Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawa jestem tego

Jakie są Niemieckie studentki i studenci?

Polecane posty

Gość Ciekawa jestem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green kitten
ale o co dokladniej Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa jestem tego
O ich styl bycia i ubierania się, podejście do innych studentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy mozna tak uogolniac, ale ci, ktorzy studiowali ze mna byli zazwyczaj nadgorliwi, ciezko harujacy i mimo, ze otrzymywali najlepsze oceny ciagle narzekali, ze nic im nie idzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jacy
są Polacy studenci i studentki? :p pięknie generalizujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green kitten
Ci,z ktorymi ja studiowalam,ubierali sie spox,byli raczej rozrwywkowymi ludzmi i sie czesto szwedali po imprezach jesli chodzi o facetow,a dziewczyny byly bardziej ciche :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do stylu to zwyczajnie, dziewczyny nie sa elegancki i generalnie nie zwracaja specjalnej uwagi na ciuchy itd., chlopaki sa troche bardziej stylowi. Jesli chodzi o zachowanie to sa raczej powazni i nie maja specjalnie poczucia humoru no i na poczatku malo otwarci, pozniej dopiero sie rozkrecaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, nie studiowalam w Polsce wiec nie wiem. Wiem, ze generalizuje, ale napisalam o ludziach, z ktorymi ja mialam do czynienia i o odczuciach jakie po nich mi zostaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou, to prawda. Ja studiowalam w Holandii na miedzynarodowym kierunku, gdzie bylo wlasnie wielu Niemcow:) Ale nie zgodze sie z toba, ze w Holandii taniej niz w Niemczech. Jest wrecz odwrotnie, a przynajmniej na panstwowych uczelniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boohay
Co, jedziesz na wymianę studencką?:classic_cool:. Berlin, Heidelberg, Monachium, Lipsk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa jestem tego
Tak na wymianę do Berlina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Holandii oplata za rok to okolo 1500 euro rocznie (standardowa oplata za holenderska panstwowa uczelnie), plus ksiazki, mieszkajac na kampusie placisz ok.300 euro ( w zeszlym roku bylo 280 euro za miesiac) no i wiadomo jedzenie, zycie itd. to dodatkowe koszta. Moja przyjaciolka studiowala na uniwersytecie w Münster i placila 400 euro rocznie wiec nie wiem skd te 700 euro za semestr, moze na inne uczelni lub prywatnie. W niemczech uniwerysty z tego co ona mowila sa generalnie darmowe, tak jak w PL, ale za cos tam sie placi dodatkowo (te 400 euro rocznie za cos tam bylo, nie pamietam juz :p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja skonczylam studia ponad 2 lata temu, ale w tej chwili jest ten plus, ze w Holandii mozna legalnie pracowac wiec jako student zawsze mozna sobie dorobic gdzies w pubie albo gdziekolwiek indziej z czym w Niemczech jest ciagle problem, bo nadal potrzebujemy pozwolenie na prace. Poza tym w Holandii jest szansa albo na zwrot czesci oplaty rocznej za studia poprzez organzacje unijna lub stypendium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no to skoro jest Niemcem to ma faktycznie ulatwiona sytuacje ;) Acha, nie wiedzialam, ze zmienili wiec co do Niemiec masz racje, natomiast co do sytuacji Holandii to jest tak jak pisze, bo moj maz jeszcze studiuje na UT w Enschede wiec jestem na biezaco co do zycia studentow w Holandii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reaktywuję
Jacy są studenci w Niemczech? Wypowiedzcie się jeszcze na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawde trudno jest powiedziec oni sa tacy i tacy... zalezy rowniez co studiuje i gdzie studiuja. Ktos wyzej pisal ze dziewczyny na sportowo i na luzie.Niestety nie zgadzam sie :-( Na kierunkach pedagogicznych, socjalnych itp. spotykam tylko \"paniusie\". W przerwach gadaja o tym gdzie najlepsza kosmetaýczka i ktory wzor na tipsy jest najmodniejszy :-O Oczywiscie ubieraja sie tylko markowo ale S.Oliver, Esprit to zadne marki; marki to dior i cc...oczywiscie nie wszyscy tacy sa mam tez wiele innych normalnych znajomych ale ten typ wyzej sie rozpszestrzenil :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×