Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka sobie jedna mamuska

dzieci na nutramigenie - mamy proszę wejdźcie i poradźcie, martwię się:/

Polecane posty

Gość taka sobie jedna mamuska

synek trzeci dzień jest na nutramigenie i mocno stękając robi po kilka razy dziennie w b.małych ilościach takie plastelinowe kupki z grudkami żółto-zielone niezbyt fajnie pachnące, do tego dziś też zauważyłam w jednej z nich taką jakby brązową nitkę śluzu. czy to normalne? u pediatry będziemy za kilka dni, a do tej pory będę się zamartwiać dlatego pytam. wcześniej była 2tygodnie na bebilonie pepti i zrobienie kupy nie sprawiało mu problemów, nie "zmuszał" się tak, były żółte i musztardowe, nie cuchnące - sorry za szczegóły, ale musiałam dać dokładny opis:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna mamuska
był*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ile mam tyle opini
nie wiem jak po tym mleku, ale mi gastrolog mówiła, ze po pepti spokojnie kupy mogą takie być (tyle że bez śluzu). a to są podobne mleka. z tym że jak mówisz, ze sprawia to jemu trudność to wygląda, jakby zaczynały mu się zaparcia. zadzwoń może do lekarza i telefonicznie skonsultuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna mamuska
no na pepti właśnie ani grama śluzu nie było, bo wcześniej jak go karmiłam jak miałam jeszcze pokarm, a nie wiedzieliśmy jeszcze o skazie i azs, to kupa właściwie cała była jednym wielkim śluzem strasznie lepiącym się do skóry. no właśnie to wygląda jakby zaparcia się zaczynały, a na pepti tak ładnie robił bez problemów. może jakiś probiotyk mu włączyć? dziewczyny tu pisały, że latopic jest dobry. nie mam możliwości zadzwonić, bo przychodnia jest otwarta dopiero w poniedziałek, a nie mam prywatnego numeru do jego pediatry, dlatego tutaj pytam, bo dopiero w pon mogę coś załatwić z lekarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy mój synek był na Nutramigenie, jego kupy wylądały tak, jak opisujesz. Zwłaszcza na początku miał problemy wypróżnianiem. Pamiętam, że dawałam mu tarte owoce etc, żeby ta kupa łatwiej mu wychodziła. Ile miesięcy ma synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ile mam tyle opini
a dlaczego pepti już nie podajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miliana23
Moja po nutramigenie dokładnie tak jak opisujesz autorko robiła zielone i dziwne kupy pediatra powiedział że po tym melku tak właśnie będzie dziecko się załatwiać i że to nic dziwnego bo to mleko specjalistyczne o specjalnym składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bligalim
U mojego syna na początku też był problem, po paru dniach stosowania nutramigenu wszystko się uregulowało. Kupa zawsze będzie ciemniejsza czy nawet zielona, bo nutramigen zawiera dużo żelaza. Poczekaj, niech się wszystko mu ureguluje,a jak nie to do lekarza na konsultację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
dawaj probiotyk!! to podstawa!! latopic, coloflor albo dicoflor 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubanska
zielona kupa po nutramigenie to normalne. śluz może być oznaka alergii, tak było u mojej córki. latopic możesz włączyć spokojnie, pomoże przy zaparciach i przy alergii. link do jego strony to www.latopic.pl, możesz tam sobie przeczytać jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga__
"Taka sobie.." - możesz napisać jak się skończyła twoja historia? Mam podobną sytuację, trafiam wszędzie na niepełne informacje albo jakieś zaczęte wątki. Nutramigen w końcu pomógł? Czy mały wyszedł już z alergii? Wiecie co go uczulało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacenta
My też na nutramigenie,a na chlustanie nutriton zagęszczacz,problemy odeszły jak reką odjął,kupki ładne,żółte polecam w 100% i probiotyki koniecznie dicoflor albo latopic daj znać jak sprubujecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliskaaaa
Mój mały też jest na nutramigenie lgg 1 lipil jest lepszy od zwykłego nutramigenu ale i droższy. Też robi zielone kupy to normalne. Ale w żadnym wypadku nie można podawać esputikonu 2x 5 dziennie. Podaję się go doraźnie jak ma dzidzia kolke a nie profilaktycznie. Tak samo dicoflor. 1 dziennie po 5 kropli i to wszystko ale nie dłużej niż 10 dni. Ja polecam podawać do każdego mleka łyżkę wody koperkowej, można ją dawać przez bardzo długi czas i nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska242
A dlaczego nie podawać emotikonu. Ja swojemu dziecku podaje do każdego posiłku bo przy każdym piciu z butelki ma kolki bo jest na gazy i nam to pomaga. Niestety u nas kolor kup nie jest problemem bo zarówno na pepti jak i nutramigen kupa nawet powinna być zielona bo to są hydrolizaty tylko nie wiem jak powinna wyglądać kupa po nutramigen(nasza ma grudki jasne i śluz). Nie wiem które mleko stosować bo obecnie mamy juz chyba 6 te po ostatnim szczepieniu biegunka była przez dwa tygodnie i zmieniłam mleko bo nie wiem od czego ta kupa w międzyczasie dziecko było chore i teraz już sama nie wiem co robić. Proszę niech ktoś napisze jakie kupy powinny być na a nutramigen zwykły a jaki na nutramigen lgg i jeśli ktoś pamięta jak długo trwają biegunki przy zmienianie mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma 7 tygodni ma nutramigen lgg ale ciagle sie wscieka krzyczy ma zatwardzenie juz stosuje nawet czopki ale jak sie zalatwi to po czasie wszystko zaczyna sie od nowa pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unas na nutra kupy zielone, smierdzące z pupy szpachelką skrobać trzeba takie lepkie. Zmiana wody zamiast z wodaciagu na "mama i ja" kupy po 3-4 dniach żółte a wcześniej były probiotyki i nic. Tylko teraz w czasie choroby zmiana na nutra lgg i znowu to samo nie wiem czy to jeszcze po chorobie czy to nutra ale wiem że na tym mleku kupy jak najbardziej mogą być normalne. Polecam próbować zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyszliśmy z nutra na b pepti ale jak Mały miał skończone 9 miesięcy a zaczął gdy miał 3. Za poradą lekarza z nutr wychodzić bardzo powoli dodawać 1lyzeczke pepti zamiast nutra na tydzień długo to trwa ale tak dla brzuszka bezpiwczniej. U mnie też nic oprócz nutra nie chciał pić jak był mały tzn. do 6 miesiąca. Nauczył się przy jedzeniu zupek. Między lyzeczkami jedzenia butla z wodą i chociaż po 2-3 łyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adzia86
Moja malutka ma 2 miesiące i nutra jest jej 5 mlekiem z kolei po tym jak trafiliśmy do szpitala je dostała.Też ma zaparcia i stęka po kilka godz.W kupce sa grudki i brzydko pachnie.Podaje jej bio-gaie probiotyk i sab simplex ale też jest bardzo nie spokojna i w dzień prawie wogóle nie śpi.No masakra jakaś,ręce opadają na to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adzia86
Dodam jeszcze że córci bardzo się ulewa i jest płacz.Lekarz kazał jej podawać syrop Gastrotuss baby ale nie chcę go pić,zaczyna bardzo płakać po pierwszej dawce.Czy ten zagęszczacz do mleka jest na receptę,może po tym przestałaby ulewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ulewaniem syna na nutramigenie pomogła nam homeopatia. Wiem to sam cukier ale gdy odstawiałam problem wtacał. Syn ulewał nawet 2-3h po jedzeniu. Dostał magnesium carbonica 3 groszki na 15 minut przed jedzeniem ale prosze skonsultować to z homeopatą bo on dobierze do dziecka każdy człowiek jest inny. Właśnie tym się to różni od standardowego leczenia że jest bardzo dokładny wywiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adzia86
Kupiłam córce zagęszczacz do mleka bebilon nutriton i jest znaczna poprawa ale kupki są bardzo gęste i potrafi stękać nawet 2 godz.Jak na jedno pomogło to z drugim gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atz Nutramigen i pierś
Ulewanie-chlustanie to zazwyczaj pierwszy objaw kłopotów. U mnie synek jest dokarmiany 2 razy dziennie, bo inaczej krzyczy i nie śpi z głodu. Na początku używałam Eufamil i Bebilon na kolki i zaparcia. Robił glinę ze śluzem co 5 dni, koszmar. Codzienne podawanie Sub Simplex 15 kropli po 5 razy i probiotyk Diflos 5 kropli 1 raz nic nie dały. Czopki, herbatki, woda zawiodły. Z krzykiem odstawiłam modyfikowane. Oczyszczenie organizmu zajęło mu 2,5 tygodnia do pierwszej w miarę miękkiej kupy. Nutramigen włączyłam po kolejnym miesiącu. Robi piękne kupki i żadnych wzdęć. Kluczem była także zmiana mojej diety na dietę dla dzieci ze skórą atopową (bez mięsa, ryb, nabiału, pszenicy i cytusów). Organizm potrzebuje ok 2 tyg., aby wytworzyć czyste mleko i 1,5 miesiąca, aby matka przestała podtrzymywać ściany. Skóra atopowa u nas to była z początku tylko plama pomiędzy oczami. Miejsce suche, czerwone, poparzone, świecące się jak lukier. Potem powstały żółte pryszcze. Lekarze mówili, że to trądzik niemowlęcy z ciemieniuszką schodzacą na twarz i dekolt oraz z alergią pokarmową. Wszystko byle nie azs :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Acha, wybrałam Nutramigen, bo jest bez laktozy. Karmiąc mlekiem z piersi dostarczam dziecku naturalną. Bebilon zawiera laktozę, co może powodować leiste kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 🍼👍🌷

Moja córka po tym mleku nutra już 2doby nie robiła kupy,ale też nie stęka nie płacze tak jakby wcale nie chciała. Jest wesoła . Czy to powód do zmartwienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×