Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dorien

KIEDY ZDECYDOWAC SIĘ NA DRUGIE DZIECKO?

Polecane posty

Jaka jest najlepsza różnica wieku między dziecmi? Mam 2-letniego synka i drugie dziecko chciałabym mieć wówczas, gdy mój synek pójdzie do szkoły (6 , 7 lat). Czy to dobrze? W jakim odstępie wiekowym macie dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorien z obserwacji w rodzinie mysle ze taka 6-7 letnia roznica wieku jest stanowczo za duzo, wydaje mi sie ze 4 lata to juz maximum. Dzieci u kuzyna rodzily sie wlasnie co 7 lat no i nie dosc ze ten najstarszy z najmlodszym nie ma kontaktu to ze srednim takze. W prawdzie mam kuzynke gdzie jest 3 lata roznicy i nie ma zbytniego kontaktu ale jednak w przewazajacej wiekszosci lepszy kontakt maja dzieci z mniejsza przerwa wiekowa. My juz od dluzszego czasu staramy sie o dzidzie (a moze bardziej staralismy bo chwilowo nie) bo bardzo chcielismy zeby bylo 2 lata roznicy, Teraz by nas ucieszylo gdyby udalo sie zeby tej roznicy bylo maxymalnie 4 latka. Wydaje mi sie ze wtedy i rodzicom jest latwiej, bo i ubrania latiwej przechowac, i zabawki i pokoik w razie czego wspolny... no i pozniej wersja ekonomiczna jesli wziac pod uwage zakup podrecznikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajaaa
Hmm chyba nie ma reguły na to, to wszytsko zależy od tego starszego dziecka. Ja mam trójkę, najstarszy syn 7lat, średni 17miesięcy i córcia prawie 2 miesiace. I powiem Ci tak, najstarszy syn bardzo czekal na brata, on jest w ogole bardzo opiekunczy, ale ten mlodszy to zboj i zadziora, i czasami naprawde wychodze z siebie bo on go strasznie zaczepia. A gdy Alan ( czyli ten najstarszy) chocby przytrzyma mu raczki zeby go nie bil to drze sie na calego. Tak to juz jest. Nie mielismy odwagi zdecydowac sie od razu na drugie dziecko i dlatego czekalismy. Nie wiem jak to bedzie wygladalo za powiedzmy rok. To wszytsko zalezy od Ciebie czy dasz rade z takimi dwoma maluchami, bo przyznam ze najlatwiej nie jest, ale zawsze to fajnie gdy jest wiecej niz jedno dziecko :) . Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam odchowanego syna za 17 dni skończy 3 lata.I właśnie teraz chcemy drugie.Jesteśmy zdecydowani.Niestety mam nadżerke i musze o nią zadbaż.Ale gdy tylko wylecze bierzemy się do dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synuś w listopadzie skończy 9 lat. Dopiero teraz zaczęłam myśleć o drugim dziecku,a i tak nie wiem kiedy się pijawi. Wcześniej jakoś nie było na to czasu. Może to i duża różnica, ale za to dla mnie będzie o wiele łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ik3
mam corcię 9 lat i synka 5 lat. Jakoś się dogadują i ciągle znajdują fajne zabawy. Chciałam żeby różnica była 3 lata, ale ja psychicznie nie bylam przygotowana do tego żeby zajść w ciążę kiedy córcia miała 2 latka. Dlatego chyba też jest ważne kiedy samemu się chce drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliz
JA mam m łodszego o 8 lat brata. I fakt był moment, ze nie mielismy wspólnych tematow, ale nie trwało to długo. Ja lubiłam się nim zajmować. Zaznaczam, że nikt mi nie kazał. A mój brat wprost za mną szalał i był moment, że tylko mnie słuchał. Cieszyłam sie tym bardzo. Teraz on ma 22 a ja 30. Ja mieszkam dośc daleko, ale codzienni rozmawiamy np. na gg i mamy wspolne tematy. Myslę, że to zależy od rodziców też czy dzieci się dogadują. Nieważne jest to jak jest między dziećmi różnica. Bywa tak, że nawet mała różnica nie sprzyja dobrym kontaktom i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliz
JA mam m łodszego o 8 lat brata. I fakt był moment, ze nie mielismy wspólnych tematow, ale nie trwało to długo. Ja lubiłam się nim zajmować. Zaznaczam, że nikt mi nie kazał. A mój brat wprost za mną szalał i był moment, że tylko mnie słuchał. Cieszyłam sie tym bardzo. Teraz on ma 22 a ja 30. Ja mieszkam dośc daleko, ale codzienni rozmawiamy np. na gg i mamy wspolne tematy. Myslę, że to zależy od rodziców też czy dzieci się dogadują. Nieważne jest to jak jest między dziećmi różnica. Bywa tak, że nawet mała różnica nie sprzyja dobrym kontaktom i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×