Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Ja biedna sprawdz tutaj, http://noworodek.pl/index.php?sm=2&ope=1 (wymiar CRL)ale wychodzi ze twoja dzidzia jesli naprawde mierzona byla od pupki do glowki ma juz ok 17 tygodni +/- 10 dni. Mi do tej pory wszystkie wymiary jakie robil lekarz malej sie zgadzaly w tym kalkulatorze. Wiec ktos zrobil gdzies blad. Ale najwazniejsze jest, ze dzidzia rosnie, serduszko bije i juz niedlugo bedziesz mama :D Z tym wiekiem dziewczyny to przesadzacie !!! Ja bede miec w tym roku 29 i dopiero rodze dziecko, wiec wyluzujcie. Sloneczko, przy braniu jakichkolwiek tabletek anty nie zajdziesz raczej w ciaze. Poczytaj troszke nasz topik to sie dowiesz i poznasz kilaknascie historii dziewczyn z pco... A u mnie weekend, przestalam pracowac :D:D:D Wiec mam tydzien laby do porodu, no chyba, ze mala zechce przywitac sie wczesniej, w co szczerze watpie ;) Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
surfitka! dzieki za dobre checi ale ja nawet nie umiem z tego interpretatora skorzystac ;) taka madra jastem!... no pewnie ze najwazniejsze jest to ze dzidek w ogole jest ale to troche tak obciachowo nie umiec powiedziec ile jestes w ciazy nie?? ... :( :( :( 17 tyg to zdecydowanie za duzo... na pewno dzidzia tyle nie ma... ja juz nic nie wiem :( bez sensu... wkurza mnie to i tyle! ... :( :( :( :o !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
a na dniach bedzie juz rodzic moja bratowa! tez sie nie moge doczekac. ciekawe jaka ta mala srola bedzie ? :) narazie maja jednego synka(4latka)... fajnie ze beda miec teraz parke:) juz mi sie chce jej ponosic...znaim doczekam sie na wlasne :) normalnie instynkt mi sie budzi macierzynski! fajnieeee!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna, na pewno wszystko jest dobrze, bo inaczej lekarze podniesliby alarm. A malutka bartowej bedzie przeslodka :) Jak kazdy dzidzius. Twoj tez taki bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
surfitka! dzieki za slowa otuchy :* mam nadzieje ze ty swoim bobaskiem tez sie pochwalisz na naszej klasie?? wklep szybciutko zdjatko to bedziemy podziwiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
no i lekkiego i "przyjemnego' :) porodu CI zycze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie ze sie bede chwalic, oby tylko wszystko szczesliwie przebieglo i malutka byla zdrowa. I dziekuje za zyczenia :) Na pewno sie przydadza...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, skoro od 3 miesiecy nie mam okresu, na ostatnim usg gin stwiedzil brak owulacji, to znaczy ze nie moge zajsc w ciaze? czy moge sie nie zabezpieczac? nie biore antykow, stad moje pytanie. czy brak okresu oznacza, ze jestem obecnie nieplodna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko1716
moim zdaniem lepiej nie ryzykuj bo nigdy nic nie wiadomo, chyba ze chcesz dzidzie znajoma miala w wieku 16 lat OPCS nie leczyla tego i okazalo sie ze jednak zaszla w ciaze mimo to ze nie dochodzilo u niej do owulacjii!!! pozdrawiam sloneczko1716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc dziewczyny:) Co tam u was? Ja nadal mam sesje, ale zupelnie mi sie nie chce uczyc i przeciagam ta chwile w nieskonczonosc:P ja_biedna: :) ale bedziesz miala duzego dzidziusia:)- a moze juz wczesniej bylas w ciazy i nie wiedzialas, dlatego sa te rozbieznosci co do tyg. ciazy!?a juz wiesz czy to bedzie chlopiec czy dziewczynka? ja 82: skoro nie masz okresu to twoj cykl jest raczej bezowulacyjny, moj lekarz mi mowil, ze jesli sie nie chce miec dziecka to nalezy sie zabezpieczac bo nikt nie da gwarancji, ze nie bedzie owulacji- bo choc bardzo rzadko u kobiet cierpiacych na PCO a jednak czasami wystepuje samoistnie owulka i mozna zmajstrowac bobaska:) Ach dziewczyny chcialabym sie spytac odnosnie kwasu foliowego- na ile miesiecy przed ciaza trzeba go przyjmowac?czy zbyt dlugie zazywanie go moze przyniesc jakies szkody w organizmie lub zle wplynac na ewentualna ciaze?Chyba niedlugo dolacze do szacownego grona- starajacych sie:) porozmawialismy z moim facetem i powiedzial, ze mozemy robic dzidziusia, bo skoro rzeczywiscie bede miala miec problemy- mam nadzieje, ze nie:P- to lepiej zaczac starac sie wczesniej!:)bardzo mnie zaskoczyl bo jeszcze niedawno moiwl ze jest na to za wczesnie, a teraz prosze...:)no zobaczymy! Sciskam mocno i pozdrawiam wszystkie Babeczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
repetytorium - nie wiem czy to chlopiec czy dziewczynka... zreszta narazie chyba nie chcemy wiedzic. fajna jest taka niepewnosc... zreszta chyba na to za wczesnie zeby zobaczyc... a ile masz lat repetytorium jezeli moge zapytac ze mowisz ze za wczesnie na dzidzie?? wnioskuje ze po 20 skoro studentka ;) ja w ty roku wlasnie koncze studia... ale od pazdziernika zaczynam nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę nie siać paniki w postaci jakiś ostatnich dzwonków! proszę najpierw poczytać to i owo, chociażby na naszym topiku :) nie będzie tak źle :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeeej Dziewczynki 😘 witam w niedzielne przedpołudnie :) Zmieniłam podejście do kwestii mojego zajścia w ciążę:) już się tak na tym nie skupiam. Nie że nie chcę, tylko przy miłosnych uniesieniach nie myślę o tym wogóle:) podobno tak najlepiej:) potem będzie większe zaskoczenie ;) Buziaki Dziouszki :) to jak???? kibicujemy naszym dziś????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafforek pewnie ze kibicujemy:D ale jak beda slabo grac to wylaczamy telewizory:) A jesli chodzi o ta ciaze to bardzo dobre podejscie. Znajomi probowali 11 lat i w koncu zrezygnowali i zdecydowali sie na adopcje wtedy ona zaszla w ciaze:)) Ja wierze ze kazda z nas zajdziei tego sie 3majmy:) Buziaczki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
:) ja_biedna: mam 23 lata i nadal studiuje choc juz w sumie blizej do ich konca niz dalej:]nie wiem czy to duzo lat czy malo?!zawsze myslalam, ze bede mama po 30:P a tu prosze jaka zmiana nastewnienia, jak to zycie moze zweryfikowac nasze plany! kupilam sobie kwas foliowy- tak na wszelki wypadek:P Moge sie Ciebie spytac- czy ty przed zajsciem robilas sobie te wszytskie badania i szczepienia? na toksoplazmoze na rozyczke, zoltaczke i inne??? jak tak poczytalam o planowaniu to az nie moge uwierzyc ze tyle badan trzeba wykonac zeby zaczac sie starac o dzidziusia. Ja na razie biore duphaston na regulacje cykli od16-25d.c., kochamy sie kiedy chcemy i juz do konca:P wiec jak zajde w ciaze ucieszymy sie, a jak nie to nie zmartwimy zbytnio, bo na wlasciwe starania- ewentualnie takie z monitoringiem itd. przyjdzie jeszcze czas:) choc ja bym chciala zajsc w ciaze w czerwcu, bo bardzo bym chciala urodzic w marcu- kwietniu...:) A dzis wieczorkiem meczyk! Bede kibicowac Naszym z moim kochanym mezczyzna, obydwoje mamy nadzieje, ze damy wycisk Niemcom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Fafforku: a tu juz dlugo sie starasz? mysle, ze takie podejscie jest najlepsze, popatrz nawet na ja_biedna- nie myslala o ciazy i zaszla mozna powiedziec od razu:) tak wiec nie mysl tylko dzialaj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
repetytorium. ja nie robilam zadnych badan i szczepien - ja po prostu zaczelam z moim kochaniem dzialac. i to nie prawda ze nie myalalam o ciazy bo myslalam - ryczalam ze nie bede mogla miec dzieci i w sumie udalo sie zajsc w ciaze od razu :) az mnie troche wmurowalo w ziemie ze az tak szybko - bo myslalam juz ze nigdy nie bede mama... mimo ze ciaza chcian i planowana to jednak... niespodziewana!!!!! .... taki prezencik od losu. a co do meczu to tez ogladam!!! ja zapalony kibic jestem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhh przegraliśmy:/ dobrze że jest Kubica:) ja się staram nie wiem od kiedy... jakoś mogę liczyć że od 2007 od jesieni jakoś przestalismy się zabezpieczać... a o dzidziusiu pozniej zaczelam myslec tak intensywnie... Ja_biedna Ty to wogóle farciara jesteś chyba:) Ziomalko:) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie_wióra83
Witam dziewczyny. Wczoraj dowiedziałam się od lekarza, że mam PCO. W sumie dokładnie nie wiedziałam o co chodzi, więc nie zadawałam zbyt wielu pytań. Po przyjścieu do domu poczytałam trochę w necie i się przeraziłam. Ogólnie odkąd zaczęłam dojrzewać nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, nadmiarem męskich hormonów. No, może lekka nadwaga, ale to chyba już taki okres, kiedy kobietki zaczynają wyglądać inaczej. Okres zawsze był idealny ok.30-32 dni. I tak od zawsze. Lekarz stwierdził, że to dopiero początki PCO i nie ma żadnych obaw. Nie zalecił żadnych dodatkowych badań. No właśnie i nie wiem co robić.... Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dzidzię i nic. Wcześniej brałam pigułki (ok. 3 lat), ale przestałam od ponad roku. Od jakichś 5 miesięcy staramy się na maksa i nic..... Czy proponujecie robić dalsze badania czy faktycznie nie ma obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie_wióra83
Zapomniałam dodać, że mam 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsik czuje sie bardzo dobrze :) jestem już na półmetku . Jutro mam usg połówkowe i dowiem się jak sie rozwija i jakiej płci jest moj brzdac :) Pozdrowionka dla wszystkich pcosek i dla całej reszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REPETYTORIUM a ile cykli juz bierzesz duphaston ? ja dopiero zaczne teraz w piątek brać na regulacje cykli, lekarz powiedział że mogę zajść w ciąże przy tym leku, ale wiesz że to może nie być pewne. w sumie chcemy od grudnia zacząc sie starać , ale jakby wcześniej coś fasolkowego sie stało to by było super :) ale zobaczymy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REPETYTORIUM a ile cykli juz bierzesz duphaston ? ja dopiero zaczne teraz w piątek brać na regulacje cykli, lekarz powiedział że mogę zajść w ciąże przy tym leku, ale wiesz że to może nie być pewne. w sumie chcemy od grudnia zacząc sie starać , ale jakby wcześniej coś fasolkowego sie stało to by było super :) ale zobaczymy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
tak z innej beczki - ... co to byl za mecz!!! jak ten podolski mogl nam to zrobic!!!!???? ....lojjjjj!!! :( kitka! to pochwal sie szybciutko plcia dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny... ;) W sob. byłam u dr Sobkiewicza z Kliniki Salve w Łodzi.. Polecam go - wizyta trwała krótko - ok. 10-15 min.ale facet bardzo rzeczowy, konkretny i profesjonalny. Wg niego nie mam wodniaka tylko torbiel (przy jajowodzie) - narazie mam ją obserwować i najlepiej ostro działać z moim lubym..., bo później może torbiel urosnąc i wtedy moga byc problemy z zajściem lub donoszeniem... Wy bierzecie na regulację cyklu i zbicie prolaktyny różne specyfiki hormonalne... a mi moja poprzednia ginekolog stwierdziła, że nie będzie mnie faszerowała hormonami i poleciła mi kupić tabletki ziołowe Castaginus... Czytałam że są OK. A Wy słyszałyście o tych tabl. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znalazłam o tych tabletkach - ale pod ciut inna nazwa handlową CASTAGNUS Opis produktu: Castagnus jest roślinnym preparatem zawierającym w swoim składzie wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Preparat reguluje pracę przysadki mózgowej, która poprzez centralny układ nerwowy kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem regulujących go hormonów: estrogenów i progesteronu. Zalecany jest w celu łagodzenia dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz w leczeniu zaburzeń cyklu miesięcznego. Działanie: Tabletki Castagnus poprzez stymulacje receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego. Zastosowanie: Zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu). Mastodynia (bolesne obrzmienie sutka). Zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, migrenowymi bólami głowy, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp). Dawkowanie: Doustnie, dorosłym kobietom o wadze do 60 kg po 1 tabletce, a kobietom o wadze wyższej niż 60 kg po 2 tabletki, rano, przez 90 dni. Skład: Agni casti fructus extr. sicc. 45 mg Massa tabul. (Solani amylum, lactosum, polyvidonum, magbesii stearas) ad 200 mg 1 tabletka jest normalizowana na zawartość 0,30 mg gliozydów irydoidowych (markera). Producent: Herbapol Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla
ankra50 proszę Cie prześlij mi tą diete oczyszczajacą na poczte na moj adres paullla2@wp.pl. będę wdzięczna:):**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc wszystkim babeczkom:) Ale mecz- porazka wielka i nic wiecej:( mimo ze czlowiek zdawal sobie sprawe, ze nie wygramy, to po cichu liczylam na remis:( Tez jestem zapalony kibic:D i tak sie wkurzylam, ze az mnie pozniej brzuch bolal:P mnie za to strasznie denerwowalo podkreslanie na sile ze Podolski i Klose sa\"Polakami\":/nie wiem po co to komentator non stop gadal i te teksty\" Poldi strzelal gole ze lzami w oczach\"- masakara:/to mogl nie strzelac:P Jezeli chodzi o nasze sprawy:) miesia: ja biore duphaston 3 cykl, ale wczesniej jeden cykl przyjmowalam luteine wiec ogolnie biore juz progesteron 4 miechy. Pobiore go jeszcze kilka miesiecy i chyba sie przerzuce na luteine, bo po duphastonie mam praktycznie non stop pryszcze(tylko 1 tydz. mam ladna cere)i mam bardzo skape\"miesiaczki\" ktore wygladaja jak zdechle plamienia:/ do tego czesto mam zawroty glowy, a dzis w ogole omdlalam- nie wiem czy to przez ten lek, czy przez gorac na dworze, ale dobrze, ze moj facet mnie przytrzymal bo bym walnela glowa w chodnik:( ale plusem tego duphastonu jest to ze zeszczuplalam troche:) Mi lekarz mowil, zebym sie zabezpieczala dodatkowo bo ten lek nie ma dzialania antykoncepcyjnego, no ale my postanowilismy powolutku rozpoczac staranka wiec kochamy sie bez niczego:P ja_biedna: rzeczywiscie farciara z Ciebie:D ale z tego co pamietam, ty mialas normalnie okres regularnie, a ja np. bez lekow nie mam i do 3-4 miesecy:( wiec u mnie fart nie wchodzi w gre:P Pozdrawiam Was Babeczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLA K_P :) ja się pomyliłam... ta nazwa to tak jak Ty napisałaś : CASTAGNUS :) Ja się po tym dobrze czuję ;) (narazie ;) ) Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide dzisiaj na kolejne usg..... 15 dc...... brzuch mnie boli tak na dole i śluzu się trochę pojawiło.... zobaczymy czy pecherzyk jest? ususł? czy pękł niestety.... a jak nie pękł to pregnyl... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×