Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciasto bananowe

ciasto bananowe

Polecane posty

Gość ciasto bananowe

hej, szukam przepisu na ciasto bananowe, ale nie babke bananowa, nie z galaretka. jak bylam mala moja ciocia robila przepyszne ciacho na biszkopcie. przynajmniej tak mi sie wydaje:) wiec o ile dobrze pamietam to byl to biszkopt, na to jakis krem (taki jak do tortow chyba), na to banany przeciete wzdluz, na to chyba krem (??) i znowu biszkopt. no i teraz chyba krem znowu i banany i polewa czekoladowa. i w lodowce musialo lezakowac. niezbyt dokladnie to pamietam:( znacie takie ciacho? najlepiej pamietam to, ze bylo BOSKIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto bananowe
napisalam przeciez ze NIE chce przepisu na babke bananowa! a to ciasto ktore podalas/podales to jak babka wlasnie wyglada! pytam o przepis w ktorym jest krem uzyty i swieze banany, a nie zmiksowane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokoju trochę...
a po co? Jak kolezanki znajdą.. i jeszcze wydrzeć się mozna , że nie ten przepis jakaś znalazła!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a google to co
Spokoju, masz rację :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biszkopt jest biszkopt, banan jest banan. To jest proste i w miarę niezmienne. Lepiej spróbuj sobie przypomnieć jaki był ten krem, bo moim zdaniem tu jest diabeł pogrzebany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto bananowe
mella no wlasnie nie pamietam:( kojarze ze ten krem byl dosc twardy i zimny. no i o smaku banana, no ale to przez to na pewno ze na nim banany lezaly:P ta polewa czekoladowa na wierzchu tez jakas inna byla. ja jak robie swoja z kakao, margaryny, cukru i mleka. bardziej taka jak stopiona czekolada. a moze to byla stopiona czekolada? dzieki za dobre checi z tymi linkami, ale ja google mam i sama szukalam i nie ma NIC co by przypominalo to ciacho:( mialam nadzieje, ze tu znajdzie sie Ktos kto takie ciasto robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
może ten krem- to były zmiksowane banany połączone z tężejącą galaretką. Taki jakis torcik na biszkopcie robiła w TV Ewa Wachowicz..moze jest na stronie tego programu przepis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
A co ciocia zmarła że nie możesz się jej zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto bananowe
tak, ciocia juz nie zyje. inaczej bym ja przeciez zapytala!! a krem na bank nie byl z galaretka. napisalam do kuzynki, moze ona bedie znala ten przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto bananowe
no i mam:)) kuzynka napisala, ze ona kupuje gotowy krem karpatka w proszku z firmy Delecta, przyrzadza go wg przepiu ale dodaje sok z jenej lub dwoch cytryn, smaruje kremem cienka warstwe biszkoptu, uklada cale banany wzdluz blachy (moga byc banany pokrojone wzdluz tez) i smaruje reszta kremu, wierzch posypuje utarta czekolada albo polewa z 1/3 kostki margaryny roztopionej z jedna czekolada. a to przepis na mase gdybym nie miala tej w proszku: 1/2 litra mleka, 1 cukier waniliowy, 1 szklanka cukru, 2,5 lyzki maki ziemniaczanej, 1,5 lyzki maki tortowej, maslo albo margaryna 250 g. Z mleka, mak i cukru ugotowac budyn, po stygnieciu zmiksowac z maslem, dodac dwie cytryny (sok) i tez gotowe. no wiec ja to widze tak. upiec biszkopt, przeciac na pol. polozyc jedna czesc biszkopta, posmarowac kremem, ulozyc przekrojone wzdluz cale banany, posmarowac kremem. polozyc na to reszte biszkopta, posmarowac kremem i troche bananow moze na gore na to. i na to wszystko polewe albo ta starta czekolade. moze w przyszlym tygodniu zrobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska100
tydzien temu na imprezie było chyba to ciasto; biszkopt ciemny 1cm posmarowany masą budyniową na tym banany w talarki pokrojone warstwa galaretki zielonej jasny biszkopt 1cm ] masa budyniowa i banany w talarki ciemny biszkopt 1cm masa budyniowa winogrona ,brzoskwinie,pomarańcze grubsza warstwa galaretki pomarańczowej(użyte było mniej wody niz w przepisie) Było wspaniale,lekkie i malo slodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___________$______$_________$ ___________ $_____$________$ ______$_____$$___$$______$$ _______$$___$$$_$$$___$$$$__ _$______$$$$$$$$$$$$$$$$____$$ ___$$$__$$${{{{{{{{$$$$$$$$$$ ____$$$$$_{{{{{{{{{{_$$$$$ _______$____@ & @_____$$$ ____$$$$_____(_)______$$$$$$ _$$$$$$$$___\___/ ___$$$$$$$$$ ________$$$_________$$$$$$_ _____$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$____ ___$$$___$$$$$_$$$$___$$_$$_ _$$_____$$$$____$$$_____$__$$ ______$$_________$$______$___$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×