Odpowiedz na ten temat

co na GLOD?

• gość 2017.10.07 [21:16]
    Omlet robię w kilka minut; roztrzepuje dwa jajka w misce trzepaczką,odrobina soli, dodaje 2 łyżki otrąb, smażę na maśle klarowanym z dwóch stron, na małej patelni. Smaruje dżemem. Wersja bardziej pracochłonna; oddzielnie ubijam piane z białek i dodaję do żółtek wymieszanych z otrębami.
    Wersja z warzywami; poszukaj przepisu na frittatę , ja robię podobnie tylko na patelni
  • gość 2017.10.07 [21:28]
    Nawet nie wiedzialam, ze mozna jaja z bialkiem razem do omleta oczko.gif
    O tych omletach nieslodkich to mi brat kiedys opowiadal, ze dobre. Ale nie wiedzialam, ze przy okazji zapychajace. Bo taki zwykly na slodko to nie bardzo oczko.gif
  • gość 2017.10.08 [09:25]
    Ty naprawdę tego nie wiesz, czy jaja sobie robisz? Białko to nie tylko zapychacz, ale główny budulec naszego ciała. Jedzenie nie służy do zapchania żołądka, ale do życia i do tego potrzebne są składniki odżywcze; białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały i inne.
    Skoro założyłaś ten topik, to znaczy, że zaczęłaś się interesować tym, co jesz, wiec poczytaj trochę o
    składnikach odżywczych, dlaczego są tak ważne dla dobrego funkcjonowania naszego organizmu itp.
    Wtedy może sama zrozumiesz, dlaczego i po czym jesteś szybko głodna, a po czym nie.
    Takie nocne podjadanie prowadzi do otyłości, cukrzycy innych chorób.
  • gość 2017.10.08 [11:41]
    Tyle ze bialko jest nie tylko w miesie. A nabial to ja akurat uwielbiam i spozywam w duzych ilosciach.
    A w jedzeniu tez chodzi o to, zeby poszedl do mozgu sygnal z zoladka, ze juz organizmowi wystarczy. A trudno, zeby poszedl po spozyciu samej salaty (tak dla przykladu - akurat salaty nie lubie).
    Poza tym ja tez jem dlatego ze lubie, a nie tylko dlatego, ze musze.
  • gość 2017.10.08 [16:43]
    No prawie każdy je bo lubi jeść a nie dlatego , że musi.Nie wiem ile zrozumiałaś z tego naszego tłumaczenia ale wydaje mi sie , że nie wiele.Miałaś tam wszystko wytłumaczone, pokazane błędy żywieniowe, zalecenia i spostrzeżenia, więc wyciągnij wnioski.
    Jeśli tego nie potrafisz zrobić to na nic zdadzą się nasza tłumaczenia, my za ciebie życia nie przeżyjemy.
    Możesz też zgłosić się do lekarza , może zleci ci jakieś badania, ew.przepisze leki.
  • gość 2017.10.08 [16:45]
    DANIO zabija gloda
  • gość 2017.10.08 [16:47]
    Tak , zwłaszcza na reklamie.
  • gość 2017.10.08 [18:02]
    Autorko, jak ty robisz omlet, bo troche mnie zaintrygowalo?
  • gość 2017.10.11 [15:07]
    ale ja robie tylko taki na slodki, normalnie, tyle, ze nie sadzilam ze bialko mozna rozbelta z zoltkami, bo ja zawsze osobno bije piane.
    A ja od paru dni jem to miecho i nie widze specjalnie zebym chodzila mniej glodna :/
  • gość 2017.10.11 [18:37]
    A ile gram masz tego mięsa ?A wędliny też jesz , jakie i ile ?
    Napisz przykładowy jadłospis z jednego dnia .Masz pracę lekką czy ciężką ?
  • gość 2017.10.11 [19:18]
    a tarczycę badałaś, może zaczęłas brać jakieś leki?
  • gość 2017.10.12 [18:13]
    Nie waze tego miesa. No mialam zaczac jesc wiecej miesa (w tym wedlin) to jem. Na kanapki do pracy wedlina (rozne, i schab i szynka i kielbasa - wieprzowe wszystko albo wolowe) i na obiad zawsze mieso. Tylko na wieczor zostawilam ten ser... A godziny to jak pisalam 7, 11, 14:30 i 17 (jesli nie mam obiadu w domu), a jesli mam to o 14.30 juz nie jem, za to obiad przed 16. I potem wieczorem (18 - 19) kanapka z serem bialym, czy jablko, bo bym nie wyrobila. I z reguly miedzy 7 i 11, a potem miedzy 11 i 15 tez przegryzam cos w rodzaju jablka/orzechow itp.
    Praca fizycznie nie ciezka wiec raczej zapotrzebowania na kalorie az takiego nie powinnam miec.
    Nie biore zadnych lekow, tarczyca tez ok (ale to rodzinna stwierdzila, nie badalam).
  • gość 2017.10.13 [08:10]
    Teraz powinno być lepiej , na pewno potrzeba trochę czasu aby organizm przyzwyczaił się do zmiany sposobu odżywiania.
    Jeśli nie będzie widocznej poprawy , to może trzeba odwiedzić lekarza i porobić badania , aby upewnić się , że wszystko [ albo nie ] w porządku.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...