Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mojej 9letniej corce rosna wlosy lonowe i pod pachami

Polecane posty

Gość gość

Troche jestem w szoku, ze tak szybko. Dodatkowo bardzo sie poci pod pachami i czuc brzydki zapach. Jak temu zaradzic? Pediatra twierdzi ze to normalne, dal skierowanie na morfologie i tsh i wyniki sa w normie. Te lonowe odkrylam przy okazji ospy a pod pachami, gdy mala zalozyla koszule do spania na ramiaczkach. To sa pojedyncze, dluzsze wlosy, nie ma ich duzo, ale to chyba poczatek. Mama mowi mi, ze taleormalne, bo sama dostala okres w wieku 10 lat, a ja majac 11 ( choc mi sie wydaje, ze mialam13). Corka stala sie drazliwa, obrazalska i bardzo wrazliwa. Myslalam, ze to reakcja na narodziny braciszka, ale moze to tez dojrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że to dojrzewanie! To wcale nie jest jakoś bardzo szybko moje córki zaczęły dojrzewać w wieku 10 i 12 lat. Przygotuj się na trudny okres - teraz będzie ciągle miała o wszystko pretensje i będzie czuła się przez wszystkich niezrozumiana. Każdy mały kłopot stanie się straszną tragedią którą nikt poza nią oczywiście się nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz,że zartuhesz. Oczywiscie,że to normalne. Kup jej antyperspirant i pokaz jak się goli pod pachami, bo na wf będą się z niej śmiać wszyscy. I lepiej porozmawiaj na temat miesiączki, antykoncpecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas moja 7 latka tez dostała "meszku" pod pachami i na wzgórku łonowym.Bylam u lekarza,z tym ze u nas wyszła tarczyca.Dostala leki i jakby sie "zatrzymało".Dodam,ze miała tez silne upławy i byłam z nią u ginekologa nie było żadnych nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na temat miesiaczki rozmawialysmy. Co do antyoerspirantu- jaki z mozliwie jak najdelukatniejszym i naturalnym skladem? Na tematy seksu i antykoncepcji jeszcze jest czas. Ona ma dopiero 9 lat i takie tematy ja pesza i nie interesuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja też ma 9 , no zaraz 10 lat. Zaczęły jej rosnąć piersi. Co do włosków to nie wiem, zamka się podczas kąpieli, ja szanuje fakt i nie wlaze pod byle pretekstem. Ale zapaszek już się za nią snuje :) drazliwa, placzliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alterra w rossmanie ma bez aluminium (ale moim zdaniem zapach średni). Ziaja chyba też coś takiego ma. I nauczcie swoje dzieci mycia się przede wszystkim- bo nawet jak się dezodorantu nie używa to niemożliwe by śmierdziało się z daleka biorąc 1-2 razy dziennie prysznic. A skoro to poczatki to chaszczy pod pachami nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 16:28 Jak wyglada badanie u ginekologa dziecka?Bylas u ginekologa dziecięcego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1-2 prysznice dziennie? Zartujesz? Oczywiście córka dba o higienę, nie chodzi o jakiś straszny smród, specyficzny zapach i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka sie myje. Ten zapach nie ciagnie sie za nia. Po prostu na bluzce pod pachami to czuc, gdy zdejmie do kapieli. Nie wiem, skad ten pomysl, ze dezodorant zamiast mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez bym nie wiedziala o lonowych, ale miala na miejscach intymnych krosty przy ospie i smarowalam jej. A pachy to wspomniana koszula na ramiaczkach i wyglupianie-laskotalam ja. No i faktycznie nadwrazliwa jest z zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w czym problem? U mojej córki w klasie (4 klasa, 16 dziewczynek) wszystkie już od dawna miesiączkują. 13 lat i pierwszy okres to jest bardzo późno i świadczy o nieprawidłowościach. Moja córka miała 9 lat i 1 mc jak dostała pierwszą miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam w siódmej klasie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie problem a zaskoczenie. Ja z rocznika 84 i u mnie w klasie okresy najszybciej kolo 11-13 rz. Ale to jednostki, wiekszosc kolezanek dopieri w 7, 8 kl zaczelo miesiaczkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"13 lat i pierwszy okres to jest bardzo późno i świadczy o nieprawidłowościach. Moja córka miała 9 lat i 1 mc jak dostała " Jakie nieprawidłowości? Ja miałam 13 czyli bylam w 1 klasie gimnazjum a nie słyszałam żeby dziewczynki idące do komunii miały okres, dla mnie to jest dopiero dziwne, ze juz w ciążę taka mala dziewczynka może zajść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wasze dzieci sie nie kapia? Jak mozna dopuscic, zeby za czlowiekiem snul sie zapaszek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo to nie ma reguły. Moja starsza siostra dostała miesiączkę w wieku 9 lat a ja dopiero w wieku 12. Pamiętam też, że zanim zaczęłam miesiączkować pojawiło mi się lekkie owłosienie - regularnie zaczęłam golić ciało w wieku 13 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurwa! Z mojego rocznika 88 większość lasek dostała w wieku 11-13 lat. Jakie 9 lat ale kurczaki hormonalne i wiele węglowodanow Tylko ałun z mydlarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A propos tych kurczaków to moje kuzynki wychowane w mieście zaczęły dojrzewać dużo wcześniej niż my, wiejskie dziewczyny hodowane na kurczakach z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przypuśćmy, że 9 letnie dziecko miało w szkole wf, spociło się i stąd zapaszek a prysznic dopiero przed spaniem. Wf. Kojarzysz? Takie zajęcia ruchowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedzualam, ze pojawia sie teksty o kurczakach. Wtibraz sobie, ze nie lubie drobiu a jeslu juz to mam od babci ze wsi. Dziecko nie ma sie golic. Myje sie. Na bluzce czuc zapach, nie ciagnie sie za dzieckiem. Ale chce oszczedzic malej ewentualnego wysmiewania w szkole, bo wiadomo, jakie dzieciaki sa. Dlatego pytam o naturalny antyperspirant. Moj pediatra twierdzi, ze dzieci teraz szybciej dojrzewaja. Twoja corka ma 125 cm a moja ma 138. Dzieci sa rozne, rozwijaja sie w roznym tempie. Tak samo dorosli maja roznie, jeden sie malo poci, drugi wiecej, jednego pot smierdzi, drugiego mniej. Czy Ty biorac rano prysznic, po calym dniu albo po wysilku fizycznym czujesz sie swiezo? Przeciez rano sie mylas. No prosze Cie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie rację, nie golić! Ja moje pierwsze włoski pod pachami wyrwałam pęseta in tej pory mam bardzo rzadkie, polecam ten sposób aby dziewczyna w przyszlosci nie miała za dużo golenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że rano powinna wymyć się pod pachami chłodną, ale nie zimną wodą. Zobaczysz, czy będzie od niej coś czuć. Jeśli tak, to kup w sklepie roślinnym lub w aptece coś delikatnego pod pachy i niech używa np. Tylko jak ma wf. Oczywiście mycie rano zawsze. Jak włosów pod pachami będzie trochę więcej to kup jej golarkę żeby nie podrażniała tak młodej i delikatnej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazać 9 latce wyrywać włosy!!! Co to za pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem w czym problem. Mojemu dziewieciolatkowi zaczęły rosnąć włosy na jajkach. Teraz ma 13 lat, włosy pod pachami, owłosienie łonowe, jak przypadkiem zobaczyłam naprawdę spory sprzęt i przechodzi mutacje. Ma też 178 wzrostu, syfki na twarzy itd. Jedne dzieci dojrzewają wcześniej, inne później. Jeśli chodzi o zapaszek to rozumiem to, bo syn ma codziennie wf. Ja kilka razy namowilam go na depilacje pod pachami kremem, ale jak to facet, nie chce za bardzo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 9 latka ma 149 cm. Jest jedna najwyższych w klasie. Tyle jeśli chodzi o wzrost 9 latkow. Dojrzewać zaczęła, piersi jej rosną, jest placzliwa i drazliwa. Zaczyna być nerwowo. Higiena ok, ale wieczorem też ma ślady i zapach na koszulkach. Nie śmierdzi na kilometr jak niektóre z was już wyrokuja. Antyperspirantu nie używa. Ale chyba jej coś kupię, żeby czuła się świeżo. Kurczaków nie jada, bo jesteśmy wegetarianami. Dzieci wcześniej dojrzewają, chemia we wszystkim, dobrobyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz dla 500+ to wszystko możliwe, że dojrzewają już w tym wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spieprzaj dziadu. 500 plus nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.35 rozsmieszyl mnie twój komentarz.Chyba pierwszy raz dziś pojawił się uśmiech na mojej twarzy.Miałam słaby dzień.Dziękuję ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"1-2 prysznice dziennie? Zartujesz? Oczywiście córka dba o higienę, nie chodzi o jakiś straszny smród, specyficzny zapach i tyle. " Jeśli śmieszy Cię codzienny prysznic a specyficzny zapach potu uznajesz za normalny, to chyba w Waszej rodzinie jest jednak problem z dbaniem o higienę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×