Odpowiedz na ten temat

co dodawać do makaronu z serem żeby posiłek był wartościowy

• bobi_waleczna 2017.03.17 [13:08]
    Ja bym dodała szpinak albo brokuł.
  • gość 2017.03.18 [11:53]
    Chcesz wygrać paletę cieni The balm? Zapraszamy na naszą stronę!www.maake-up.pl/konkurs
  • meh 2017.03.19 [19:15]
    Dwie łyżeczki świeżej kokainy na kilogram makaronu i będzie git.
  • Jeżynka223 2017.03.20 [10:36]
    ja dodaję zawsze łyżkę siemienia lnianego. zresztą do wszytskiego dodaję, bo i tak nie zmieia smaku potraw
  • gość 2017.03.21 [18:57]
    Mięso jak to co. Mięso jest pełnowartościowe.
  • panimendoza 2017.03.23 [16:20]
    Różne rzeczy można ale pamiętaj też że podstawą jest makaron i on też musi być pełnowartościowy. Duży wybór makaronów dobrej jakości za rozsądną cenę ma primo gusto. Masz całą gamę od tych z pszenicy durum do pełnoziarnistych i bezglutenowych usmiech.gif
  • aszczerbik 2017.03.23 [16:22]
    Zamień zwykły makaron na pełnoziarnisty i dodaj dużo warzywek. Będzie pysznie i zdrowo usmiech.gif
  • gość 2017.03.23 [16:42]
    U mnie makaron z bialym serem je sie polany tluszczykiem ze skwarkami
  • androz197 2017.03.27 [21:55]
    Czy makaron wtedy nie traci na walorach smakowych?
    Wolałbym jedna, mniej zdrowo a bardzo smacznie - makaron jeszcze nie jest bardzo nie zdrowym pożywieniem.
  • gośćaTereda 2017.03.29 [20:38]
    Pomidory pasują do sera żółtego i białego. Pyszny jest makaron z zielonym groszkiem podduszonym z cebulką i boczkiem wędzonym. Ostatnio często jemy warzywa mrożone z makaronem przyprawione vegetą i masłem.
  • gośćTereda 2017.03.29 [21:58]
    Oczywiście warzywa tzn mrożonka warzywna uduszona na maśle z makaronem i przyprawami
  • Kladio01 2017.03.29 [22:29]
    Dzięki wielkie za wszystkie porady usmiech.gif Na pewno mi się przydadzą smiech.gif
    Wstyd mi za ciebie. Nisko upadłeś. Tańczysz jak ci zagrają. A kiedy mówią skacz, pytasz, jak wysoko.
  • Marinka87 2017.03.30 [09:01]
    Żeby było smacznie i zdrowo do makaronu można dodać zasmażony szpinak, a wszystko posypać serem kozim. To jeden z moich ulubionych sposobów wykorzystania kremowego chavroux. usmiech.gif
  • 35 years old 2017.03.30 [16:30]
    Makaron, mozzarela, gouda, dużo szpinaku, jajko sadzone na każdą osobę....polecam. W naszym domu to danie występuje co środę i tak już od roku oczko.gif . Jest to bardzo pożywny posiłek,
  • Krzysztof Pierdzibroda 2017.03.30 [23:19]
    Dodaj rybę, bedzie wartosciowa i z kwasami omega-3, cukru dodaj, po prostu wpier*ol tam szynke
  • gość 2017.04.05 [12:52]
    Przede wszystkim makaron bez glutenu (lub z min. zawartością) - gryczany, jaglany, kukurydziany. Można zrobić pesto z pestek z dyni - mąkę z pestek z dyni blendować z olejem z pestek dyni aż do właściwej konsystencji. POdobnie można wykorzystać np. ciecierzycę. Można dodać czosnek. Na pewno nie ładować w dzieciaka węglowodanów (owoce, miody itp.). Sery żółte - OK. twarde, dojrzewające lub podpuszczkowe. Kiełki z własnej uprawy. szczypiorek.
  • gośćjdjajsjsjs 2017.04.06 [07:50]
    kawałki fileta z kurczaka
  • Grifka 2017.04.06 [11:33]
    Czy warto psuć posiłek który dziecko uwielbia jakimiś dodatkami. Zadbaj o inny posiłek który będzie bardziej wartościowy.
    Szczerze to po komentarzach nie wyobrażam sobie zrobienia makaronu z serem i ze szpinakiem (nooo chyba że serkiem topionym ale ja wiem czy to takie wartościowe??)
  • Befia 2017.04.07 [11:47]
    ja lubię jeść makaron z białym serem na słono usmiech.gif także można tam wrzucić jakieś warzywo, brokuł dobrze smakuje + jakiś sosik do tego usmiech.gif
  • gość 2017.04.07 [14:59]
    Nasraj tam bachor bedzie wniebpwziety
  • Graca 2017.04.07 [15:25]
    Bardzo dobry jest makaron z twarożkiem polany serkiem waniliowym z danona.
  • Maytree 2017.04.08 [20:32]
    obojetnie na co obowiazkowo zielona pietruszke!
  • bailey305 2017.04.10 [01:14]
    ja robię makaron ser plus mieloneoczko.gif pyszności i do tego czasem sosik palce lizać
    Fight for love
  • Cycia 2017.04.10 [14:02]
    Dodaj szpinak, posiłek będzie bogaty w żelazo usmiech.gif
  • wielska 2017.04.10 [14:13]
    Ja bym dodała jagody goji i trochę masła orzechowego, jeśli to makaron na słodko. W wersji na słono będzie super, jeśli dodasz np. podsmażoną cebulkę i uprażone pestki dyni i sezam. usmiech.gif
  • wielska 2017.04.11 [13:26]
    Tu masz jeszcze fajny przepis na dobry makaron z serem, tylko raczej topionym, może też się nada:
    makaron z brokułami i sosem serowym (do uduszonych brokułów dodać 1 pomidor obrany ze skórki i pokrojony w kostkę, całość udusić. Dodać 75 gram ugotowanego makaronu. W 50 ml podgrzanego mleka rozpuścić ser i dodać 1 łyżkę koncentratu pomidorowego. Sos doprawić do smaku i polać nim makaron)
    Przepis pochodzi stąd:
    http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/
    Można spokojnie zrobić z cukinią zamiast brokułów, jeśli dziecko nie lubi. Albo dorzucić do tego jeszcze trochę tuńczyka w sosie własnym usmiech.gif
  • katacha 2017.04.13 [11:39]
    Biały ser albo twaróg jest bardzo zdrowy, więc spokojnie. Jak czasem podasz takie danie w tej formie to nic się nie stanie.
  • mazowszana1505 2017.04.13 [19:12]
    Witajcie!
    mam dość ciekawą i jak dla mnie bardzo smaczną propozycję żywieniową. A mianowicie, sałatka składająca się z kilku warstw.
    Na spód kładę makaron (kto jaki lubi), Biały ser wymieszany z cukrem i odrobiną śmietany, polewamy miodem a na wierzch do smaku kładę żurawinę, czasami też posypuję orzechami.
    mam jeszcze jeden fajny sprawdzony przepis stworzony przeze mnie.
    Produkty: Makaron bądź ryż, mrożony rozdrobniony szpinak, marchewka, ziemniak, czosnek( ząbek/2 ząbki), cebula, jajko, jogurt naturalny, pomidor.
    Makaron/ryż gotuję osobno, na patelnię wlewam odrobinę oliwy z oliwek/oleju, dolewam troszkę wody( żeby cebula nie była spalona a cała potrawa soczysta) wrzucam marchew i ziemniak pokrojony w plasterki, wyciśnięty czosnek, cebule (pokrojoną w kosteczkę) i szpinak. Smażę wszystkie składniki, gdy cebula, marchew i ziemniak będą już miękkie, a szpinak gorący, dodaję przyprawy (sól, pieprz), wbijam jajko. Wszystko razem mieszam do momentu kiedy jajko się zetnie, następnie jogurt (zazwyczaj 0,5 opakowania)/śmietany, pokrojony pomidor, smażę wszystko razem przez chwilę. Gdy już wszystko jest gorące, polewam wcześniej ugotowany ryż/makaron. Czasami posypuję startym żółtym serem.
    Oto moja propozycja, dla tych co się skuszą na przetestowanie mojego kulinarnego wymysły, życzę smacznego!
    Pozdrawiam
  • KasiaBudziak 2017.04.14 [21:54]
    ser, więcej sera.... będzie ser będzie dobrze oczko.gif
  • gość 2017.04.15 [01:12]
    Ja lubię makaron z sosem serowo śmietanowym i paprykę pokrojona . Super wyglada i smakuje

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...