Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czekająca na cesarkę

pytanie o cesarskie cięcie!

Polecane posty

Gość Czekająca na cesarkę

mam pytanie do mam które miały cesarskie cięcie, otóż interesuje mnie fakt jak to jest po.. chodzi mi o to czy kobieta od razu dostaje krwawienie, przeciez jedna dobe sie nie rusza, więc jak to jest ze zmianą podpasek? bo nie kumam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulka duo
nie wiem jak one to robia widziałam jedna 10godzin po cc i byłam przerazona ona nawet mowic nie mogła ,zebrac mysli nie potrafiła a co tu mowic o higienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"obsluguja\" cie pielegniarki, pomagaja zmieniac podklady poporodowe oraz podmyc sie. i bez przesady, na druga dobe juz wstajesz z lozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam i szukam
hahahahah akurat na pielegniarki liczyc nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielnaaaa
jak ktoś bliski cie nie umyje czy nie zmieni podkładu, to na położne nie masz co liczyć. moja przyjaciółka miała cc rok temu, widziałam jak wygląda taka "opieka"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec sprawa ma sie tak :(przynajmiej miala w moim przypadku) trzeba lezec jedna dobe nieruchomo-tzn nie dzwigac glowy-bo potem moze bolec, krwawienie oczywiscie jest odrazu,podklady zmieniaja polozne, ma sie tez wlozony cewnik(chyba tak to sie nazywa) na mocz. Przez pierwsze 2 doby sa tylko plyny przez kroplowke,w trzeciej gorzka herbata i sucharki (bleee...chociaz wtedy smakowaly jak najdrozszy obiad w najlepszej restauracji),potem dieta jest stopniowo rozszerzana :) Wstaje sie w drugiej dobie- chociaz mialam z tym straszne problemy i ledwo co wstalam w 3. Trzeba uwazac i opracowac wslasny system:D ja najpierw spuszczalam nogi,podkurczalam je a potem z calej sily odpychalam sie reka i jakos sie udawalo. Warto miec tez szeroki pas (albo bandaz),bo wtedy szwy tak nie ciagna i wstawanie idzie lepiej. Wiadomo ze po cesarce rozne kobietz czuja sie roznie, ja mialam nieplanowana wiec bylam bardzo slaba. Jesli cc jest planowane to wiadomo ze odpada wzcienczenie,chociaz kazda z nas jest inna i zalezy to bardzo od organizmu ! W szpitalu jest sie 5 dni :) Moja rada chocuaz boli i nie ma sie sil jesli chcesz karmic piersia popros zebz przstawili Ci dziecko zaraz jak dojdziesz do siebie )nawet w pierwszej dobie0, prawdopodobine nie bedzeisy miec pokarmu ale warto zeby Dzidzia wiedziala co to cyc ! ja niestety nie przystawilam i mialam pozniej problem,Mala nie chciala wogole chwytac i balam sie ze juz nie chyci,ale polozna poradzila mi zebz sprobowac jeszcze w domu zaraz po powrocie i udalo sie ! Mala ssala jakbz nie wiedziala co to butla bedzie dobrze !! powodzonka !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja juz nie chce cc
ja pierdziele cewnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekająca na cesarkę
owiedka 21 bardzo dziękuje za informacje! Tylko niestety u nas w szpitalu po cc trzeba byc 9 dni;( a 4 dni po zwykłym porodzie pozdrawiam jula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam cesarke 12 czerwca (wtorek) ze szpitala wyszlam 15go (piatek) czyli po 3 dobach. pielegniarki po zabiegu byly super, siedzialy ze mna na ponarkozowej i pilnowaly czy wszystko jest ok. cisnienie mialam mierzone co 15min pozneij co godzine. zmienialy podklady i podmywaly. cesarke mialam o godz 9 a o 17 moglam juz podnosic glowe i pozwolily mi pic malymi lyczkami wode (bylo poand 30stopni wtedy)cewnik zostal zdjety nastepnego dnia rano. kroplowki byly przez caly wtorek i w srode rano a ok 12tej dostalam kleik na obiad, wieczorem normalna lekkostrawna kolacja. po cesarce usiadlam sama w srode ok 7rano a ok 9tej (po obchodzie i wyjeciu cewnika) juz zaczelam chodzic. pozniej dostalam srodki przecwibolowe i popelzlam pod prysznic. fakt bez p/bolowych przy zmianie pozycji bolalo i ogolnie zle cc wspominam. jesli nie masz wskazan medycznych to lepszy jest sn. ja swoj wspominam o wiele przyjemniej i wiem ze gdybym keidys miala 3 dziecko ty tylko przy zagrozeniu zycia (tak jak teraz) na cc bym sie decydowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag_00
ktores z was mialy cc, poniewaz wedlug lekarza dzidza byla zbyt duza jak na naturalny porod a mimo tego potem taka duza nie byla??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ssssssssssaaaaaaa
cesarka wykonana o 9.00, owszem leżysz ale by nakarmić dziecko musisz wykonać czasem jakiś ruch, przy każdym ruchu krwawisz, ja po cesarce miałam podłożonego wielkiego pampersa, i podkłady które co jakiś czas wymieniały położne aż do rana następnego dnia, po ściągnięciu cewnika, pomogły mi wstać i się wykąpać, wtedy założyłam duże pieluszki z belli oraz majtki jednorazowe i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi podali wode do picia 3 godziny po porodzie. rodzilam rano, a wieczorem tego samego dnia odlaczyli mi kroplowke i moglam juz zjesc tosta i wypic herbate. zdziwilo mnie to ale uslyszalam, ze to przeciez nie jest operacja na zoladku wiec jesc lekkie rzeczy mozna. na drugi dzien dostalam juz normalny obiad :) drugiego dnia wyciagneli mi tez cewnik i pomogli wstafc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekająca na cesarkę
bardzo dziekuje za wszystkie informacje pozdrawiam mamy z dzidziusiami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co szpital to cos innego :) ja tez bym chciala tosta wtedy :) a za wode zaplacilambym miliony - bylam po 8 godz porodzie zwyklym :) mag-00 ---> moja dzidzia miala miec gora 3000g dlatego pozwolili mi rodzic naturalnie(jestem waska w biodrach),dopiero jak akcja sie zatrzymala to okazalo sie ze mala ma 3550 g:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag_00
no wlasnie ja jestem wska w biodrach i na razie dzidzi zapowiada sie duza, zobaczymy jak to bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do mam które miały cesarskie cięcie, otóż interesuje mnie fakt jak to jest po.. chodzi mi o to czy kobieta od razu dostaje krwawienie, przeciez jedna dobe sie nie rusza, więc jak to jest ze zmianą podpasek? bo nie kumam! _________ Wkladają ci podklad między nogi i przychodzą zmieniać i cię umyć - w trakcie tej jednej doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezly film.... ale strasznie to dlugo trwa .... mnie jak cieli to wydawalo mi sie ze trwalo sekunde|(moze dlatego ze bylam tak wyczerpana po zwyklym) i pamietam jeszcze ze glupoty gadali... strasznie sie skupialam zeby slyszec co gadaja....smiali sie ;) myslalam sobie -boze jacy beznadziejni!mnie tu tna a oni o pierdolach gadaja .... pozniej lekarz i mama wytlumaczyli mi ze musza tak gadac,zeby pacjentka nieskupiala sie na porodzie i niedenerwowala... Mezus mowil ze cc trwalo chwile,zdazyl tylko pozbierac nasze rzeczy z rodzinnej i wyjsc na korytarz, a juz slyszal Mala jak placze- i najlepsze to bylo to (akurat w nocy rodzilam tylko ja) jak opowiadal mi ,ze stoi przed ta sala zdenerwowany i nagle slyszy placz i mysli-o kurcze komus sie dziecko urodzilo... i tu nagle slyszy : wolac ojca bo to byl rodzinny i wyszla po niego pielegniarka ;) taki bidulek byl zdenerwowany :) i oczywiscie dostal ja odrazu na rece (tzn w becie) :) przynajmiej u mnie tak bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×