Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kolory w pokoju młodzieżowym

Polecane posty

Gość gość

Jakie polecacie połączenie kolorów do pokoju młodzieżowego ? Będę miała niedługo pokój robiony i nie wiem jaki mogłoby być połączenie kolorów ścian. W pokoju raczej będę miała białe meble i chce aby był przytulny, taki wieloma poduszkami, zdjęciami, świeczkami. Żeby tez mi się tak szybko ten kolor nie znudził. Polecacie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert Dekoral
Białe meble są na tyle uniwersalne, że doskonale prezentują się w niemal każdym połączniu kolorystycznym. ;) Masz szerokie pole do popisu :) W wyborze kolorów kieruj się upodobaniami, podążaj za kobiecą intuicją! Ja natomiast przygotowałam dla Ciebie kilka propozycji. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj: szarości, biele, delikatne fiolety, róże, czy niebieskości. Unikaj bardzo intensywnych barw - mają to do siebie, że mogą się szybko znudzić. A tego chcemy uniknąć. :) Jest na to sposób! Możesz pomalować ściany na nie jeden ale dwa kolory tj. skontrastuj delikatną barwą z wyrazistą. Takim zabiegiem zdynamizujesz przestrzeń i nadasz jej ciekawego charakteru. W Twoim przypadku idealnie sprawdzą się: batystowy fiolet/natchnienie, aksamitny burgund/naturalna bawełna, intuicja/ perłowa organza, atłasowy grafit/ bezmiar przestrzeni. Całość utrzymałabym w lekkim i minimalistycznym stylu. Dorzuć kilka poduszek, świeczki i może jakiś mięsisty dywan - będzie przytulnie i romantycznie ;) Dodatki czasem potrafią zdziałać cuda. :) Przykryj łóżko narzutą o ciekawym, jasnym deseniu (mogą być to kwiaty czy geometryczne wzory, ważne jednak, żeby odcienie były delikatne.) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta1984
U mojego dziecka starszego meble takie: https://www.wikimeble.pl/MEBLE_MLODZIEZOWE/Meble_mlodziez_GULIVER/Guliver_zestaw_1 A kolor ścian taki: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/postaw-na-turkusy-aby-stworzyc-w-sypialni-przytulny-kacik-relaksu Czyli biel z turkusem. Trochę morsko, przejrzyście, dość lekko. Do tego są dodatki tekstylne turkusowo-beżowo-biało-cytrynowe. Wyszło fajnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młodzież dzisiaj wybredna jest. ;) Ja bym normalnie polecał jakiś beżowy, np. Śnieżka ma do wyboru sporo kolorów tego typu. Ale beżowy już podobno modnym kolorem nie jest. Tak więc polecam wejść na stronę jakiegoś producenta farb i samemu zdecydować. Można wybierać na niektórych stronach również od razu fajne połączenia dwóch kolorów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj w sklepach faktycznie króluje biel i kolor jasnego drewna. Tak naprawdę jak chce się znaleźć jakieś inne kolory to albo trzeba korzystać z bardzo drogich designerskich sklepów, albo robić samemu. Swoją drogą fajna zabawa - polecam! Ale pokój młodzieżowy to naprawdę super temat. Moim zdaniem warto zrobić sobie bazę w dowolnym kolorze - niech już będzie nawet biały czy drewno i dodać koloru nadrukami. Na przykład wydruki na szafach albo całych ścianach... Obczaj to: https://www.wydrukinaszkle.pl/blog/fototapeta-na-szkle/1-20 Możliwości jest mnóstwo - drukujesz co chcesz. Możesz wydrukować sobie nawet twarz premiera ;) Co kto lubi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sigmara
Młodzi lubią ekstrawagancje więc pastele odpadają. Może jakiś mocniejszy odcień fioletu, niebieskiego albo zielonego? W kolekcji kolorów świata duluxa jest wiele takich ładnych odcieni, można sobie na przykład połączyć 2-3 i stworzyć coś niepowtarzalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie pastele są najlepsze z kontrastującymi, jaskrawymi i wyrazistymi kolorami poduszek, koca i tym podobnych, albo odwrotnie ciemne i zgaszone kolory, choćby na jednej ścianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×