Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kikolec

Dziecko 1,5 roku ile potrzebuje mleka?

Polecane posty

Gość kikolec

Corka ma 1,5 roku i okolo 3 razy dziennie dostaje do jedzenia butle mleka z kaszka,czy to nie za czesto jak na ten wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy ile pije ,ponoć powinno 700ml ,a mój miał rok to lekarka mnie ochrzaniła że trzy razy daje mleko po 200 ml więc po roku zaczęłam dawać 2 razy rano i wieczorem po niecałe 250 ml .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikolec
córka je po 210 ml czyli 630 ml, lekarka nic nie mowila na ten temat,moze przy nastepnej wizycie spytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze dawalam tyle mleka ile chcial, pediatra nam mowila, ze sam sobie ograniczy i faktycznie powoli wypijal coraz mniej no chyba, ze dziecko pije duzo mleka kosztem normalnych posilkow to wtedy bym ograniczyla albo podawala mleko dopiero po zjedzeniu posilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha moj w tym wieku wypijal litr mleka dziennie ale za to nie chcial specjalnie wody, soczkow czy herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajshjsdd
Jeżeli chodzi o mieszankę to bardzo proste bo prawie na każdym pudełku producent pisze że dawkuje sie od 180 ml do 240 ml dwa razy dziennie . Ogólnie od 12 miesiąca dziecko wypija 2 razy mieszankę bo więcej mu już nie potrzeba , chyba że lubi to wiadomo że można podać. W 18 miesiącu mleko przystaje być juz pokarmem numer jeden i nabiał spokojnie można podać w formie jogurtu, sera żółtego a mleko tak jak pisałam 2 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój już tylko 2x dziennie na 1 śniadanie i kolację.Zwykle od 180 do 240ml, zależy jak bardzo jest głodny.Ponadto jada prócz mleka 2x dziennie 3 inne posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym wieku dziecko powinno wypijac minimum pol litra. nie slyszalam zeby mozna bylo przedobrzyc z iloscia... byle by pamietac o tym ze w tym wieku dieta powinna byc bardziej zroznicowana. moim zdaniem niepotrzebnie pchasz do mleka ta kaszke jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaurentinna
A moja córka , obecnie 1,5 roku - w wieku 14 miesięcy kategorycznie odmówiła spozywania mleka i tak przez tydzień flacha zostawała nietknięta, wiec przestałam serwować. Jogurt zje, ale nie zawsze, kakao wypije (na normalnym mleku z kartonu), ser zółty zje czasem, więc może nie jest źle - mam nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×