Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość35

Jak przeżyć czas na wyniki amniopunkcji?

Polecane posty

Gość Gość35

Witajcie. mam 35 lat i jestem obecnie w 13 w 5 d ciąży. Nie była to ciaza planowana ale wniosla dużo radości w nasze życie. W maju tego roku skończyłam 35 lat i obligatoryjnie zostalam skierowana na badania prenatalne. Pojechałam na nie pełna optymizmu.Wyjściowe ryzyko ZD wynikające z mojego wieku wynosiło 1 :350. Po badaniu USG zostało skorygowane do 1: 1752.wnioski :morfologia płodu prawidlowa.markerów wad chromosomowych w obrazie usg nie stwierdzono. FHR 157/MIN CRL 60.0 mm, NT 1.6 mm , BPD 21, DV 0.65 kosc nosowa obecna.Pani doktor pogratulowala , pobrala krew i powiedziała ze widzimy sie na polowkowym. Wyszlam bardzo zadowolona.w czwartek otrzymalam telefon iz pilnie mam sie zglosic na roznowe z genetykiem. Nie bardzo chcieli cokolwiek ppwiedziec przez telefon ake w końcu udalo mi sie uzyskac iz mam zle wyniki krwi.i moje obecne ryzyko wynosi dla ZD 1:151 i jestem zakwalifikowana do dalszej diagnostyki.podejrzewam ze chodzi o amnio. Wz wynikow wyniki iz mam bialko Pappa obnizone 0.33 Mom a beta podwyzszona i ma wartosc 1.376 Mom. Moze jezt tu ktoś kto moze mi cokolwiek powiedzieć doradzic wesprzec. Jestem załamana. Cala radość nie tylko z ciąży ake rowniez z zycia ze njie uleciala. Leze i płaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pocieszenie powiem ci że wyniki z krwi bardzo często wychodzą zafałszowane złe jeżeli nosi się pod sercem dziewczynkę.Skoro USG jest ok to wszystko w porządku. Wyniki z krwi nie powinny być w ogóle brane pod uwagę bo USG jest ważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie panikuj. Test papa jest jak wróżenie z fusów, prowadzi do niepotrzebnej aminopunkcji i niepotrzebnych stresów. Nie jedna przez to przedwcześnie urodziła i wszystko było z dzieckiem w porządku. Ja w drugiej ciąży też 35 lat od razu powiedziałam lekarzowi, że nie zrobię testu papa bo jak wyjdą głupoty to wiedziałam że nie zgodzę się na aminopunkcje bo to 1% ryzyka. A dla mnie to bardzo dużo bo to życie mojego dziecka. Robiłam tylko USG 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja przyjaciółka miała wynik ZD 1:35 a urodziła zdrowego synka, bedzie dobrze zobaczysz, miej dobre myśli, nie watp w to ze dziecko bedzie zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×