Odpowiedz na ten temat

Urząd Skarbowy - test

• staramsie 2008.02.22 [21:05]
    Witam.
    Mam pytanie: czy był ktoś już na testach kwalifikacyjnych w Urzędzie Skarbowym?
    Jak to wygląda, jakie są pytania (ordynacja podatkowa-ok, ale dokładniej?) ile trwa taki test i wogóle odczucia ..
    Napiszcie proszę, mam taki test w poniedziałek.
    Dziękuję.

• fojteq 2008.03.06 [11:29]
    I jak ten test? Mam jutro o 9:00, nie mam pojęcia jak to wygląda :/
  • madziieńka 2008.04.01 [16:23]
    witam, czy ktos moze cos powiedziec o tych testach?? albo gdzie szukac informacji?? ja mam taki test juz w czwartek.Prosze bardzo o info.

• yoginka 2008.11.14 [00:21]
    a ile w takim urzędzie mozna zarobic?+\- ?
  • alap31 2008.11.25 [20:11]
    Wielkie dzięki bo ja też mam ten problem smutas.gif a na jakie stanowisko dokładnie macie te testy kwalifikacyjne??
  • lucja32 2009.06.10 [19:35]
    ja mam testy 16 czy przejde czy nie postaram sie napisac co było trzymajcie kciuki usmiech.gif
  • jatezsie staram 2009.07.16 [20:42]
    hej! no i jak było na tych testach, ktos moze przyblizyc czego się spodziewać? bo mnie tez to zcekausmiech.gif pozdrawiam
  • doświadczona księgowa 2009.07.17 [22:21]
    sweetharmonie -świetna ta stronka z testami. Jest moze coś podobnego z samorządu terytorialnego, zagadnienia dotyczące sfery budżetowej?
  • doświadczona księgowa 2009.07.17 [22:22]
    zauważyłyście, że mnóstwo urzędów skarbowych prowadzi teraz nabór? kiedyś w ogóle nie było ogłoszeń z us, a w ostatnich wydaniach gw zauważyłam kilkanaście z mojej okolicy usmiech.gif
  • rzeszaka 2009.10.16 [18:18]

• ale jazda................. 2009.10.16 [18:23]
    Oprócz pytań z ordynacji były jeszcze pytania dotyczące właściwości miejscowej, terminów składania deklaracji rocznych,

to własnie zawiera tez ordynacja smiech.gif

Zalezy także na jakie stanowisko startujesz
    na dochodowym mozesz miec ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, prawnych, zryczałtowanym
    na vacie - tematycznie, ustawe o vat
    do ksiegowości - ustawa o rachunkowosci

do tego bywaja pytania o obsługe programów wykorzystywanych w US
  • Karunia1983 2009.10.21 [14:25]
    Niedługo będe pisała test kwalifikacyjny na stanowisko Referenta do Spraw Informacyjno - Recepcyjnych w Urzędzie Skarbowym. Jakich pytań mogę się spodziewać?

Z góry dziękuję za odpowiedź , Pozdrawiam!

• Karunia1983 2009.10.21 [14:27]
    Za niedługo będe pisała test kwalifikacyjny na stanowisko Referenta do Spraw Informacyjno - Recepcyjnych w Urzędzie Skarbowym. Jakich pytań mogę się spodziewac?

Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam.
  • kkkkkkkkkkkkkk.kkkkkkkk 2009.10.21 [15:28]
    byłam z rok temu na teście do US: 70 pytań, 120 osób na 1 miejsce, niegdy więcej nie pójdę! Pytania były np: Kto był prezydentem w latach 1930-1936, najdłuższa rzeka w Polsce, geografia, histora, coś było z matmy, pytania o NIP, VAT, podatki itp., - wszystko bardzo szczegółowo - test porażka. na korytarzu był pan który miał z 45 lat, kilka lat pracował jako księgowy i powiedział nam że nie był w stanie rozwiązać tego testu...
  • erffefe 2009.10.21 [16:02]
    To co to był za U.S,że były takie niespotykane pytania.I jakie to było stanowisko?
  • kkkkk.kkkkkkkkkkkkkk 2009.10.22 [11:17]
    Jakie to było stanowisko - tego już nie pamiętam. Sama nie spodziewałam się takich pytań zwłaszcza, że również radziłam się na kafeterii i szukałam w necie co przeważnie jest na testach do US. Szczerze byłam zaskoczona i ilością pytań, ilością chętnych na to 1 miejsce i rodzajem pytań. Na rozwiązanie testu chyba było 1,5 godz. Po 5 min zobaczyłam, że nie mam żadnej szansy. Więcej nie pójdę nigdy. Teraz mam pracę na pół etatu, szukam czegoś na stałe, ale niestety... smutas.gif
  • amiraK5 2009.10.28 [09:44]
    witam ...wszystkichusmiech.gif
    słuchajcie mam poważny problem:
    startuję na stanowisko REFERENDARZA ds Kontroli skarbowej Obrotu Towarowego z Zagranicą w Krakowie.
    test kwalifikacyjny mam w poniedziałek...

czego mogę się spodziewać na takim teście???
    strasznie się boję.
    POMÓŻCIE!!!!!
  • nina666 2009.10.29 [14:28]
    witam ...wszystkich
    słuchajcie mam poważny problem:
    startuję na stanowisko REFERENTA w referacie ewidencja i identyfikacja podatników
    test kwalifikacyjny mam we wtorek ...

czego mogę się spodziewać na takim teście???
    strasznie się boję.
    POMÓŻCIE!!!!!

• chocco 2009.10.29 [19:00]
    Może startujemy startujemy na to samo stanowiskousmiech.gif Ja mam również testy we wtorek w Kętrzynieusmiech.gif
  • 25 no rocznikowo 26 2009.11.11 [18:25]
    Myślicie że mam szansę dostać pracę inspektora ds wprowadzania danych mimo braku doświadczenia w administracji?
  • bez znajomości 2009.11.12 [15:02]
    ani rusz... w Urzędach smutas.gif
  • joanna83kw 2009.11.24 [11:49]
    hej dziewczyny!
    ja też brałam udział w konkursie i powiem Wam tak było 35 pytań na 30 minut czasu , a pytania były długie jednym słowem trzeba mieć ordynacje w jednym palcuusmiech.gif bo nie ma czasu na zastanowienie...myślicie, że są wogóle szanse dostać się do US skoro się nie ma układów...;/ bo mi cięzko to potwierdzić chyba, że na moim rewirze tak jest, że przez układyyyyy....pa pa

ps.chciała bym pracować w US podoba mi sie taka praca chodź bardzo stresująca....
  • joanna83kw 2009.11.24 [11:53]
    a i jeszcze jedno jak zda się testy jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna czego pytają ??? ustaw czy czego???usmiech.gif
  • justyna16 2009.12.17 [23:23]
    Ja pisałam taki test, na stanowisko starszego referenta ds. analiz kont szczegółowych podatników w dziale rachunkowości podatkowej. Było 15 pytań, test wielokrotnego wyboru. To co pamiętam to: organ II instancji to (odp. dyrektor izby skarbowej), podatek pośredni (vat, pit czy cit), w jaki sposób wygasa zobowiązanie podatkowe w całości lub części (umorzenie,zaliczka, potrącenie, rata), z jaką datą zaliczona zostanie wpłata na podatek od osób fizycznych płacona co miesiąc jeśli wpłacona jest zaraz po poprzedniej(w ostatnim dniu kiedy powinna wpłynąć), ile czasu ma urząd na wypłate nadpłaty od złożenia deklaracji, co jest zaległościa podatkową,gdzie znajdziemy definicje zaległości podatkowej, ... trochę o terminach (jedno chyba ile czasu ma naczelnik na wydanie postanowienia na zażalenie), ile na zwrot nadpłaty jeśli została zlożona korekta deklaracji, itp.
  • joanna83kw 2009.12.18 [10:30]
    hejusmiech.gif ja pisałam wtedy na Śląsku ten test i powiem szczeże, że pytania dość obszerne były;/ ah następnym razem może się uda zobaczymy.dzięki za kolejną cenna informację.Jak już będziesz po rozmowie to napisz jak było.Serdecznie pozdrawiam....oraz Wesołych Świąt życzę.....
  • annnnnnnnnnnnnnnnnnnnna 2009.12.22 [18:20]
    Czy ktoś sie orientuje jak jest z rekrutacją do U.S. Czy wszyscy kandydaci muszą być powiadamiani o dacie testu czy rozmowy kwalifikacyjnej?Biorąc pod uwagę oczywiście spełnienie wszystkich wymagań związanych z naborem?
  • joanna83kw 2009.12.23 [10:06]
    hejusmiech.gif
    jak złożyłam dokumenty to około 2 tygodnie po zadzwoniła do mnie pani z US i poinformowała mnie w jakim terminie i o której godzinie odbędzie się test.Poprostu jeśli się spełnia wymagania związane z dokumentami to oni dzwonią...pozdrawiam
  • a jaki model 2009.12.23 [10:09]
    I tak w 90% przypadkow dostaja sie ludzie po znajomosci ;/ a te rekrutacje sa dla picu. Przynajmniej u mnie w skarbowce jak bylam na stazu tak bylo. Caly urzad to stare kumpele z liceum, podstawowki, ze studiow. "Czystych" osob bez znajomosci no na palcach u jednej reki szlo policzyc ;/
  • aabcx 2009.12.23 [11:37]
    Niestety z tymi znajomościami to jest prawda, samemu kiedyś myślałem, że to bzdury, ale niestety jak idzie o Kraków to się to sprawdza znakomicie.
    Udzielę może takiej wskazówki, którą dostałem w trakcie praktyk w jednym z urzędów, jeśli ogłoszenie ma niespójne wymagania do wykształcenia, to jest to konkurs pod konkretną osobę.

Niestety sporo ogłoszeń jest normalnych i człowiek tylko traci czas.
  • sweetharmonie 2009.12.27 [16:32]
    ale jazda.................
    Oprócz pytań z ordynacji były jeszcze pytania dotyczące właściwości miejscowej, terminów składania deklaracji rocznych,

to właśnie zawiera tez ordynacja

Zgadza się, to właśnie zawiera ordynacja oczko.gif Tylko, że ja nie sprecyzowałam dokładnie o co chodziło w pytaniu: były podane ulice lub dzielnice i trzeba było przyporządkować je do odpowiedniego urzędu skarbowego (a w moim mieście jest ich kilka).
    A w pytaniu o termin złożenia zeznań rocznych podano datę, np. 30 kwietnia - sobota - i należało udzielić odpowiedzi, kiedy faktycznie mija termin złożenia zeznania.
    Stąd nieporozumienie... usmiech.gif
    Pozdrawiam
  • setunia 2010.09.16 [12:55]
    ciekawe , czy ktos tu zajrzy
    ja skladalam wczoraj na stanowisko
    Referent do spraw obsługi archiwum akt podatkowych
    w wymaganiach dodatkowych bylo zaznaczone- umiejętność obsługi systemu POLTAX- czego neistety nei spelniamjezyk.gif
    teraz dopiero pogrzebalam w necie
    i nawet sobie taki pasek narzedzi sciagnelam
    ale wiadomo, ze to nie to
    bo to pewnie system w ktorym sie po prostu pracuje tam

pewnie maja jakas os na stazu ktora zostawia
    hm

tak czy siak zamierzam wziac udzial w dalszej rekrutacji o iule zadzwonialapka.gif

Mój antydemotywator http://www.youtube.com/watch?v=xMVTKOoy1uk

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...