Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malenka 342

mogę otworzyć swój salon

Polecane posty

Gość malenka 342

jestem w trakcie kursu kosmetycznego wraz z paznokietkami, mój znajomy prosi mnie abyśmy po jego zakończeniu wzięli na pół wynajem lokalu, i me pytanie czy mogę po takim kursie otworzyć swój salonik, w ofercie miałabym henne, masaż twarzy i maseczki oraz paznokcie żelowe na tipsie. Z wykształcenia jestem technikiem administracji, a i jeszcze jedno byłoby to samozatrudnienie, bo kolega otwiera swój gabinet masażu ciała no i chce ponieśc mniejsze koszty za owy wynajem. dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laila L
Uwazam, że na samej hennie, tipsach i maseczkach to Ty dużo nie zarbisz, więc trudno powiedzieć. Ja bym nie ryzykowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka 342
wiesz zapomniałam dopisać że w ofercie będzie także makijaż, jestem także po szkoleniu wizaż- stylista, a swoją drogę maluje już koleżanki od czasów liceum a to już trochę czasu minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc co powinno się umieć żeby zarobić??? sądzę, że henna, regulacja, paznokcie to najczęściej wykonywane usługi... ale nie jestem specjalistką. u mnie wszystko dopiero w sferze planów... jaki kurs kosmetyczny kończyłaś? jesteś zadowolona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka - właśnie u mnie w szkole ostatnio była na ten temat dyskusja - miała wejść ustawa dotycząca gabinetów - mianowicie otworzyć gabinet mogłyby tylko osoby posiadające dyplom technika kosmetyki, lub kosmetologa nie wiem właśnie czy to jest aktualne - możesz się dogadać ze wspólnikiem myślę że wystarczy że jedna osoba w zakładzie będzie miała ten tytuł możesz też zatrudniać osobę z wykształceniem kosmetycznym jeśli chodzi o zakres usług to się nie martw jeśli będziesz dobra to na siebie zarobisz a przecież cały czas możesz się dokształcać i wprowadzać nowe usługi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej!!! doradź cie i mnie :-) jaka szkoła? czy studium kosmetyczne na żaku, progresie czy profesji to dobra droga????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graminis - ja juz pisałam na tamtym topiku ale tu Ci jeszcze raz podpowiem Studium kosmetyczne Anieli Goc w Poznaniu - poczytaj opinie - wspaniała szkoła o wysokim poziomie nauczania nie wiem jak jest u Ciebie w mieście ja jestem właśnie z Poznania i dlatego tą szkołe wybrałam ale wiem że dziewczyny trafiają z całej polski bo naprawdę warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka342
Graminis---- ja jestem w trakcie jeszcze nie skończyłam, a skończyłam kształcenie w zakresie wizaż- stylista, a mianowicie chodzi o choroby skóry, rozpoznawanie typu urody, rodzaju i doboru do niej odpowiedniego ubioru i makijażu, makijaż codzienny, wieczorowy oraz panny młodej a teraz jestem w trakcie kursu kosmetycznego, który obejmuje pielegnacje twarzy, szyi i dekoldu, henne na brwi i rzęsy,regulacja brwi, masaż twarzy oraz maseczki, a później zaczynamy paznokcie metodą żelową na tipsie i naturalce a co do zadowolenia to jestem bardzo zadowolona, nawet zdecydowałam się na henne, czego nigdy w życiu nie chciałam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka342
JORDAN---- dziekuję, pocieszyłaś mnie, a kolega ma owe wykształcenie bo jest po szkole masażu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako byly pracownik żaka mogę uczciwie powiedzieć, że guzik tam ucza :) szkoda Waszego czasu i pieniedzy, wybiezcie raczej szkole ktora zajmuje się typowo kosmetyka a nie taka firma co to ma tysiac piecset sto dziewiecset kierunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka 342
graminis,---- w żadnej szkole tylko w Zakładzie Szkolenia Zawodowego w wodzisławiu sląskim, ale nie wiem czy wiesz gdzie to jest, ku przybliżeniu woj. śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka342
nie to nie to, to jest szkoła, a ja robie normalne kursy, spróbuj wpisać w google ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO< bo głowna siedziba też mieści się w Katowicach, a tu u nas w wodzisławiu mają oddział, tak samo jak w Rybniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja szczerze mowiac nie wybralabym sie do kosmetyczki co nie ma szkoly a jedynie kursy, jakos bym miala obawy, moim zdaniem lepiej skonczyc szkole i robic cos wiecej niz makijaz, maseczki, paznokcie... napewno klientela sie znajdzie ale nie oszukujmy sie, wiekszosc chodzi do takich miejsc na zabiegi, ktorych nie moga sobie zrobic w domu sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatalu
mniam mniam tak a na pewno każdy umie sam w domu zrobić profesjonalny masaż i paznokcie, pomyśl co piszzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatalu
mniam mniam a uwiez,że mam wiele znajomych nawet bez kursow a prowadzą działalnośc a klientek mają więcej co nie jeden salon, nie każdy po szkole jest aż tak wybitnie mądry, a swoją drogą praktyka czyni mistrza i pewnie dziewczyna nie skończy tylko na tych kursach i będzie dalej się kształcić jak już chce się zabierać za inwestowanie w tego rodzaju przedsięwzięcie, koleżanki moje też szkolą na swój sposób i starcza i m aby utrzymać siebie i swoje dzieciaczki !!!! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatalu a ty jesteś kosmetyczką??? mniam mniam ja uważam, że na wyjście okazyjne wiele kobiet zdecyduje się na profesjonalny makijaż i szczerze powiem, że zawsze jak makijaż robi ci ktoś zrobi to dokłądniej niż ty sama ajak robi to ktoś z zapałęm i powołąniem na dodatek szczyptą wiedzy to sądzę, że można spokojnie oddać swoją buźkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graminis - tak jak Maleńka pisze - najlepsze są szkoły nastawione tylko na tematy kosmetyczne, wizaż, fryzjerstwo. U nas też są cosinusy żaki ale to jest fikcja - niczego tam nie nauczą - chodzi im tylko o kasę wyłudzoną z UE. Dobre szkoły mają w pełni wyposażone sale ćwiczeniowe i to jest ważne! Wykładowcy to doświadczeni kosmetolodzy, dermatolodzy itd:) PS Graminis - śliczna Dzidzia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta spółdzielnia oświata wygląda dobrze:) widzę że mają ładne pracownie kosmetyczne a to jest ważne! wyglądają tak jak te u mnie:) ta druga chyba szkoła z tradycjami. Z tym że też mają wszystko w ofercie:) najlepiej byłoby znaleźć jakieś absolwentki tych szkół - jestem ciakawa co by powiedziały. To by była chyba najbardziej trafna opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze kazda kobieta okazyjnie wybierze się do kosmetyczki ale zastanow sie czy z tego utrzymasz siebie i salon... wystarczy sie wybrac pare razy i poobserwowac ze stale bywalczenie robia tam cos wiecej niz maseczke... i P.S. mysle co pisze :) mam kolezanki co zelowe paznokcie nawet same sobie robia, wiec chyba mozna, prawda? chodzi mi o to, zeby dziewczyna dobrze przemyslala swoja decyzje bo moze sie okazac ze oferta bedzie zbyt skromna, zwlaszcza jesli chodzi o duze miasto, w jakich zwykle gabinety kosmetyczne maja baaaardzo bogata i szeroka oferte roznych zabiegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak słyszałam że jest szkoła dobra - patrząc jednak na sale ćwiczeniowe to średnio to wygląda mam wrażenie ze brudne te fotele są. Salki są małe co gwarantuje zajęcia w małych grupach - jako + oczywiście no nie wiem nie wiem ale na pewno nie bierz szkoły bezpłatnej bo to jest wyłudzanie kasy od UE, nic się nie nauczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam mniam... nawet w małym mieście utrzyma się salonik z henną, regulacją i makijażem... dla mnie istotą salonu kosmetycznego jest chwila relaksu dla pani domu... chwila w której robisz coś dla siebie... chwila kiedy czujesz się kobietą!!! i sama zamiast sama się subać wolę wyjść i mieć te parę minut dla urody ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jordan... też mi się to średnio podoba tym bardziej, że szkoła się czai pod wieloma nazwami i tak naprawdę to co piszą na stronie nie zgadza się z tym co mówią przez telefon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×