Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aktywna po 30

sport po 30

Polecane posty

Gość aktywna po 30

Szukam porady u dziewczyn uprawiających w miarę regularnie bieganie bądź inną formę sportu? Jak sensownie można zacząć jeżeli się wie, że nie jest się w najlepszej kondycji/dyspozycji? To znaczy rozpocząć w ten sposób trenowanie by nie doznać żadnej kontuzji czy zbyt szybko się nie zniechęcić? I jak dużo z Was pozostaje aktywnych fizycznie? Czy to nie będzie dziwne jeśli teraz postanowię się wziąć za swoją kondycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginger alice
a jaki tu powod by sie przejmowac, swietnie ze chcesz dbac o swoje zdrowie :DDDD. chwali sie :D. proponuje kupic dobre buty do biegania i robic porzadne rozgrzewki. nie forsuj sie tez. z poczatku krotki dystanse i stopniowo podnos poprzeczke :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEA7A
ja sama bym sie nie zmobilizowała do biegania. zapisałam sie na fitnes 3x w tyg , a ze to cholernie kosztowna zabawa wiec KOSZTY mnie mobilizuja do gimnastykowania i pocenia sie. i tak juz 3 rok ( od czerwca do pazdziernika nie czwicze )maszeruje z mina zbitego psa na airobik ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria J
Nieżłe. Najpierw zapłacić by potem skomleć i chodzić ponieważ szkoda włożonych pieniędzy. Bardzo fajny sposób na ominięcie własnego lenistwa. Może nawet bym sprubowała, gdybym miała zdrowe wszystkie kończyny :\.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez wymówek
ażda wymówka jest dobra - nawet z protezami biegją jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria J
Najłatwiej mówić jak się nic nie wie. Sprubuj biegać z zwyrodniałymi stawami skokowymi. Polecam doświadżczyć tego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aha Aha
Coz e najlepszy pomysł fakt. Trzeba to jednak jakos tam leczyc, lekarz te sprawy. Ja tam wiem ze duzo osob aktywnych fizycznie po 30 tez czesto ma problemy ze stawami. Z tego co wiem sa na to skuteczne metody leczenia. Sama jak miewam od czasu do czasu bole to znieczulam sie refastinem i jakos idzie ale w takim wypadku to lekarz obowiazkowo bo to tylko na objawy takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrs wahadełko
Hehe ja ten lek trzymam w domowej apteczce na wypadek jakiegos harkorowego okresu no ale ok i tak widać da się. A OD JUTRA ZACZYNAM BIEGANIE!!!!! I BASEN JUŻ OD TYGODNIA!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze warto próbować
- polecam fora: biegajznami.pl, bieganie.pl, , maratonypolskie.pl, sciezkibiegowe.pl /na ścieżkach można pobiegać w grupie:) pod okiem doświadczonego trenera - za darmo;) / - wązne, by bieganie sprawiało przyjemność:), co na początku nie jest łatwe - jeżeli masz dużą nadwagę, to wskazana byłaby wizyta u lekarza - lepiej biegać po lesie, stadionie, a nawet asfalcie, niż po betonie - nie jedz ze 2 godz. przed wysiłkiem - zaczynaj od marszobegów ( naprzemiennie marsz i bieg ) - muzyka umila czas:) "Biegaj z nami";) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez biegam :) ale lubie to bo biegałam juz w szkole sredniej :) chyba latwiej jest tym którzy zaczynali wczesniej ;) Jak nie biegam to robie sobie szalone jazdy rowerem górskim :) takie wieczorne sparingi na przemian z szybką i wolną jazdą pieknie poprawia kondycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat biegac o nie wszyscy
moga ;) Radze nie wydawac narazie na specjalne buty do biegania, czy inny sprzet tylko sprobowac po prostu ;) A w ogole to moze zacznij od roweru, basenu, silowni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettta
aktywnym mozna byc w kazdym wieku. Zaczac mozna zawsze. chociaz wiadomo, ze im wczesniej, tym lepiej. Powodzenia zycze wszytkim, ktorzy sie przebudzaja \"na aktywnosc\" po 30ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miriamiy
do "akurat biegac to niewszycy moga": - zgadzam sie, niewszystkim beganie sluzy. nie ma co sie rzucac na sprzet, trzeba sprobowac najpierw lagodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monque
bieganie - bleeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh. nigdy, najgorszy rodzaj aktywnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październik73
do aktywna po30 ja też biegam ,właśnie przygotowuję się do maratonu i bym ci zaproponował na początek, do poczytania gazetkę o bieganiu, jest tam dużo ciekawych artykułów z tą tematyką związanych , plany treningowe,ubiory,ciekawostki,itp. (miesięcznik bieganie można go dostać w mpiku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWka 39
Ja zaczelam 4 lata temu jezdzic na rowerze,poczatkowo 5-10km.Teraz w sezonie jezdze bez wielkiego wysilku 100km dziennie.No niestety traz zima i slisko na drodze :( Wiec zaczelam biegac (poczatkowo nie cierpialam tego bleeee),ale zmusilam sie.Teraz sie do tego przyzwyczailam i tak doszlam do biegania 10km dziennie. A ile pies ma radochy, bo biega ze mna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie , dlaczego robicie z 30 letnich osob staruszkow? Według kafeterii osoba ktora ma 30 lat jest babcia/dziadkiem a nie mlodym czlowiekiem/Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim skromnym zdaniem, na początek dla "zastanego" ciała najlepszy będzie basen :) pływanie nie obciąża stawów, rozwija mięśnie i rewelacyjnie poprawia kondycję. później proponuję "przeskoczyć" na rower, pedałowanie to naprawdę przyjemna forma aktywności fizycznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam biegać w wieku 35 lat. Dopiero wtedy dorosłam do tego, że mam takie potrzeby. Wcześniej nie lubiłam biegać, dobijała mnie zadyszka i brak kondycji - nikt by mnie kijem nie wygonił. Teraz uwielbiam (mam 40 lat) i choć brakuje mi czasu, to staram się chociaż 2 razy w tygodniu przebiec 4-6 km. Polecam dla zdrowia, samopoczucia i kondycji. A i jeszcze jedno - wyleczyłam bieganiem bolące stawy i puchnącą po urazie kostkę. Przez pierwsze dwa miesiące biegania bardzo w nocy dokuczała i musiałam owijać bandażem elastycznym, ale potem się tak wzmocniła, że nie dokucza mi do tej pory. Ale biegam tylko po miękkiej nawierzchni - pola, parki, leśne drogi. Polecam - 30 lat to piękny wiek - naprawdę jest się bardzo młodym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest wiele form rekreacji nie tylko bieganie. Popieram tutaj stwierdzenie Iganatki 30 latki to nie staruszkowie...mozna zacząć w każdym wieku byle z głową. bieganie nie zawsze jest najlepszą formą na początek, szczególnie dla kogoś kto nie miał doczynienia ze sportem. Zbyt intesywnie grozi bowiem urazami stawów. Bardzo dobre jest pływanie, ale w połaczeniu z jeszcze jakąś formą ruchu. polecam pilates. To fantastyczna gimnastyka, wzmacniające kręgosłup i wszystkie mięśnie pozwala rzeźbić ciało dokładnie tam gdzie się chce. Jest masę tego na necie mozna też kupić sobie płytę i ćwiczyć w domu. dobry jest rower, a jeszcze lepszy orbitrek bo nie obciąża stawów kolanowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepszy sport to
uprawianie sexu,po nim polecam skakanie po kanałach tv :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćS
Ja biegam z ,,Trening biegacza.pl''kupiłam dobre buty do biegania w Decathlonie oraz czapkę ,latarkę czołówkę ,kurtkę wiatrówkę oraz bidon. Przydają się tez dobre legginsy ,polar i rękawiczki oraz chusta na twarz .Polecam firmę Kalenji,dobrze jest też mieć zegarek ze stoperem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto uprawiać sport w każdym wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×