Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jedwabna166

Gewerbe w Niemczech pytanie

Polecane posty

Gość Jedwabna166

Hej kochane od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przejścia na własną rękę (jestem opiekunką). Słyszałam, że można otworzyć swoją firmę w Niemczech tylko jak sie do tego zabrać? Czy któraś z was już coś takiego robiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rób tego tylko poszukaj normalnego zatrudnienia bez pośredników w układzie pracownik/pracodawca. Gewerbe to niewdzięczna sucz, zanim dojedziesz do domu po zameldowaniu tego dziadostwa, już będzie sztab obowiązkowych opłat i zrzeszeń. Jak grasz chętnie Samarytankę i robisz na innych, nigdy nie wiedząc ile tobie z tego na końcu zostanie to melduj. Miałam i przez ponad rok tylko płaciłam, płaciłam. Nie masz kapitału by otworzyć pośrednictwo opiekunek to kokosów nie zbijesz. Dla przykładu firma pośrednicząca kasuje 2400€/ miesiąc od staruszków i ich rodzin, z czego opiekunka dostaje zaledwie 900-1000€. Jest w tym układzie do dyspozycji, robi nie tylko opiekę przy chorym, ale sprząta, gotuje, prasuje, robi zakupy i jest dyspozycyjna 24h/dobę- oblicz sobie sama godzinówkę. Jako jednoosobowej firmie opiekuńczej nikt nie zapłaci ci tych 2400€ a jak założysz Gewerbe musisz liczyć składkę na opiekę zdrowotną ( lekko licząc koło 300euro na miesiąc), do tego trafiasz do obowiązkowego związku zawodowego na który płacisz składki zależne od zarobku, chcesz w przypadku choroby lub niezdolności do pracy nie zostać z ręką w szambie musisz płacić sobie sama składki pielęgnacyjne itp itd. Cwaniaki które chciały obejść obowiązek płacenia samemu składek, wymyśliły, że bedą brać ludzi na zlecenie wzamian za wystawiony rachunek czyli Gewerbe, ale interes na tym robią tylko te Cwaniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz dlaczego żaden Niemiec nie zapłaci jednoosobowej firmie 2400€? Bo firmy pośrednictwa mają sztaby Polek, Ukrainek i Czeszek i w razie niezadowolenia klienta lub w nagłej sytuacji ( choroba, powrót do Polski z osobistych powodów ) mają zastępstwo a do tego w razie problemu z komunikacją, pośrednicy pełnią rolę tłumaczy i często współpracują z niemieckim firmami opiekuńczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrzegorzTR
Nie rozumiem waszych obaw mam od 2 lat jednoosobową firmę w Niemczech (jako opiekun) i absolutnie nie przytrafiło mi się nic takiego. Moją firmę prowadzi Carebiuro i jak już pisałem od 2 lat mam bezproblemowo co miesiąc rachunki dla dziadków do tego juz 2 raz dostałem zwrot podatku, jestem tu także ubezpieczony. Wszystko jest absolutnie legalnie, może macie złe doświadczenia z innymi firmami nie wiem w mojej wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×