Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Trylogia SL

Stieg Larrson i jego trylogia

Polecane posty

Gość Trylogia SL

Witam! Zachęcam do dyskusji na temat trylogi Stiega Larssona "Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet" na poczatek. Kto czytał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stieg Larson
Stieg Larsson (1954-2004) was a Swedish writer and journalist. Prior to his sudden death of a heart attack in November 2004 he finished three detective novels in his trilogy "The Millenium-series" which were published posthumously; "The Girl With The Dragon Tattoo", "The Girl Who Played With Fire" and "The Girl Who Kicked the Hornets' Nest". Altogether, his trilogy has sold more than 12 million copies worldwide (summer of 2009), and he was the second bestselling author in the world 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trylogia SL
Polskie tytuły to: :mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" "Dziewczyna która igrała z ogniem" "Zamek z pisaku który runął"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trylogia SL
*piasku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobre książki - pierwsz nieco odmienna w klimacie od poprzednich, ale wszystkie czyta się z zapartym tchem. Wielkie cegły, ale bez dłużyzn, wszystkie wątki rozsądnie prowadzone i zakończone, niebanalni bohaterowie. Poelcam też film - bardzo dobre kino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam za sobą dopiero pierwszą część i wielką ochotę na następne. Ciekawe wątki, niebanalne rozwiązania. Bohaterki takiej Jak Lisbeth nie spotkałam nigdy wcześniej. Poza tym w książce dużo się dzieje. I właściwie jedyne co mogę zarzucić to to, że bohaterowie parzą zdecydowanie za dużo kawy :) A coś więcej o filmie mogę prosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziękuje :) Na pewno obejrzę, choćby z czystej ciekawości. A co do tego,że ksiażka lepsza, to jeszcze nie spotkałam się z sytuacja, żeby było odwrotnie w przypadku ekranizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awrexz ctujvb nipomkl
jestem już po cześci pierwszej, a teraz czytam drugą - warto przeczytać millennium - interesujaca, narracja, jaką lubię, ciężko oderwać się od lektury. w ogóle mam słabosć do szwedzkich pisarzy :) jednak mój nr 1 to H. Mankell :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filmyyyy
a nakrecone sa podobno juz 3 czesci i to jednego roku hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dvdvd
czy film jest na dvd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat :) Jestem po wszystkich 3 częściach zarówno książek jak i filmów. Uważam, że szwedzi dobrze sobie poradzili z ekranizacją. Jestem tylko ciekawa co pokażą nam amerykanie. Nie sądzę, że ktoś lepiej poradzi sobie z rolą Lisbeth niż Noomi Rapace ale zobaczymy. Odpowiadając na pytanie: w Polsce na dvd jest tylko I częśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czym się tu
podniecać.Kryminał jak kryminał. Gdzie tam jakieś niebanalne rozwiązania? Przereklamowane i tyle. Jak ktoś chce niebanalne rozwiązanie kryminału to polecam "Siostra moja Laureen". Istnieje milion lepszych książek niż ta trylogia.Naprawdę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie istnieje dużo lepszych, sama znam kilka ale uważam że to świetna trylogia, dla mnie jest to jedna z ulubionych serii. Ile ludzi tyle opinii, nie musi podobać się wszystkim - zapewne dlatego ty się nie podniecasz hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czym się tu
po prostu bardzo dużo czytam i ( nie chwalę się, stwierdzam fakt) i mnóstwo książek jest napisanych według utartego scenariusza. Żeby trafić na coś naprawdę niekonwencjonalnego w danym gatunku to trzeba mieć szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×