaaaaaaaaaa i dzieki za kciukaski - egzamin zdany :):):) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez oczywiscie prosze strone www.hotoil.pl wejdziecie na Przemysl dn.24.04.2008r.strona 7 lub 8 oliwia lat 9 >>>>>>>>>> narazie to sa eliminacje a pozniej ta dziewczynka ktora wygra bedzie miła profesjonalna sesje do reklamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
a_psik dziekuje serdecznie Luccynka! już wysłałam głos na Twoja mała modele - zaraz zerkne w sesje:) nie,...nie wrzuce tego zdjecia- ludzie pomysla ze kompletnie palma mi odbiła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
Luccyna! powiem Ci prawdziwa z niej modelka! jakie pozy!!! :) :D fajna ta Twoja corcia. ciekawe jakie bedzie moje bobo :) ... ach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane!! :) Luccyna też wysłałam smska :) :) Piękna ta Twoja córcia :) A_psik gratulacje z okazji zdanej zerówki :) Ja_biedna czekamy na dobre wiadomości i trzymamy kciuki :) Dieta od dziś :) Dziękuję moje drogie za prezent w postaci gratisu :P :P zjadłam dziś twarożek ze szczypiorkiem i miałam zjeść banana, ale coś mi powiedziało, żeby nie go jeść. I mleko wypiłam. Pół kubka :) Kto mnie molestuje na gg i się nie przedstawia, cooo??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fafforku 🌼 dzienks :) widze ze Ty tez na diecie od dzis :) ???? Lucynka no zapowiada Ci sie modelka w domu :) Ja ide gotowac obiadek , juz nie mam pomyslu co gotowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No NO ja też na dietce :) wiosna idzie chociaż brzuchol trzeba zrzucić na początek :) buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fafforku 🌼 dzienks :) widze ze Ty tez na diecie od dzis :) ???? Lucynka no zapowiada Ci sie modelka w domu :) Ja ide gotowac obiadek , juz nie mam pomyslu co gotowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Moje Kochane! Wiedzialam,ze na WAs moge polegac:) buzka:)A_psik ja_biedna fafforek jeszcze raz DZIEKUJE:) fafforek -zjadłam jabłko..eee hh! na obiad surowka z kiszonej kapusty+10dkg szynki ta diete mam od kitki. ale Oliwia sie ucieszy jak jej pokaze te wasze zachwyty nad jej uroda bedzie jej miło tym bardziej ze jest chora ma goraczke a 11.05 jej komunia..oj oj oj ! A_psik -widze ze tez dolaczylas do naszego klubu \"choineczka&luccyna\" ? a z tymi obiadami to nawet mi nie gadaj tez mnie juz cholera bierze co tu wymyslic? o zurek! a na drugie? upsss! nie mam pojecia! Pozdrowki dla Was! zagladne wieczorkiem aa ..gratulacje za zdanie egzaminu A_psik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Lucynka ja tez mam dietke od Kitki to dla Nas dobra dietka tylko jak ja przestrzegac - ja nie jestem stworzona do dietowania :P:P:P:P Dzieki jeszcze raz za gratulki i kciukaski :) Ooooooo Pascal moze on mi cos podpowie na dzisiejszy obiadek :) zmykam poogladac :) papapapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-biedna
do fafforka i innych na diecie: "kobieta bez brzucha jest jak garnek bez ucha" !!! :))) nie odchudzać się! i tak jesteście piękne!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ja_biedna serdeczne gratulacje!!!!:) Fajnego masz faceta w takim razie, że od razu zaczeliscie jakze owocne staranka:) moj zareagowal inaczej niz sobie wyobrazalam:( no ale nie bede sie dolowac! Pisze bo moze Wy dziewczyny wiecie czy po Duphastonie "okres"moze wygladac jak takie wieksze plamienie?! Bralam go 10 dni i na drugi dzien dostalam plamienia- ktore trwa jakis 3 dzien ale nie jest to raczej okres no chyba ze bardzo bardzo slaby...tak powinno byc?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_biedna-ja juz raz miałam "brzuch" a teraz to wole garnki z raczka niekoniecznie z uchem hahihihaha! o matko juz 11.45 no nie kobitki bo zostane bez obiadku dzis.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wyslalam 2 smsy Luccynko... :P bylam u lekarza... zapisal mi sterydy w zastrzykach na ta wysypke :( ehhh cokolwiek nie zjem i tak czuje sie winna... do dupy taka dieta, jak mnie maja sterydami pompowac!!! @ nadal nie nadeszla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe ja_biedna, tu chyba chodzi o inny brzuch :P Repetytorium- Ja akurat po Duphastonie miała baaardzo duży i bolący okres. Tak bolało, że się zwijałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×