Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turqs

odczulanie - czy ktos przez to przechodzil?

Polecane posty

dzisiaj bylam u alergologa i dostalam skierowanie na odczulanie. az bylam w szoku, jak mi powiedzieli, ze to trwa 3-5 lat i co miesiac przychodze na zastrzyk.. kiedy widac jakakolwiek poprawe? sa tu alergicy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj chlopak jest na odczulaniu, poprawe widac u niego juz po pierwszym odczulaniu, on jest uczulony na pylki i przed okresem pylenia mial 12 razy zastrzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak samo
mój facet jest po pierwszym roku odczulania, jest duża poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odczulałam się... 3 lata... najpierw zastrzyki co tydzien, potem co dwa, potem co miesiąc i tak co miesiąc przez 3 lata.... powiedzieli, że po 3 latach będę miała alergię z głowy... po 3 latach czułam się tak samo fatalnie a oni powiedzieli, że jeszcze 2 lata... to się wkurwiłam i już tam nie poszłam. faszerowali mnie tyle lat i nie pomogli nawet odrobinę... a teraz siedze i zdycham za kompem bo jestem w ciąży i żadnych leków antyalergicznych brać nie mogę :( moje zdanie: do dupy z odczulaniem, gówno pomaga :) howgh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn był odczulany bodajże przez 5 lat i przez zastrzki i krople...niestety wcale nie pomogło, objawy ma takie jak mial wcześniej, też jestem alergikiem i mi proponowano odczulanie, ale na pewno sie nie zdecyduję, bo jest to bardzo kosztowne i nie przynosi efektów :O...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Anonim
Rozpoczynam w grudniu odczulanie szczepionką Purethal-na trawy itp.Zastanawiam się czy po odczulaniu zmniejszą się także dolegliwości spowodowane innymi alergenami np. pokarmowymi.Lekarz mówił że tak.Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Anonim
Chociaż jeden pozytywny komentarz na temat odczulania:)Już się bałem że pieniądze wyrzuciłem w błoto:)Nie małe zesztą bo nie jestem dawcą i za szczepionke zapłaciłem 160 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa-nka
Ja leczyłam się 7 lat na alergię z takim skutkiem, że dostałam astmę. Od 1,5 roku nie mam alergii i astmy po przeprowadzeniu diety oczyszczającej warzywno-owocowej ( trwała 2 tygodnie). zapraszam do przeczytania arykułu nt. diety warzywno-owocowej http://www.dieta-dabrowska.pl/pol/artykul_4. html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odczulam syna 4rok na roztocza kurzu domowego.Szczepionka ok.220zl.Najbardziej uciazliwe to chodzenie na zastrzyk najpierw co tydzien,dwa,pozniej co cztery.Teraz dostaje szczepionke co6tygodni.Przez te 4lata ani razu nie byl chry.Zero antybiotykow.Wczesniej ciagle zapalenie oskrzeli(raz w miesiacu),dusznosc,wieczny katar Cos w tym musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Anonim
Ile płacicie za jedną wizytę u alergologa prywatnie?Ja chodzę do Luxmedu i płacę 70 PLN.Dużo nie?Teraz będę musiał chodzić co kilka tygodni na szczepionke to troche sary tam zostawie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa.....
te zastrzyki sa w posladki??? tez mam miec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odczulam się już dwa lata. W pierwszym roku przyjęłam 3 szczepienia przed okresem pylenia, które miały działac przez rok,a teraz przyjmuje juz na stałe. W obu przypadkach widziałam znaczną poprawę. Osobiście uważam, że lepiej szczepic się przez 5 lat regularnie i miec to juz za soba niz co roku. Zastrzyk jest w rękę na przemian raz w lewą raz w prawą. Na początku dawka jest mała i przyjmuje się ją co tydzień a z czasem dawkę się zwiększa i wydłuża czas przyjmowania, ale to już zależy od tego jak reaguje organizm. Aktualnie zastrzyki mam co 5 tygodni i jedyne skutki uboczne jakie zauwazalam to zmęczenie; puchnięcie, swędzenie i ból ręki. Z czasem objawy są coraz mniejsze :) szczepionka kosztuje ok. 100 zl i wystarcza na parę szczepień. Odczulam się w przychodni publicznej wię wizyty mnie nic nie kosztują :) Jeśli ktoś jest ze szczecina to z chęcią pomoge trafic do tej malutkiej przychodni, a żeby się zarejestrowac wystarczy miec skierowanie od lekarza rodzinnego i książeczkę ubezpieczeniową. moj nr gg to 8858213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Zobaczcie film pt. "Jedzenie ma znaczenie" dostępny na str.: http://www.czasotworzycoczy.site40.net/stara.htm Mottem filmu są słowa Hipokratesa, ojca współczesnej medycyny: "Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem"."Przysięga Hipokratesa" jest do dziś składana przez współczesnych lekarzy. Ale od czasów Hipokratesa nasze podejście do leczenia chorób się zmieniło... Współcześni lekarze są bardzo słabo, o ile w ogóle, szkoleni z dietetyki. Nowoczesna medycyna obraca się wokół "pigułki na wszystko". I taki stan rzeczy przemysł farmaceutyczny chce utrzymać, bo dobre zdrowie jest może sensowne, ale nie jest dochodowe. Choroby serca i rak to dwa główne powody przedwczesnej śmierci mieszkańców krajów zachodnich. Na trzecim miejscu są zgony z powodu błędów lekarskich i niepożądanych reakcji na leki. Skoro więc sama medycyna jest groźniejsza niż większość schorzeń, może warto przypomnieć maksymę, którą znają wszystkie kultury świata: "Jesteś tym, co jesz" i uświadomić sobie, że to, co wkładamy do ust ma znaczenie: jest albo doskonałym, "paliwem" dla ciała, albo kolejnym gwoździem do naszej trumny... Uważam, że szczepionki pomogą na krótko - należy usunąć przyczynę alergii, a ta jest w naszym sposobie odżywiania - należy oczyścić organizm z toksyn (będących w lekach i pożywieniu) w//w film był na youtube - ale od niedawna jest tam zablokowany - komuś przeszkadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Czy gotowane pożywienie jest dla nas dobre? W naturalnym środowisku wszystkie zwierzęta jedzą żywy pokarm, taki jakiego dostarcza im natura. Tylko ludzie gotują pożywienie i tylko ludzie cierpią na szeroko rozpowszechnione choroby i dolegliwości. Te osoby, które odżywiają się głównie żywym pożywieniem, są bardziej czujne, myślą jaśniej i bardziej logicznie i stają się bardziej aktywne. A co najbardziej istotne, osoby odżywiające się żywym pożywieniem stają się rzeczywiście wolne od chorób! Gotowanie jest procesem niszczenia żywności i to już od momentu, gdy zastanie ona poddana obróbce technicznej. Długo zanim żywność obróci się w proch, jej wartość zostanie całkowicie zniszczona. więcej informacji: http://www.surawka.republika.pl/ http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4107531&start=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdechła róża
hej! jestem po 4 zastrzykach allergovity. Alergie mam od dziecka (jestem obecnie przed 30stką); kiedyś miałam tylko na pyłki i wystarczyło latem pobrać leki. Teraz jestem uczulona prawie na wszystko co możliwe i alergia wycieńczyła kompletnie mój organizm przez wiele lat; praktycznie wiecznie jestem chora; dopiero w tym roku lekarze stwierdzili że przyczyną mojego fatalnego stanu ogólnego jest właśnie alergia... zaczęłam odczulanie. Lekarz mówi że w moim przypadku odczulanie powinno znacznie poprawić jakość mojego życia (w tej chwili wegetacji nie życia), już nawet na wiosnę mogą być tego pierwsze efekty. Jestem bardzo ciekawa tych efektów i wierzę temu lekarzowi. Czy są tu osoby które od lat chorowały przewlekle na tle alergicznym (ostre infekcje nie tylko w drogach oddechowych, ale także juz potem w różnych częściach ciała, reakcja alergiczna wszystkich narządów - pokarmowe, układy moczowe, rozrodcze, skórne itp - tzw. alergiczne wycieńczenie organizmu)????? Jeśli tak, napiszcie w jakim stopniu pomogło wam odczulanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cube
ja jestem skrajnie uczulona na wszelakie pyłki, od roku przechodzę odczulanie i jak narazie nie czuję kompletnie żadnej poprawy, jak teraz poczytałam, że nawet po trzech latach nie ma pewności na wyzdrowienie to już się załamałam..czyli niestety zostają krople sterydowe na początku każdej wiosny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MÓJ SYN MA 7 LAT OD ROKU JEST ODCZULANY SZCZEPIONKĄ PURENTAL ,OK.160 ZŁ ZA WIZYTY NIE PŁACIMY BO CHODZIMY DO PRZYCHODNI Z NFZ. MOIM ZDANIEM JEST POPRAWA,BO OBJAWY ALERGI NIE BYŁY W UBIEGŁYM SEZONIE AŻ TAK MĘCZĄCE JAK PRZED ODCZULANIEM. SYN MA PRZEWLEKŁE ZAPALENIE SPOJÓWEK, ZWYKLE ZUŻYWAMY 3 OPAKOWANIA KROPLI OPATANOL OK.37 ZL KAŻDE DODATKOWO OPTIVE TEZ OK 40 ZŁ. PRÓCZ TEGO CEZERA TABLETKI LUB XYZAL W SYROPIE,OD MARCA DO WRZESNIA TAKZE PRAKTYCZNIE PÓŁ ROKU DZIECKO JEST NA LEKACH,ALE WIERZĘ ŻE Z TEGO WYROŚNIE I ZA 4 LATA NIIE BĘDZIE JUŻ TAK PODATNY NA PYLENIA. POZDRAWIAM WSZYSTKICH ALERGIKÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja się odczulam już rok, objawy mam sezonowe i nasilały się z roku na rok coraz bardziej, byłam już zdesperowana, bo miałam wizję nieustannego wycierania nosa... po roku odczulania sezon letni to była OGROMNA różnica, miałam tylko lekkie objawy, brałam trochę Zyrtecu ale to wszystko, wcześniej to mi już żadna dawka antyhistaminowych nie pomagała, leciało mi z nosa jak z kranu i na dodatek łzy z oczu (tzn spojówki też atakowała alergia). Na początku miałam odczulanie co tydzień, potem co 2 tyg, a teraz mam co 5 tyg. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądał drugi sezon, pierwszy na razie był na wielki plus :) Objawów ubocznych praktycznie nie mam, chodzę do przychodni z NFZ więc płacę tylko za Purethal trawy (160 zeta raz na jakiś czas). Obleci. Zastrzyki nie są bolesne, ręka nie puchnie. Robię zastrzyk o 8:00 i lecę na 9:00 do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Czytałam wszystkie Wasze wypowiedzi.Na alergię choruje od 2000 r.Brałam leki antyhistaminowe,czasem nawet w podwójnej dawce.Też zostałam zakwalifikowana do odczulania ale na szczęście na razie nie jest mi to potrzebne. W tej chwili od 2009 r.alergia zaczęła się pomału cofać.Od tego czasu leków już nie biorę.Co za ulga bez kataru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viti
uwazam, ze nie mozna okreslic czy odczulanie pomaga czy nie. efekty zaleza bardzo od samego organizmu! jednym pomoze a innym zwyczajnie nie. ja biore phostal juz 2,5 roku i jest genialnie, zadnych lekow brac nie musze bo sa mi juz nie potrzebne. ale znam kilka osoba, ktore na tej samej szczepionce nie odczuly roznicy i zaprzestaly odczulania, bo po co marnowac czasi pieniadze. i racja. ale tak jak mowilam WSZYSTKO ZALEZY OD ORGANIZMU. dodatkowo mysle, ze rozne organizmy reaguja indywidualnie na inne szczepionki. same wymieniacie kilka nazw tych szczepionek. moze jesli na kogos nie dziala jedna to podziala inna? tego nie wiecie a demonizujecie odczulanie ogolem bo nie Wam nie pomoglo a obiecywali. placicie za szczepionki 160zl czy 220, ja za swoja place 78zl. inna firma, inny lek, inna cena. a co do surowego jedzenia to BZDURA. to tez zalezy tylko od organizmu! niektorzy potrzebuja surowego, a inni gotowanego. jak poczytanie o medycynie chinskiej i odyzwianiu w tamtej kulturze to dowiecie sie, ze tam WSZYSTKO ma byc GOTOWANE. surowizna jest nie do przyjecia. kazdy powinien sam zdecydowac co jest dla niego najlepsze./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alzbeta834
Też słyszałam właśnie, że to dość długo trwa, ale warto spróbować. Nie wiem tylko czy jest sens bawić się w to na NFZ. Czytałam, że na przykład w takich pakietach: http://www.pakietymedyczne.info.pl/pakiet-srebrny-indywidualny/ zapewniają możliwość szybkiej wizyty u specjalisty, a więc odpada czekanie w długich kolejkach. Do tego jeszcze dochodzi to, że masz testy alergiczne plus odczulanie z lekiem chorego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przechodziłam odczulanie i naprawdę bardzo mi pomogło. Wiem że są na ten temat różne opinie i niektórzy mówią że ‘a po co to’ ale to chyba zależy po prostu od organizmu. Każdy reaguje inaczej stąd i różne zdania na ten temat. Ważne też żeby trafić na odpowiedniego alergologa który będzie to przeprowadzał jak ja na dr. Teresę Stelmasiak www.alergolog.lublin.pl. Naprawdę warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigs
Kiedy miałem 10-18 lat bardzo się męczyłem. Najbardziej tuż po przebudzeniu, zalewał mnie katar, trwał do momentu kiedy nie wyszedłem z domu, regularnie się przeziębiałem, chorowałem na oskrzela, 2-miesięczna wizyta w sanatorium w wieku 12 lat nie wiele pomogła (ale było super). Kiedy miałem 18 stwierdzono u mnie alergię. Odczulanie szczepionką Novo Helisen. Po dojściu do dawki co pół roku (trwało to 1-2 lata) oczywiście zapomniałem i już więcej nie poszedłem na szczepienie. Ogólny efekt bardzo dobry. Poprawa była już po 0,5 roku i przerwanie nie wpłynęło negatywnie. Aktualnie mam 40 lat i nie mam alergii poza tą na kota. Jeśli pojawia się w moim pobliżu w ciągu 15 minut dostaję duszności, gorączki, swędzenia w klatce piersiowej i super kataru. Dlatego unikam tych zwierząt. Zastanawiam się jak szczepionki wpływają na wzrost u dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergik Radom
PURETHAL na trawy i chwasty. wiek odczulanego 15 lat częstotliwość: co miesiąc (wcześniej co tydzień, co dwa, a potem to co miesiąc). efekty: w pierwszym roku (czyli po kilku miesiącach brania - super efekt - brak objawów uczulenia - niepotrzebne były sterydy do nosa) w 2,3,4-tym roku - tragedia!!!!!!!! żadnych efektów, momo systematyczności szczepień. Doraźnie w 4-tym roku podano te same leki przy zatkanym nosie, co bez odczulania podawano - a ODCZULANIE MIAŁO WYKLUCZYĆ podawanie sterydów itp. Pani lekarka nie widziała w tym nic dziwnego. WNIOSKI: po 4 latach odczulania - w pierwszym roku może znikomy efekt, ale też to mógł być przypadek, następnie - kolejne lata z takimi samymi objawami, jakby się wogóle człowiek nie odczulał. Coś poszło nie tak - z tym lekarzem się nie dogadam i jednocześnie uważam, że Purethal nie przynosi efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oksaniunia
Mnie alergia bardzo mocno męczyła, właśnie miałam diagnostykę w łódzkim Novamed. To jest tak zwany zabieg biorezonansem. Co najważniejsze taki zabieg jest bardzo krótki i bezbolesny, dla mnie to ważne, bo jakoś źle znosiłam takie rzeczy. Mniej więcej to trwa do 20 minut więc wysiłku dużego nie ma, z ato skuteczność jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×