Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie znam się na graniu

Inny sposób zapisu nut?

Polecane posty

Gość Nie znam się na graniu

Wiem że to zabrzmi idiotycznie, ale nie zna ktoś strony, gdzie znajde melodie zapisane inaczej, niż nutami? Jak miałam muzykę w podstawówce (oj dawno to było) to dostawaliśmy książeczki z napisami C1 D1 E1 F1 i tak do końca (co było odpowiednikiem nut a cyferka oktawą, której należy użyć... noi krzyżyk jeżeli ton wyżej (czarny klawisz)) jak zagrać. Sama za wolno czytam nuty, a chciałam po prostu sobie trochę pograć, bo pomieszkuję u koleżanki co ma pianino, ale jej nie ma, aby mnie pouczyć :( Próbowałam rozpisać nuty na literki, ale jakoś to nie brzmi wtedy, więc chyba je źle zapisuję ;/ Nie mówię o tabach czy akordach ;) Umiem je czytać, ale nuty już nie, nigdy nie grałam na pianinie, na gitarze gram dopiero od roku i tak, obciach, wciąż nie umiem czytać nut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba cos takiego jak inny zapis niż nutowy nie iestnieje. niestety musisz więcej czasu poświęcić, żeby nauczyc się czytać nuty. ja robię to juz jakieś pięć lat i sama wiem, że trzeba cierpliwości. ale nie jest to takie trudne. każdy klawisz odpowiada jednemu dźwiękowi w danym miejscu na klawiaturze. jeśli grasz troche na gitarze to powinnaś cos kojarzyć. klucz wiolinowy i klucz basowy. w kluczu wiolinowym c jest na pierwszej dodanej dolnej i liczymy po kolei: c d e f g a h c.... i tak w kółko a w basowym tak samo, tyle że c jest na drugim polu. (oczywiście wszystko sie liczy od dołu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ultra-marychna
kazdy, kto uczy sie grac na instrumencie ma praktycznie tyle samo godzin solfezu (czyli nauki czytania nut) co godzin instrumentu, to z czasem mozna zarzucic uczenie sie czytania solfezu. tego nie przeskoczysz jezeli nie masz absolutnego sluchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie znam się na graniu
Generalnie to ja tu 3 tygdonie siedzę tylko :) za wolno mi idzie to czytanie która nuta jest która, niestety... na gitarze akordy są ładnie rozpisane i często gram ze słuchu, jakoś mi to nie idzie na pianinku W podstawówce np. pamiętam że Dla Elizy gralismy z takiego zapisu nutowego i do tej pory pamiętam jak to zagrać, ale ile razy można tę samą melodię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laga O
@ imagine_me ależ jest, właśnie taki zapis jak autorka mówi. Można to było spotkać w programach komputerowych do tworzenia muzyki. A odpowiedzi na właściwe pytanie nie udzielę, przepraszam 🌼.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×